Přeplněná nemocnice v Náchodě musela narychlo organizovat převoz pacientů s koronavirem. 2 odvezli včera do FN v Hradci Králové, dalších 15 večer a v noci na dnešek do nemocnic na jižní Moravě. Očkování vakcínou AstraZeneca, které mělo začít na Vysočině v soukromé nemocnici Mostiště, se odkládá. U dvou jejích zaměstnanců se potvrdila nákaza britskou mutací covidu-19.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Přísnějsí opatření v některých krajích?

Přísnější opatření v Karlovarském a Královéhradeckém kraji, které jsou už několik týdnů nejvíce zasažené epidemií covidu-19. Zítra o nich bude jednat vláda.

Převoz pacientů z Náchoda na Moravu

17 pacientů s koronavirem museli z nemocnice v Náchodě převézt do jiných nemocnic. Do FN v Hradci Králové a na jižní Moravu.Všech 178 covidových lůžek bylo v Náchodě zaplněných.

Lůžka ubývají i v dalších nemocnicích

Kapacity nemocnic v Královéhradeckém kraji nestačí nárůstu nových covid pozitivních pacientů. A přibývá i nemocného personálu, což limituje vyčlenění nových lůžek pro ty, kteří potřebují hospitalizaci.

Přetížení záchranářů i tísňových linek

Situace v chebské a karlovarské nemocnici se také dlouhodobě nelepší. A kromě nemocnic už začínají být přetížení aké krajští záchranáři. Jak uvádějí, ve srovnání s loňským únorem volá teď v jednom týdnu na tísňovou linku až dvojnásobek lidí.

Požár kamionu uzavřel Lochkovský tunel

Na více než patnáct hodin uzavřel požár kamionu v Lochkovském tunelu část Pražského okruhu ve směru na dálnici D5 a dál na letiště.

Slovensko bude nově vyžadovat karanténu

Slovensko zavede od pondělí povinnou karanténu pro lidi, kteří přijedou do země. Pro takzvané pendlery mají být výjimky.

Očkovaní vakcínou Astra Zeneca se na Vysočině odkládá na pondělí

Někde i kvůli výskytu britské mutace koronaviru.

Přípravy na testování žáků ve školách

Na Vysočině začali hygienici přednostně kontrolovat vzorky s podezřením na britskou mutaci viru. Ta se nově objevila u dvou zdravotníků v soukromé nemocnici v Mostišti.

Kolínská asfaltovna se má rozšiřovat

Obyvatelé města si ale už teď stěžují na zápach, který míchací stanice produkuje. Z obav z budoucnosti sepisují petici. Společnost se brání tím, že své provozy pouze modernizuje.

Pěší turisti i přes častá upozornění ničí na horách stopy pro běžkaře

Některé obce už uvažují o tom, že pohyb po běžkařských stopách bude upravovat vyhláška. Zatím existují pouze pravidla vydaná národním parkem. Jenže ta lidé často nerespektují. Radnice mají navíc letos na úpravu stop omezené rozpočty.

Výstraha před tvorbou sněhových jazyků

A ještě varování meteorologů. Od večera hrozí na většině území Česka tvorba sněhových jazyků. V některých regionech může napadnout až 10 cm nového sněhu. Očekává se také silný nárazový vítr.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD