V Pardubickém kraji včera sněžilo celý den a dalších minimálně 5 cm připadlo přes noc. V Hlinsku proto musela vyjet do terénu veškerá technika. Nemocnice v Karlovarském kraji jsou kvůli covidu na hranici svých kapacit. Snaží se vytvořit pro nemocné další lůžka, jenže jim chybí zdravotníci.

Obsah dílu

Vláda prodloužila opatření do 22. ledna

Protiepidemická opatření v Česku budou v nynější podobě nejpřísnějšího 5. stupně trvat minimálně do 22. ledna - tedy s omezením volného pohybu, zákazem poskytování služeb a prodeje jiného než základního zboží a s distanční výukou ve školách.

Očkování v pražských domovech pro seniory

Očkování proti covidu-19 v Česku postoupilo do prvních domovů pro seniory. Zájem o vakcínu má naprostá většina jejich obyvatel.

Na některých očkovacích místech chybí injekční stříkačky a jehly

První zkušenosti ze započatého očkování proti koronaviru v domovech pro seniory ukazují, že jedna věc jsou dodávky vakcín, ale další - a často problémová věc jsou injekční stříkačky a jehly.

Nemocnice v Královehrackém kraji prosím o pomoc

Včera byla v našem vysílání řeč a reportáž o nemocnicích Královéhradeckého kraje - že jsou kvůli rozsahu koronavirové nákazy na hranici posledních zbývajících kapacit, dnes o pomoc volají už i nemocnice v Karlovarském kraji.

Práce silničářů

V Česku místy sněží, nejvíc sněhu - přes 5 centimetrů přes noc napadlo v pásu od jižních Čech přes republiku k severovýchodu - takže i na Vysočině a v Pardubickém kraji.

Havarovala přepravní sanitka

Jinak, samozřejmě - komplikace způsobené sněhem se nevyhýbají ani záchranářům. Na silnici u obce Hlinné na Rychnovsku ráno havarovala přepravní sanitka - mimo silnici se převrátila na bok.

Noční požár v panelovém domě v Pelhřimově

Hasiči museli v noci evakuovat tři desítky lidí z panelového domu na sídlišti v Pelhřimově: Hořela v něm elektroinstalace a dým zamořil celý jeden vchod s 33 byty. Nikomu se nic nestalo.

Nájemníci z vyhořelé ubytovny v Kutné hoře, se stále nemůžou vrátit

Zatímco lidi z paneláku v Pelhřimově už se domů mohli vrátit, nájemníci z ubytovny v Kutné Hoře, ve které hořelo na Nový rok, takové štěstí nemají - tam to ale bylo i s jednou lidskou obětí.

Obyvatelé Žďáru nad Sázavou si zvykají na omezený jízdní řád MHD

Kvůli pandemii koronaviru jezdily po městě prádzné autobusy.

Živý vstup Lucie Plíškové z Janských Lázní

Zavřené kvůli epidemické situaci v zemi musí z rozhodnutí vlády zůstat i skiareály. Kompenzace provozovatelům by se podle ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka měly rozdělovat podle nákladů na provoz a taky např. podle počtu sedaček lanovek.

Řeka Orlice u Týniště nad Orlicí je delší o čtyři sta metrů a získává podobu z osmdesátých let minulého století

Řeka Orlice u Týniště (nad Orlicí) mění podobu, teče tam obloukovou zátočinou a její koryto je o 400 metrů delší - tak jako to bylo do 80.let, kdy tam byl tok řeky uměle narovnán. Teď se ji Povodí Labe rozhodlo vrátit do původní podoby a umělé koryto zase zasypat.

Počítače dětem na distanční výuku

17 žáků, většinou druhého stupně Základní školy Neštěmická dostalo od nadace Women for Women (vimin for vimin) notebooky pro distanční výuku. Jedná se o žáky ze sociálně slabých rodin. Počítač zůstane dětem a to i žákům 9 tříd, kterým v příštím roce bude hodit třeba na středních školách.

Odstrojování vánočního stromu na Staroměstském náměstí

Pracovníci městské společnosti Technologie hlavního města Prahy dnes ráno začali odstrojovat vánoční strom na Staroměstském náměstí: A studenti školy na Jarově z dřeva tohoto smrku vyrobí nábytek pro domov seniorů v Malešicích.

Návrat vánočních stromků do půjčovny stromků

Lidi začínají vyhazovat vánoční stromky - podle tradice mají zůstat v domě do Tří králů. V lednu jich tak většina končí u kontejnerů, popeláři je pak svážejí do sběrných dvorů. Někteří taky živé jehličnany vrací zpátky do půjčoven.

Vrcholí sklizeň rajčat

Zatímco jsme uprostřed zimy a dokonce začalo sněžit, v největším skleníku v Česku - na farmě Bezdínek v Dolní Lutyni u Karviné vrcholí sklizeň rajčat. Pravda, i ve skleníku je v tomto ročním období nižší než v létě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD