Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Vláda prodloužila opatření do 22. ledna — Očkování v pražských domovech pro seniory — Na některých očkovacích místech chybí injekční stříkačky a jehly — Nemocnice v Královehrackém kraji prosím o pomoc — Práce silničářů — Havarovala přepravní sanitka — Noční požár v panelovém domě v Pelhřimově — Nájemníci z vyhořelé ubytovny v Kutné hoře, se stále nemůžou vrátit — Obyvatelé Žďáru nad Sázavou si zvykají na omezený jízdní řád MHD — Živý vstup Lucie Plíškové z Janských Lázní — Řeka Orlice u Týniště nad Orlicí je delší o čtyři sta metrů a získává podobu z osmdesátých let minulého století — Počítače dětem na distanční výuku — Odstrojování vánočního stromu na Staroměstském náměstí — Návrat vánočních stromků do půjčovny stromků — Vrcholí sklizeň rajčat

Části dílu

01:09
Vláda prodloužila opatření do 22. ledna
  Protiepidemická opatření v Česku budou v nynější podobě nejpřísnějšího 5. stupně trvat minimálně do 22. ledna - tedy s omezením volného pohybu, zákazem poskytování služeb a prodeje jiného než základního zboží a s distanční výukou ve školách.
  02:05
  Očkování v pražských domovech pro seniory
   Očkování proti covidu-19 v Česku postoupilo do prvních domovů pro seniory. Zájem o vakcínu má naprostá většina jejich obyvatel.
   03:31
   Na některých očkovacích místech chybí injekční stříkačky a jehly
    První zkušenosti ze započatého očkování proti koronaviru v domovech pro seniory ukazují, že jedna věc jsou dodávky vakcín, ale další - a často problémová věc jsou injekční stříkačky a jehly.
    05:29
    Nemocnice v Královehrackém kraji prosím o pomoc
     Včera byla v našem vysílání řeč a reportáž o nemocnicích Královéhradeckého kraje - že jsou kvůli rozsahu koronavirové nákazy na hranici posledních zbývajících kapacit, dnes o pomoc volají už i nemocnice v Karlovarském kraji.
     07:25
     Práce silničářů
      V Česku místy sněží, nejvíc sněhu - přes 5 centimetrů přes noc napadlo v pásu od jižních Čech přes republiku k severovýchodu - takže i na Vysočině a v Pardubickém kraji.
      09:50
      Havarovala přepravní sanitka
       Jinak, samozřejmě - komplikace způsobené sněhem se nevyhýbají ani záchranářům. Na silnici u obce Hlinné na Rychnovsku ráno havarovala přepravní sanitka - mimo silnici se převrátila na bok.
       10:17
       Noční požár v panelovém domě v Pelhřimově
        Hasiči museli v noci evakuovat tři desítky lidí z panelového domu na sídlišti v Pelhřimově: Hořela v něm elektroinstalace a dým zamořil celý jeden vchod s 33 byty. Nikomu se nic nestalo.
        11:33
        Nájemníci z vyhořelé ubytovny v Kutné hoře, se stále nemůžou vrátit
         Zatímco lidi z paneláku v Pelhřimově už se domů mohli vrátit, nájemníci z ubytovny v Kutné Hoře, ve které hořelo na Nový rok, takové štěstí nemají - tam to ale bylo i s jednou lidskou obětí.
         14:01
         Obyvatelé Žďáru nad Sázavou si zvykají na omezený jízdní řád MHD
          Kvůli pandemii koronaviru jezdily po městě prádzné autobusy.
          15:48
          Živý vstup Lucie Plíškové z Janských Lázní
           Zavřené kvůli epidemické situaci v zemi musí z rozhodnutí vlády zůstat i skiareály. Kompenzace provozovatelům by se podle ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka měly rozdělovat podle nákladů na provoz a taky např. podle počtu sedaček lanovek.
           18:27
           Řeka Orlice u Týniště nad Orlicí je delší o čtyři sta metrů a získává podobu z osmdesátých let minulého století
            Řeka Orlice u Týniště (nad Orlicí) mění podobu, teče tam obloukovou zátočinou a její koryto je o 400 metrů delší - tak jako to bylo do 80.let, kdy tam byl tok řeky uměle narovnán. Teď se ji Povodí Labe rozhodlo vrátit do původní podoby a umělé koryto zase zasypat.
            20:04
            Počítače dětem na distanční výuku
             17 žáků, většinou druhého stupně Základní školy Neštěmická dostalo od nadace Women for Women (vimin for vimin) notebooky pro distanční výuku. Jedná se o žáky ze sociálně slabých rodin. Počítač zůstane dětem a to i žákům 9 tříd, kterým v příštím roce bude hodit třeba na středních školách.
             21:56
             Odstrojování vánočního stromu na Staroměstském náměstí
              Pracovníci městské společnosti Technologie hlavního města Prahy dnes ráno začali odstrojovat vánoční strom na Staroměstském náměstí: A studenti školy na Jarově z dřeva tohoto smrku vyrobí nábytek pro domov seniorů v Malešicích.
              22:22
              Návrat vánočních stromků do půjčovny stromků
               Lidi začínají vyhazovat vánoční stromky - podle tradice mají zůstat v domě do Tří králů. V lednu jich tak většina končí u kontejnerů, popeláři je pak svážejí do sběrných dvorů. Někteří taky živé jehličnany vrací zpátky do půjčoven.
               23:44
               Vrcholí sklizeň rajčat
                Zatímco jsme uprostřed zimy a dokonce začalo sněžit, v největším skleníku v Česku - na farmě Bezdínek v Dolní Lutyni u Karviné vrcholí sklizeň rajčat. Pravda, i ve skleníku je v tomto ročním období nižší než v létě.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                27. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                26. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                25. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                V Česku stoupl počet trestných činů — Výcvik dělostřelců v Boleticích — Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou — Snížení trestu Jitce Rudovičové — Nelegální migrace v ČR — Setkání prezidentů Česka a Polska — Měření rychlosti na Plzeňsku — Výsledky jednání o novém vedení Prahy — Soud v kauze prodeje městských bytů — Končí výstava korunovačních klenotů — Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu — Obce omezují ukládání odpadu — Roklanská chata se bourat nebude — Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti — Oprava kostelní věže v Bohdalově

                24. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Nedostatek dárců krve — Požár panelového domu v Ústí nad Labem — Únik sirovodíku z laboratoče na pražském Barrandově — Vlak z Polska pro ČR testují ve Velimi — Teplé počasí zatím přeje stavebním pracím — Čechům se vyplatí kupovat potraviny v Německu — Další jednání o novém vedení Prahy — Lidé na Plzeňsku nechtějí kaolinový lom — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Sněžení výrazně pomohlo lyžařským areálům — Spor o vlastnictví mostů na Karlovarsku — Naděje obcí na návrat vkladů od Sberbank — Ekologické sdružení Děti země podalo dvě žaloby kvůli stavebnímu povolení pro poslední úsek dálnice D1 Přerova — Žaloba kvůli neplatnému referendu v Kladně — Spor o hazar v Turnově — Olympiáda dětí a mládeže v Krkonoších

                23. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zabezpečení železničních přejezdů — Simulátor pro strojvedoucí ČD — Jen jeden týden do druhého kola voleb — Kraslice plánují změny ve vedení města — Dodávky tepla na východě Čech obnoveny — Zdražování tepla napříč Českem — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Další omezení péče v Sušické nemocnici — Soud projednával případ vraždy učitele v Michli — Změny v jihlavské městské dopravě — Nejasný osud Rondelu v Plzni — Lyžařské areály znovu zasněžují — Startuje Olympiáda dětí a mládeže

                20. 1. 2023 na ČT1

                Napište nám