Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Přísnějsí opatření v některých krajích? — Převoz pacientů z Náchoda na Moravu — Lůžka ubývají i v dalších nemocnicích — Přetížení záchranářů i tísňových linek — Požár kamionu uzavřel Lochkovský tunel — Slovensko bude nově vyžadovat karanténu — Očkovaní vakcínou Astra Zeneca se na Vysočině odkládá na pondělí — Přípravy na testování žáků ve školách — Kolínská asfaltovna se má rozšiřovat — Pěší turisti i přes častá upozornění ničí na horách stopy pro běžkaře — Výstraha před tvorbou sněhových jazyků

Části dílu

00:18
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:05
  Přísnějsí opatření v některých krajích?
   Přísnější opatření v Karlovarském a Královéhradeckém kraji, které jsou už několik týdnů nejvíce zasažené epidemií covidu-19. Zítra o nich bude jednat vláda.
   03:11
   Převoz pacientů z Náchoda na Moravu
    17 pacientů s koronavirem museli z nemocnice v Náchodě převézt do jiných nemocnic. Do FN v Hradci Králové a na jižní Moravu.Všech 178 covidových lůžek bylo v Náchodě zaplněných.
    06:59
    Lůžka ubývají i v dalších nemocnicích
     Kapacity nemocnic v Královéhradeckém kraji nestačí nárůstu nových covid pozitivních pacientů. A přibývá i nemocného personálu, což limituje vyčlenění nových lůžek pro ty, kteří potřebují hospitalizaci.
     08:37
     Přetížení záchranářů i tísňových linek
      Situace v chebské a karlovarské nemocnici se také dlouhodobě nelepší. A kromě nemocnic už začínají být přetížení aké krajští záchranáři. Jak uvádějí, ve srovnání s loňským únorem volá teď v jednom týdnu na tísňovou linku až dvojnásobek lidí.
      10:45
      Požár kamionu uzavřel Lochkovský tunel
       Na více než patnáct hodin uzavřel požár kamionu v Lochkovském tunelu část Pražského okruhu ve směru na dálnici D5 a dál na letiště.
       12:49
       Slovensko bude nově vyžadovat karanténu
        Slovensko zavede od pondělí povinnou karanténu pro lidi, kteří přijedou do země. Pro takzvané pendlery mají být výjimky.
        15:06
        Očkovaní vakcínou Astra Zeneca se na Vysočině odkládá na pondělí
         Někde i kvůli výskytu britské mutace koronaviru.
         16:45
         Přípravy na testování žáků ve školách
          Na Vysočině začali hygienici přednostně kontrolovat vzorky s podezřením na britskou mutaci viru. Ta se nově objevila u dvou zdravotníků v soukromé nemocnici v Mostišti.
          21:00
          Kolínská asfaltovna se má rozšiřovat
           Obyvatelé města si ale už teď stěžují na zápach, který míchací stanice produkuje. Z obav z budoucnosti sepisují petici. Společnost se brání tím, že své provozy pouze modernizuje.
           23:09
           Pěší turisti i přes častá upozornění ničí na horách stopy pro běžkaře
            Některé obce už uvažují o tom, že pohyb po běžkařských stopách bude upravovat vyhláška. Zatím existují pouze pravidla vydaná národním parkem. Jenže ta lidé často nerespektují. Radnice mají navíc letos na úpravu stop omezené rozpočty.
            24:49
            Výstraha před tvorbou sněhových jazyků
             A ještě varování meteorologů. Od večera hrozí na většině území Česka tvorba sněhových jazyků. V některých regionech může napadnout až 10 cm nového sněhu. Očekává se také silný nárazový vítr.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

             Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

             Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

             Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

             Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

             Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

             Napište nám