26 minut

8. prosince 2020

Část: Umělci z Českolipska vystavují na plakátovacích plochách.

Obsah dílu

Zkrácení otvírací doby restaurací — Zákaz konzumace na trzích — Kdy budou moci otevřít lyžařská střediska? — Soud rozhodl o dočasném odebrání dívky rodině — V Plzni zdraží voda — Chomutov se vrací k zákazu hazardu — Pomoc vojáků v domovech pro seniory končí — Květná zahrada zůstane ve vlastnictví státu — Jízda v protisměru na D1 — Strážníci a záchranáři zasahovali na Hlavním nádraží — Umělci z Českolipska vystavují na plakátovacích plochách. — Na Šumavě se po víc než měsíci znovu otevírají návštěvnická a informační centra — 40 let od smrti Johna Lennona — Požár v prodejně eletroniky — Učitel kvůli koronaviru youtuberem — 10 let lanovky na kopec Větruše — Zoo v Hluboké nad Vltavou otevřela — Můstek pro akrobatické lyžaře v Mostě — Mistroství Evropy dřevorubců

Části dílu

01:03
Zkrácení otvírací doby restaurací
  Dnes, na nějakou dobu naposled, můžou mít restaurace, bary a hospody otevřeno do 22 hodin. Od zítřka mají provozní dobu nařízeně zkrácenou do 8 hodin večer.
  02:54
  Zákaz konzumace na trzích
   Nové vládní nařízení navíc po celý den zakazuje prodej i konzumaci alkoholu na veřejnosti. Což se dotýká např. adventních trhů a vánočních trhů, kde se taky už nebude smět prodávat třeba svařené víno ani jiné občerstvení.
   04:31
   Kdy budou moci otevřít lyžařská střediska?
    Přes původní příslib vlády je momentálně nejisté i to, kdy se budou moci pro veřejnost a zájemce otevřít zimní střediska. Mělo to být v pátek příštího týdne – 18. prosince.
    06:16
    Soud rozhodl o dočasném odebrání dívky rodině
     Můžou rodiče odmítnout očkování svého dítěte, nebo naopak? Můžou instituce a soud očkování dítěte vynucovat tím, že nařídí jeho dočasné odebrání rodičům? O to teď jde na jihu Čech.
     07:35
     V Plzni zdraží voda
      Od nového roku lze čekat zdražení vody. Třeba v Plzni už se ví, že cena vodného a stočného půjdou nahoru bezmála o 5 %. Důvod se může zdát trochu paradoxní.
      09:18
      Chomutov se vrací k zákazu hazardu
       Zastupitelé Chomutova po 2 týdnech zase zrušili vyhlášku, která měla po 5 letech znovu povolit hazard a vznik kasín v okrajových částech města.
       10:26
       Pomoc vojáků v domovech pro seniory končí
        Dneškem skončila armádní výpomoc v nemocnicích a zařízeních sociální péče na Vysočině, kde vojáci museli nahradit koronavirem nakažený personál.
        12:14
        Květná zahrada zůstane ve vlastnictví státu
         Květná zahrada v Kroměříži, která je zapsaná na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, zůstane ve vlastnictví státu - Nejvyšší soud potvrdil tento verdikt soudů nižších stupňů.
         12:38
         Jízda v protisměru na D1
          Další vážný případ jízdy v protisměru na dálnici se stal dnes nad ránem u Brna. Podél středových vozidel tam takto po dálnici D1 50 kilometrovou rychlostí s poškozeným autem ujížděl 34 letý řidič - a to od nehody, kterou předtím způsobil v brněnské Bystrcké ulici.
          13:11
          Strážníci a záchranáři zasahovali na Hlavním nádraží
           Pražští městští strážníci a záchranáři zase museli zasahovat u surového nočního útoku ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, kde dvojice mužů pěstmi a kopy do hlavy a hrudníku zbila jiného muže.
           13:33
           Umělci z Českolipska vystavují na plakátovacích plochách.
            Jejich díla mají oživit veřejný prostor, tedy plochy, na kterých se kvůli koronaviru kulturní život před dvěma měsíci úplně zastavil.
            14:57
            Na Šumavě se po víc než měsíci znovu otevírají návštěvnická a informační centra
             Mohla být v provozu už od minulého čtvrtku, kdy se změnila vládní nařízení. Vedení parku ale mělo krátkou dobu na přípravu. Šumava teď o víkendech zažívá nápor turistů. Ti ale musí počítat s tím, že návštěvnická centra mají omezení i ve výběhu se zvířaty.
             16:23
             40 let od smrti Johna Lennona
              Lidé po celém světě si připomínají 40 let od smrti Johna Lennona. Někdejší člen skupiny Beatles zemřel 8. prosince 1980 na následky pěti střelných zranění.
              17:07
              Požár v prodejně eletroniky
               Tak to byly záběry z centra Prahy z dnešního dopoledne. Hasiči museli vyjíždět do Vyšehradské ulice, kde hořelo v prodejně elektroniky.
               17:30
               Učitel kvůli koronaviru youtuberem
                Skoro 9 měsíců youtuberem a k tomu aktuálně přes 7 tisíc odběratelů. Výuková videa z přírodopisu a chemie pro základní školy zaujala nejen žáky Petra Curka z Horažďovic, ale i jejich rodiče nebo dokonce další učitele z celé České republiky.
                19:27
                10 let lanovky na kopec Větruše
                 Je to přesně 10 let, co v centru Ústí nad Labem jezdí kabinová lanovka - přepravuje z obchodního centra Forum na kopec Větruše se zámečkem, restaurací a zrcadlovým bludištěm.
                 20:57
                 Zoo v Hluboké nad Vltavou otevřela
                  Po dvouměsíční pauze naopak otevřela třeba Jihočeská zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou. výběhy pro zvířata jsou vánočně vyzdobené a nasvícené tak, aby rodiny s dětmi zažily sváteční atmosféru.
                  22:41
                  Můstek pro akrobatické lyžaře v Mostě
                   Na severu Čech vyrostl unikátní můstek pro akrobatické lyžaře. V Evropě stojí jen 3 podobné skokanské můstky.
                   23:51
                   Mistroství Evropy dřevorubců
                    Vrcholná dřevorubecká soutěž letos bez diváků a emocí. Čech Martin Komárek je mezi nejlepšími dřevorubci, kteří na konci roku bojují o titul mistra Evropy.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž26 minut
                    Další díl
                    9. prosince 2020

                    Přehled dílů

                    4594 dostupných
                    Stopáž25 minut

                    18. července

                    18. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    17. července

                    17. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    16. července

                    Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                    16. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    15. července

                    Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                    15. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    12. července

                    Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                    12. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    11. července

                    Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                    11. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    10. července

                    Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                    10. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    9. července

                    Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                    9. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    8. července

                    8. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    4. července

                    Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                    4. 7. 2024 na ČT1

                    Napište nám