Události v regionech (Praha)

7. leden 2021

Část: Živý vstup Lucie Plíškové z Janských Lázní

Obsah dílu

Vláda prodloužila opatření do 22. ledna — Očkování v pražských domovech pro seniory — Na některých očkovacích místech chybí injekční stříkačky a jehly — Nemocnice v Královehrackém kraji prosím o pomoc — Práce silničářů — Havarovala přepravní sanitka — Noční požár v panelovém domě v Pelhřimově — Nájemníci z vyhořelé ubytovny v Kutné hoře, se stále nemůžou vrátit — Obyvatelé Žďáru nad Sázavou si zvykají na omezený jízdní řád MHD — Živý vstup Lucie Plíškové z Janských Lázní — Řeka Orlice u Týniště nad Orlicí je delší o čtyři sta metrů a získává podobu z osmdesátých let minulého století — Počítače dětem na distanční výuku — Odstrojování vánočního stromu na Staroměstském náměstí — Návrat vánočních stromků do půjčovny stromků — Vrcholí sklizeň rajčat

Části dílu

01:09
Vláda prodloužila opatření do 22. ledna
  Protiepidemická opatření v Česku budou v nynější podobě nejpřísnějšího 5. stupně trvat minimálně do 22. ledna - tedy s omezením volného pohybu, zákazem poskytování služeb a prodeje jiného než základního zboží a s distanční výukou ve školách.
  02:05
  Očkování v pražských domovech pro seniory
   Očkování proti covidu-19 v Česku postoupilo do prvních domovů pro seniory. Zájem o vakcínu má naprostá většina jejich obyvatel.
   03:31
   Na některých očkovacích místech chybí injekční stříkačky a jehly
    První zkušenosti ze započatého očkování proti koronaviru v domovech pro seniory ukazují, že jedna věc jsou dodávky vakcín, ale další - a často problémová věc jsou injekční stříkačky a jehly.
    05:29
    Nemocnice v Královehrackém kraji prosím o pomoc
     Včera byla v našem vysílání řeč a reportáž o nemocnicích Královéhradeckého kraje - že jsou kvůli rozsahu koronavirové nákazy na hranici posledních zbývajících kapacit, dnes o pomoc volají už i nemocnice v Karlovarském kraji.
     07:25
     Práce silničářů
      V Česku místy sněží, nejvíc sněhu - přes 5 centimetrů přes noc napadlo v pásu od jižních Čech přes republiku k severovýchodu - takže i na Vysočině a v Pardubickém kraji.
      09:50
      Havarovala přepravní sanitka
       Jinak, samozřejmě - komplikace způsobené sněhem se nevyhýbají ani záchranářům. Na silnici u obce Hlinné na Rychnovsku ráno havarovala přepravní sanitka - mimo silnici se převrátila na bok.
       10:17
       Noční požár v panelovém domě v Pelhřimově
        Hasiči museli v noci evakuovat tři desítky lidí z panelového domu na sídlišti v Pelhřimově: Hořela v něm elektroinstalace a dým zamořil celý jeden vchod s 33 byty. Nikomu se nic nestalo.
        11:33
        Nájemníci z vyhořelé ubytovny v Kutné hoře, se stále nemůžou vrátit
         Zatímco lidi z paneláku v Pelhřimově už se domů mohli vrátit, nájemníci z ubytovny v Kutné Hoře, ve které hořelo na Nový rok, takové štěstí nemají - tam to ale bylo i s jednou lidskou obětí.
         14:01
         Obyvatelé Žďáru nad Sázavou si zvykají na omezený jízdní řád MHD
          Kvůli pandemii koronaviru jezdily po městě prádzné autobusy.
          15:48
          Živý vstup Lucie Plíškové z Janských Lázní
           Zavřené kvůli epidemické situaci v zemi musí z rozhodnutí vlády zůstat i skiareály. Kompenzace provozovatelům by se podle ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka měly rozdělovat podle nákladů na provoz a taky např. podle počtu sedaček lanovek.
           18:27
           Řeka Orlice u Týniště nad Orlicí je delší o čtyři sta metrů a získává podobu z osmdesátých let minulého století
            Řeka Orlice u Týniště (nad Orlicí) mění podobu, teče tam obloukovou zátočinou a její koryto je o 400 metrů delší - tak jako to bylo do 80.let, kdy tam byl tok řeky uměle narovnán. Teď se ji Povodí Labe rozhodlo vrátit do původní podoby a umělé koryto zase zasypat.
            20:04
            Počítače dětem na distanční výuku
             17 žáků, většinou druhého stupně Základní školy Neštěmická dostalo od nadace Women for Women (vimin for vimin) notebooky pro distanční výuku. Jedná se o žáky ze sociálně slabých rodin. Počítač zůstane dětem a to i žákům 9 tříd, kterým v příštím roce bude hodit třeba na středních školách.
             21:56
             Odstrojování vánočního stromu na Staroměstském náměstí
              Pracovníci městské společnosti Technologie hlavního města Prahy dnes ráno začali odstrojovat vánoční strom na Staroměstském náměstí: A studenti školy na Jarově z dřeva tohoto smrku vyrobí nábytek pro domov seniorů v Malešicích.
              22:22
              Návrat vánočních stromků do půjčovny stromků
               Lidi začínají vyhazovat vánoční stromky - podle tradice mají zůstat v domě do Tří králů. V lednu jich tak většina končí u kontejnerů, popeláři je pak svážejí do sběrných dvorů. Někteří taky živé jehličnany vrací zpátky do půjčoven.
               23:44
               Vrcholí sklizeň rajčat
                Zatímco jsme uprostřed zimy a dokonce začalo sněžit, v největším skleníku v Česku - na farmě Bezdínek v Dolní Lutyni u Karviné vrcholí sklizeň rajčat. Pravda, i ve skleníku je v tomto ročním období nižší než v létě.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                8. leden 2021

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                27. březen

                27. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                24. březen

                Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                24. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. březen

                Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                23. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. březen

                Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                22. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. březen

                ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                21. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. březen

                Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                20. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám