Většina zdravotníků zatím není očkovaná proti onemocnění COVID-19. Například na Pardubicku zatím o vakcínu projevilo zájem asi jen 40 % z nich. Po více než 10 letech převezme Plzeňskou záchytnou stanici nový provozovatel. Smlouvu za téměř 20 milionů korun podepsal kraj se Záchrannou službou Brdy.

Obsah dílu

Očkování seniorů na Vysočině

Na Vysočině dnes začalo očkování seniorů nad 80 let. Kraj patří k regionům, které dostaly - jen 10 tisíc dávek vakcíny. A zatím neúspěšně žádá o nápravu. Látky nemá dostatek ani na očkování praktických lékařů.

Velký zájem o očkování mají lékaři, u sester je to naopak

Většina zdravotníků zatím není očkovaná proti onemocnění COVID-19. Například na Pardubicku zatím o vakcínu projevilo zájem asi jen 40% z nich.

Počet aplikovaných vakcín

Podle Ministerstva zdravotnictví se v Česku dosud aplikovalo přes 170 tisíc dávek vakcíny a zhruba 9 tisíc lidí dostalo i druhou dávku. Víc než polovinu ze všech očkovaných tvořili lékaři a zdravotníci.

Pomoc seniorům s registrací

Ode dneška platí novinka při registraci k očkování proti covidu pro seniory od 80 let. Zájemci nově dostanou SMS s upozorněním až ve chvíli, kdy se uvolní termín na jimi vybraném očkovacím místě.

Velká očkovací centra

I proto, že do Česka nepřichází tolik dávek, kolik se očekávalo, a nebo proto, že nemocnice nemají dostatek personálu, který by mohl očkovací látku podávat, začíná se upouštět i od některých míst, kde měla vzniknout očkovací centra.

Ptačí chřipka na Písecku

V Česku se po roce znovu objevila ptačí chřipka. Potvrdila se u labutí, které uhynuly na Písecku. Podle státní veterinární správy je virus nebezpečný jen pro ptačí populaci. Obezřetní by proto měli být i chovatelé drůbeže.

Testování na koronavirus

Zájem o testování na covid by už brzy mohly zvýšit i jiné způsoby odběrů. Například kloktáním ze slin nebo stěry z ústní dutiny a krku. Právě ty jsou běžné v sousedním Německu.

Nehoda linkových autobusů

Dva linkové autobusy se ráno srazily v Rotavě na Sokolovsku. Cestovalo v nich dohromady 8 lidí. Záchranáři převezli do nemocnice jednoho z řidičů. Z cestujících nebyl nikdo zraněn.

Záchytná stanice na Plzeňsku

Po více než 10 letech převezme Plzeňskou záchytnou stanici nový provozovatel. Smlouvu téměř za 20 milionů korun podepsal kraj se Záchrannou službou Brdy.Ta se přihlásila jako jediný zájemce.

Klec pro otužilce

Novinka pro otužilce na Lipensku. Aby jejich koupání bylo bezpečnější a nedostali se pod led, vyrobili pro ně tamní správci ledové plochy speciální klec. Inspirací jim prý byly kabiny, ve kterých se v moři pozorují žraloci.

Rekonstrukce katedrály sv. Bartoloměje v Plzni

Oprava národní kulturní památky katedrály sv. Bartoloměje v Plzni už finišuje. Náročná rekonstrukce přijde na více než 100 milionů korun. Práce na ní začaly v polovině roku 2018.

Nejdelší část tunela Blanka bez kolaudace

Nejdelší část tunelu Blanka přišla o kolaudaci. Městský soud v Praze tak vyhověl spolku "Holešovičky pro lidi". Podle něj magistrát porušil podmínky stavebního řízení, protože kolaudace byla podmíněna dokončením vnějšího Pražského okruhu a také snížením emisí a hluku.

70 let Velorexu

Před 70 lety začala sériová výroba tříkolek Oskar,později přejmenovaných na Velorex.

Kde trénují lyžaři

Poláci se teď hromadně hlásí do sportovních klubů. Usilují o sportovní licenci, která jim umožní legálně se ubytovat v horských hotelech, používat lyžařské vleky nebo si zaplavat v bazénu.

Někteří hoteliéři na Lipensku museli propustit část zaměstnanců

Kvůli koronovairu jsou hotely, penziony i skiareály zavřené. Podnikatelé nemají žádné příjmy a dochází jim peníze. Výpovědi proto dostali i stálí zaměstnanci.

Češi by měli jízdu vlakem za polské hranice odložit.

V případě, že cestují hromadnou dopravou, hrozí jim desetidenní karanténa. Zpřísněná opatření, která v Polsku původně platila od 28. prosince do 17. ledna, prodloužila polská vláda až do konce tohoto měsíce.

Divoká zvířata ve městech

Divočáci v Praze se stále častěji objevují v blízkosti lidí. Velkou pozornost vzbudili například v oboře Hvězda, kde se proháněli mezi lidmi. Lesníci upozorňují hlavně majitele psů, aby nenechávali své mazlíčky běhat na volno a bez dozoru.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD