Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Očkování pro zájemce nad 40 let — Praktičtí lékaři krituzují rozdělování vakcín — Vydatný déšť způsobil komplikace — Soud s mužem z dokumentu V síti — Tresty za výtržnosti na loňské demonstraci — Nemocnice se vrací k plánovaným úkonům — Liberecký kraj podal předžalobní výzvu na ministerstvo pro místní rozvoj. — Krajská nemocnice Liberec zaregistrovala přesně v daný čas — Přípravy na otevření restauračních zahrádek — Kvůli pandemii přišly pivovary o 6 miliard korun — Hospody shání kuchaře a číšníky — Jídlo a pití podraží v průměru o 10 % — Nový depozitář Národního technického muzea — Modernizace trati z Pardubic do Hradce Králové — Slovenská strela se vrací do Kopřivnice — Výstavba stabilizační zdi břehu — 110 let od letu Jana Kašpara

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:11
  Očkování pro zájemce nad 40 let
   Tempo očkování proti covidu zrychluje. V pracovních dnech se dostává na víc než 80 tisíc zájemců, o víkendech pak asi na třetinu tohoto počtu. Od pondělí, přesněji už od půlnoci z neděle na pondělí, se k očkování budou moci registrovat lidi ve věku 40 let plus.
   02:56
   Praktičtí lékaři krituzují rozdělování vakcín
    Je třeba říct, že někteří obvodní lékaři kromě AstraZenecy a jednodávkové vakcíny Johnson and Johnson dostávají vakcíny americké firmy Moderna už teď. Ale ne v dostatečném množství.
    04:28
    Vydatný déšť způsobil komplikace
     V Česku prší, někde silně. A má až do zítřka. Hasiči musí na některých místech vyjíždět odčerpávat vodu ze zaplavených sklepů nebo i celých domů, popř. k popadaným stromům, které se v podmáčené půdě vyvracejí.
     06:30
     Soud s mužem z dokumentu V síti
      Ivan Hazucha - 38 letý Slovák, který na sociálních sítích kontaktoval nezletilé, 12 leté dívky a lákal k sexu. Až "sedl na lep" autorům filmového dokumentu V síti. Neuspěl u Městského soudu v Praze s odvoláním proti vyhoštění z Česka.
      08:15
      Tresty za výtržnosti na loňské demonstraci
       6 lidí k dnešku potrestaly různé soudu za výtržnictví nebo poškozování cizí věci při loňské protivládní demonstraci na Staroměstském náměstí v Praze, která se konala za proticovidových restrikcí 18. října.
       08:37
       Nemocnice se vrací k plánovaným úkonům
        Jen pozvolna se v důsledku koronavirové pandemie vrací k běžnému životu provoz urologického oddělní Krajské nemocnice Liberec.
        10:22
        Liberecký kraj podal předžalobní výzvu na ministerstvo pro místní rozvoj.
         Nelíbí se mu systém příjmu žádostí o evropské dotace na posílení zdravotnictví po pandemii, kdy jediným kritériem je rychlost registrace. Hejtman Martin Půta proto žádá ministryni, aby výzvu sama zrušila.
         11:10
         Krajská nemocnice Liberec zaregistrovala přesně v daný čas
          Žádost o peníze na robotickou chirurgii za 70 milionů korun skončila osmnáctá pod čarou. Soubor chirurgických nástrojů a přístrojů propadl ještě hlouběji.
          11:48
          Přípravy na otevření restauračních zahrádek
           Restaurace, kavárny, cukrárny, hospody i bary - všichni jejich provozovatelé už se chystají na pondělní znovuotevření. Po 5 měsících nuceného, vládou nařízeného uzavření z epidemických důvodů.
           13:46
           Kvůli pandemii přišly pivovary o 6 miliard korun
            V plzeňském pivovaru poklesl kvůli epidemii prodej sudového piva o 30 procent. Celkem přišly české pivovary na čepovaném pivu o 6 miliard korun.
            14:26
            Hospody shání kuchaře a číšníky
             Provozovatelé restauračních zařízení řeší před znovuotevřením ještě jeden zásadní problém - nedostatek personálu. Jen v Plzeňském kraji nabízí aktuálně úřad práce volných zhruba 500 pracovních míst v gastronomii.
             16:03
             Jídlo a pití podraží v průměru o 10 %
              K přípravám na znovuotevření patří i aktualizace jídelních lístků - především pak ceníků. Hosté některých restaurací se budou muset připravit na to, že jídlo a pití podraží v průměru o deset procent.
              16:57
              Nový depozitář Národního technického muzea
               Národní technické muzeum začalo stavět nový depozitář v Čelákovicích. Bude určený pro stavy a šicí stroje, které jsou zatím uskladněné v budově bývalého lokomotivního depa na Masarykově nádraží v Praze.
               18:11
               Modernizace trati z Pardubic do Hradce Králové
                Začala modernizace železniční trati mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Až bude hotová, vlaky mezi blízkými krajskými městy budou moci jezdit častěji i rychleji.
                19:58
                Slovenská strela se vrací do Kopřivnice
                 Zpátky domů, do Kopřivnice - se po 3 leté rekonstrukci vrátila legendární vlaková souprava Slovenské strely. Je dokonce národní kulturní památkou. Vystavená bude v připravovaném muzeu Tatry.
                 22:31
                 Výstavba stabilizační zdi břehu
                  V Trutnově probíhá výstavba stabilizační zdi levého břehu řeky Úpy. Dělníkům ale komplikuje práci počasí. Déšť a tání sněhu v Krkonoších zvedají hladinu řeky, která nemá na horním toku žádný regulační prvek.
                  23:49
                  110 let od letu Jana Kašpara
                   Dnes je to 110 let od památného letu Jana Kašpara z Pardubic do Prahy. Stalo se 13. května roku 1911
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                   30. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                   29. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                   27. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                   26. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                   23. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                   22. 9. 2022 na ČT1

                   Napište nám