Středočeské obce si stěžují na Českou poštu. Lidé podle nich čekají na zásilky často i několik týdnů. V regionech stále chybějí zubaři a pediatři. Například v Jihočeském kraji nemají svého stomatologa tisíce lidí.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Potíže s doručováním zásilek

Zpoždění zásilek až o tři týdny trápí některé středočeské obce. Česká pošta tam reorganizovala pobočky a zrušila místní doručovatele. Noví mají ale někdy problém se správným předáním zásilky. Vedení státního podniku už potíže řeší. Urychlit doručování by měla i lepší epidemická situace.

Česká pošta během pandemie

Loni vykazovala Česká pošta ztráty přes 1,382 miliardy Kč. Společnost také propouštěla. K 1.březnu ji opustilo okolo 1 300 lidí a další 600 zaměstnanců přistoupilo na změnu pracovní smlouvy.

Vyšetřování otravy řeky Bečvy

Řeku Bečvu podle znaleckého posudku otrávily kyanidy z areálu bývalé Tesly Rožnov. Napsal to server iDnes.cz. Posudek údajně podezřívá firmu Energoaqua, která v areálu provozuje čističku odpadních vod.

Ranní mrazy ohrožují ovocné stromy

V noci na dnešek platila výstraha meteorologů před přízemními mrazíky. Naději na letošní dobrou úrodu stále udržuje pomalý nástup jara.

Výstraha před silným větrem

Západ Čech zasáhl silný vítr. V Karlovarském kraji lámal a vyvracel stromy. Během dne zasahovali hasiči u desítek případů. Meteorologové proto v 11 krajích prodloužili výstrahu.

Přibývá požárů z pálení bioodpadu

Od března se jen v Plzeňském kraji blíží počet požárů, které vznikly při pálení odpadu ze zahrad, stovce. Hasiči si navíc stěžují, že spalování bioodpadu jim lidé často dopředu nehlásí, i když je to jejich povinnost.

Pravidla pro ZUŠ a kroužky

Vláda schválila uvolnění protiepidemických opatření u volnočasových aktivit v Praze a šesti dalších krajích. Děti se tam mohou ode dneška znovu setkávat v základních uměleckých školách a střediscích volného času. Aktivit venku se může účastnit až 20 lidí, uvnitř pak skupiny maximálně po třech.

Spor kvůli zápachu z lakovny

Nejvyšší soud zamítl dovolání města Nymburka ve sporu se společností Automotive Painting Partners kvůli zápachu z lakovny. Potvrdil tak verdikt, podle kterého provoz firmy neobtěžuje okolí zápachem více, než ostatní podniky v průmyslové zóně.

Policie pátrá po bankovním lupiči

Policisté pátrají po muži, který včera po 15:00 přepadl banku na pražském Smíchově. Zachytily ho při tom bezpečnostní kamery. Jde asi o padesátiletého muže s hnědými prošedivělými vlasy. V době loupeže měl zavázanou pravou ruku. Pokud by ho někdo poznal, má volat linku 158.

Ceněnou Tutschovu sbírku koupila galerie v Hradci Králové

Galerie moderního umění v Hradci Králové koupila soubor v Brně. Sběratel Karel Tutsch ho z děl českých výtvarníků sestavoval od 80. let. Nákup patří k největším akvizicím galerií v regionech.

V krajích chybí zubaři a pediatři

V regionech je stále málo zubařů a lékařů pro děti. V případě pediatrů je velká řada z nich v důchodovém věku, nebo se k němu blíží. Nejstarší jsou pediatři na jihu Čech a také na Vysočině a v Praze. Vychází to z dat Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost.

Oprava hodin na jihlavském náměstí

Jihlavská radnice je ode dneška bez ciferníku. Kvůli opravě ho lezci rozebrali. Naproti tomu jen kousek od úřadu se rozběhly hodiny, které dlouhá desetiletí nefungovaly.

Skateboardista má nové bronzové paže

Unikátní socha skateboardisty, která stála do roku 2008 v parku Folimanka pod pražským Nuselským mostem, se dočkala opravy. Skupina nadšenců vybrala peníze na její obnovu. Socha by se do parku mohla vrátít už v příštím roce.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD