Obsah dílu

Vojáci přijeli na pomoc do nemocnic na Vysočině — Kde vojáci pomáhají — Přetížené jsou i posádky zdravotních záchranek — Záchranáři v Plzeňském kraji marně čekají na vakcíny — Nehoda na namrzlých silnicích — Bilance nehod na železnici v roce 2020 — Policejní kontroly na česko-rakouské hranici — Jedno z největších očkovacích center bude v Hradci Králové — Očkovací strategie ve Středočeském kraji — Celkem čtyři velkokapacitní centra chce od 1. února otevřít Liberecký kraj — Hasiči pomáhají s testováním na covid-19 — Nizká hladina vody v pramenech — Na sjezdovky sice lyžaři nemohou, ale kdo má rád běžky, pro toho mají v českých horách dobré zprávy — Ve snaze omezit šíření onemocnění covid-19 zůstávají uzavřeny lyžařské areály — 17 vojáků cvičilo v skoky do zamrzlé přehrady — Univerzitní divadla nesmí zkoušet — Dnes začala Ptačí hodinka

Části dílu

01:08
Vojáci přijeli na pomoc do nemocnic na Vysočině
  Kraj Vysočina žádá od státu navíc, nad rámec, 10 milionů korun – na zvládání pandemie koronaviru. V nemocnicích v Jihlavě a v Havlíčkově Brodě, kterým se kvůli covidové nákaze mezi zdravotníky nedostává personálu, ode dneška a už opakovaně pomáhají vojáci.
  03:02
  Kde vojáci pomáhají
   I do Ústeckého kraje dnes přijeli do nemocnic pomáhat vojáci. Covidová oddělení jsou tam totiž obsazená až z 90ti procent. Část vojáků už v kraji pomáhá, konkrétně 27. Další přijeli během dneška.
   04:03
   Přetížené jsou i posádky zdravotních záchranek
    Nejen zdravotníci v nemocnicích na speciálních covidových odděleních jsou přetížení a pracují na hranici svých možností. Totéž v tyto dny platí i pro posádky zdravotních záchranek.
    05:33
    Záchranáři v Plzeňském kraji marně čekají na vakcíny
     Záchranáři – konkrétně v Plzeňském kraji – dosud marně čekají na vakcíny a možnost naočkování proti koronaviru. Přestože právě i zdravotníky záchranných služeb vládní strategie vakcinace řadí do skupiny s nejvyšší prioritou, a měli by tak být očkováni přednostně, mezi prvními.
     07:02
     Nehoda na namrzlých silnicích
      Do Česka dorazila opravdová zima. Před námi je víkend s možným sněžením, po něm na začátku příštího týdne dny, a přesněji noci s velkými mrazy. A už dnes se, ještě dopoledne, tvořila námraza a ledovka.
      08:40
      Bilance nehod na železnici v roce 2020
       Nejenom na nižší počet nehod na silnicích měla vliv covidová pandemie a s ní související restrikce s omezením pohybu: Taky na českých železnicích se v uplynulém roce stalo nejméně nehod za posledních 17 let.
       09:22
       Policejní kontroly na česko-rakouské hranici
        Rakousko od nadcházející půlnoci na sobotu zavádí policejní kontroly na hranicích. Pravidla pro přejezdy hranic a cestování do Rakouska zatím zůstávají stejná, ale i ta se v příštím týdnu - kvůli vývoji koronavirové nákazy a nárůstu nových případů - mají zpřísnit.
        11:46
        Jedno z největších očkovacích center bude v Hradci Králové
         Jedno z největších očkovacích center v zemi se v Hradci Králové už připravuje v kongresovém centru Aldis. Připravuje ho hejtmanství za iniciativy epidemiologa a vakcinologa Romana Prymuly – ten tam má i sám očkovat.
         13:20
         Očkovací strategie ve Středočeském kraji
          Ve středních Čechách se bude proti covidu očkovat jednak v nemocnicích, a jednak v celkem 12 očkovacích centrech - v každém okrese bude aspoň jedno a každé z nich by mělo za den naočkovat až 600 lidí.
          14:15
          Celkem čtyři velkokapacitní centra chce od 1. února otevřít Liberecký kraj
           S výjimkou samotného Liberce je už jasné, kde vzniknou. Česká Lípa vyčlenila kulturním dům Crystal. Jablonec počítá s areálem výstaviště. Semily a Jilemnice budou očkovat přímo v nemocnici.
           14:53
           Hasiči pomáhají s testováním na covid-19
            Mezitím dál pro zájemce probíhá antigenní testování na koronavirus zdarma, na které můžou lidé v případě zájmu přicházet klidně každý 5. den: Na severu Čech s odběry pomáhají hasiči.
            16:14
            Nizká hladina vody v pramenech
             I přesto, že se na velké části území Česka zásoby podzemních vod během uplynulého chladnějšího a deštivějšího léta doplnily, na severu Čech, v Ústeckém kraji, zůstává hladina u víc než poloviny monitorovaných pramenů pod normálem.
             17:48
             Na sjezdovky sice lyžaři nemohou, ale kdo má rád běžky, pro toho mají v českých horách dobré zprávy
              Sjezdovky na českých horách jsou sice kvůli epidemické situaci v zemi z rozhodnutí vlády zavřené, ale běžkařské trasy jsou pro zájemce – výletníky a turisty – k dispozici. Čerstvě navíc i s dostatkem sněhu. A na hřebeny hor k nim na řadě míst dál, i přes omezení, jezdí lanovky.
              19:24
              Ve snaze omezit šíření onemocnění covid-19 zůstávají uzavřeny lyžařské areály
               Lyžařské areály jsou z výdělků v této části zimy živy celý rok. A tak jejich provozovatelé vymýšlejí různé náhradní varianty – jak vládním nařízením učinit „zadost“, a přece, byť omezeně, fungovat, vydělat a návštěvníky uspokojit.
               20:31
               17 vojáků cvičilo v skoky do zamrzlé přehrady
                17 vojáků z výsadkového pluku z Chrudimi tento týden cvičilo na horách - v Krkonoších, ve Špindlerově Mlýně. Trénovali taktiku a přesuny na tzv. skialpech.
                21:04
                Univerzitní divadla nesmí zkoušet
                 Univerzitní divadla uměleckých vysokých škol žádají o výjimku z vládních restrikcí – aby studenti absolventských ročníků mohli zkoušet inscenace, které jsou neoddělitelnou součástí studia.
                 23:15
                 Dnes začala Ptačí hodinka
                  Dnes začala Ptačí hodinka - třídenní akce, při které dobrovolníci v celém Česku po dobu jedné hodiny sčítají opeřence ve svém okolí. Výsledky mají ornitologům pomoci s přehledem o výskytu jednotlivých druhů a taky přispět k informovanosti lidí.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  11. leden 2021

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  31. březen

                  Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

                  31. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  30. březen

                  Jednání vlády s Asociací krajů ČR — Energetická soběstačnost obcí — Kritická místa na železnici — Státní zastupitelství podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině-Chudeřicích — Školu vedla ředitelka s falešným diplomem — Policie řeší problémy na Vřídelní kolonádě — Opravené stáje vraníků — Arcibiskupství pražské koupilo od Kongregace Školských sester svatého Františka budovu Arcibiskupského gymnázia — Města lákají nové lékaře na štědré benefity — Požár penzionu v obci Brada na Jičínsku — Přesnější vážení kamionů za jízdy — Automatická prodejna v Bujanově — Údržba ferrat před turistickou sezonou

                  30. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  29. březen

                  Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                  29. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. březen

                  Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                  28. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. březen

                  Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                  27. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  24. březen

                  Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                  24. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám