Školáci a jejich učitelé už v hodinách nemusí mít roušky. Platí to pro většinu krajů, výjimkou je Jihočeský, Zlínský a Liberecký, kde epidemie klesá nejpomaleji. V létě roste obliba motorek a lidi na ně sedají často bez potřebné přípravy. Jeden z preventivních projektů si proto motorkáři vyzkoušeli v Sosnové u České Lípy.

Obsah dílu

Někteří žáci a zaměstnanci mohli sundat roušky a repirátory

Ode dneška žáci, studenti a učitelé ve školách při vyučování nemusí mít nasazené respirátory nebo roušky: Stejně to platí i pro lidi v kancelářích, pokud jsou ve stejném kolektivu.

Výuka bez roušek

Ne ve všech krajích platí možnost výuky bez bez repirátoru.

Vládní opatření

Jaké potvrzení o bezinfekčnosti je možné uznat? A jaké jsou opatření pro cestování? A jak se rozvolnila další vládní opatření? Poradíme

Školy v přírodě

Možné jsou už taky školy v přírodě. A jsou školy a třídy, které se jich ještě do prázdnin skutečně stihnou zúčastnit.

Konec polní nemocnice v Brně

Na brněnském výstavišti skončila záložní polní nemocnice, která vznikla v listopadu za narůstající covidové pandemie. Podobně jako polní nemocnice v Praze-Letňanech ale nebyla nikdy potřeba.

Přibývá nehod řidičů se silničáři

Živý vstup redaktora Ondřeje Ublicka.

Kampaň zaměřená na bezpečnost silničářů

Silničáře od srážky často dělí jen výstražná světla a takovéto výrazné vesty. Jenže po koronavirovém lockdownu doprava opět narůstá a ŘSD se obává, aby dál nenarůstaly i počty nehod.

Bezpečně kolem silničářů

Jedna z posledních nehod, která stála zdraví silničáře, se stala před několika dny na D11. Teď se podíváme na ty nejvážnější za posledních 5 let.

Kurzy pro motorkáře na polygonech

Roste obliba motorek a lidi na ně sedají často bez potřebné přípravy. Jeden z preventivních projektů si proto motorkáři vyzkoušeli v Sosnové u České Lípy.

Připomínky k záměru těžby lithia

O půlnoci skončila lhůty do kdy se může veřejnost, samosprávy a spolky vyjádřit k záměru těžby lithia na Cínovci. Celkem na ministerstvo životního prostředí přišlo 10 podnětů. Úředníci je teď posoudí a vyžádají si od těžební společnosti Geomet, kterou z většiny vlastí ČEZ podklady pro zahájení posouzení vlivů těžby na životní prostředí, tak zvanou EIU.

Rekordní počet domácích čistíren v Albrechticích nad Vltavou

V Albrechticích nad Vltavou na Písecku začala fungovat soustava domovních čistíren odpadních vod. Je to největší takový projekt v republice. Obec na ni využila dotaci Ministerstva životního prostředí.

Boj s kůrovcem pokračuje

Kůrovcová kalamita za posledních několik let úplně změnila charakter krajiny kolem Police nad Metují. V důsledku vykácení napadených a uschlých stromů se např. odhalily pískovcové skalní věže, vyhledávané turisty.

Pirátský zastupitel rezignoval

Uvolněný předseda výboru pro dopravu Královéhradeckém kraje Aleš Dohnal /Piráti/ rezignuje na funkci. Zatajil, že byl pravomocně odsouzen za maření úředního rozhodnutí.

Nejistá budoucnost letního kina

Karlovarské letní kino, známé jako jedna ze scén mezinárodního filmového festivalu, má budoucnost dál nejistou. Chátrá a jeho rekonstrukce by ale byla nákladná a městu se nevyplatí.

Parní lokomotiva se vrací do Krnova

Do Krnova se po sedmi letech vrací symbol místního nádraží – parní lokomotiva. České dráhy ji v roce 2014 přesunuly do areálu spolku Klubu historie kolejové dopravy.

Festival Pelhřimov – město rekordů

Každý rok v červnu probíhá festival Pelhřimov – město rekordů. Letošní třicátý ročník poznamenala koronavirová epidemie. Aby ale organizátoři udrželi tradici a vyhověli příznivcům festivalu, rozhodli se program pozměnit a festival uspořádat v omezenější podobě.

Výluka vysílače

Na zítřek je naplánovaná výluka vysílače Chomutov - Jedlová hora pro multiplex 21, a to od šesti hodin ráno do tří hodin odpoledne. Důvodem je pravidelná údržba vysílače.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD