V ČR má nejméně spodních vod Ústecký kraj. Jejich hladiny nezvedly ani vydatné zásoby sněhu, které byly během zimy v Krušných horách. Boňov na Třebíčsku byl před 26 lety prohlášen za vesnickou památkovou zónu. Proti se teď staví místní, kteří si kvůli tomu nemůžou opravit své domy.

Obsah dílu

Varovná předpověď počasí

Varovná předpověď počasí pro dnešek pořád platí. Vydatný déšť, někde i bouřky, možná kroupy. Pak může místně dojít taky na rozvodnění hlavně menších toků.

Upouštění Labské přehrady

Od včerejška je hladina horního Labe v Krkonoších na prvním stupni povodňové aktivity. Důvodem je prudké tání sněhu. Kvůli němu proto Povodí Labe začalo s upouštěním Labské přehrady.

Nedostatek podzemní vody v Ústeckém kraji

Přestože dnes na řadě míst pršelo, na severu Čech jsou dál suché studny. Ústecký kraj má nejmíň spodních vod z České republiky. Jejich hladiny nezvedly ani vydatné zásoby sněhu, které byly během zimy v Krušných horách.

Mírnější podmínky pro cestování do Německa

Německo přeřadila Česko z hlediska rizika covidové nákazy do mírnější kategorie. V praxi to znamená mírnější opatření.

Polsko nevyžaduje doklad o důvodu cesty do země

Mírnější režim už platí pro cesty do taky sousedního Polska. Jeho pohraniční stráž už nevyžaduje doklad o důvodu cesty. Pro vstup do země je nutné mít negativní test na covid nebo potvrzení o ukončeném očkování.

Znehodnocená očkování

Od začátku očkování proti covidu-19 bylo znehodnoceno 1200 vakcín. Nejvíc v Královéhradeckém kraji.

Koncert k mezinárodnímu dni zdravotních sester

Plzeňský kraj jako poděkování za práci sester uspořádal online koncert.

Národní tým kuchařů a cukrářů tam zdravotníkům uvařil zdravotníkům

Mezinárodní den zdravotních sester oslavili v domažlické nemocnici. Národní tým kuchařů a cukrářů tam zdravotníkům uvařil.

Příčina požáru vrakoviště v Ostravě ještě není známá

Hasiči a policisti dokončili prohledávání autovrakoviště v Ostravě-Vítkovicích, kde v pondělí po explozi vznikl rozsáhlý požár a dým zamořil velkou část města. Přesná příčina výbuchu ještě určená nebyla.

Odvolání na Lesích ČR

Po roce ve funkci vedoucí oddělení veřejných zakázek skončila Yvona Trčalová.Bez svolení zaměstnavatele souběžně podnikala. A její bývalá firma dluží milióny.

Krkonošské lanovky obnovují provoz

Po více než třech měsících se dnes opět rozjela kabinová lanovka na Sněžku.

Obyvatelé Boňova řeší spor s památkáři

Obec byla prohlášena za vesnickou památkovou zónu. Každou rekonstrukci nemovitosti musí majitelé řešit s NPÚ. Plánují tak petici za vystoupení z památkové zóny.

Spolek chovatelů v Lomu přišel o sídlo

Spolek chovatelů drobného zvířectva, především pak holubů v Lomu má za pět let oslavit sté výročí. Jenže! Teď se ocitnul na dlažbě. Město mu po více jak 20 letech vypovědělo nájemní smlouvu. Dům, ve kterém spolek sídlil vlastnilo totiž město. Tomu vadilo, že se o dům spolek nestaral a nepracoval s mládeží.

Živé koncerty z balkonu

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře pořádá středeční živé koncerty z balkonu. Jsou určené kolemjdoucím, kteří míří na tradiční farmářský trh. I proto zvolili organizátoři netypicky dopolední čas. Koncert je pro všechny zdarma.

Lesníci vysadí nové stromy

Lesníci vysadí 113 tisíc sazenic hlavně listnatých stromů během letošní jara v Praze. Je to o 34 tisíc víc než ve stejném období před rokem. Zalesňovat se budou původní zemědělské pozemky i paseky, které vznikly třeba pokácením stromů napadených kůrovcem.

Kdy otevřou jeskyně

Proticovidová opatření ustupují, život v zemi se postupně uvolňuje, kdo ale zatím neví, kdy bude moci otevřít pro turisty, je státní organizace Správa jeskyní

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD