Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Zkrácení otvírací doby restaurací — Zákaz konzumace na trzích — Kdy budou moci otevřít lyžařská střediska? — Soud rozhodl o dočasném odebrání dívky rodině — V Plzni zdraží voda — Chomutov se vrací k zákazu hazardu — Pomoc vojáků v domovech pro seniory končí — Květná zahrada zůstane ve vlastnictví státu — Jízda v protisměru na D1 — Strážníci a záchranáři zasahovali na Hlavním nádraží — Umělci z Českolipska vystavují na plakátovacích plochách. — Na Šumavě se po víc než měsíci znovu otevírají návštěvnická a informační centra — 40 let od smrti Johna Lennona — Požár v prodejně eletroniky — Učitel kvůli koronaviru youtuberem — 10 let lanovky na kopec Větruše — Zoo v Hluboké nad Vltavou otevřela — Můstek pro akrobatické lyžaře v Mostě — Mistroství Evropy dřevorubců

Části dílu

01:03
Zkrácení otvírací doby restaurací
  Dnes, na nějakou dobu naposled, můžou mít restaurace, bary a hospody otevřeno do 22 hodin. Od zítřka mají provozní dobu nařízeně zkrácenou do 8 hodin večer.
  02:54
  Zákaz konzumace na trzích
   Nové vládní nařízení navíc po celý den zakazuje prodej i konzumaci alkoholu na veřejnosti. Což se dotýká např. adventních trhů a vánočních trhů, kde se taky už nebude smět prodávat třeba svařené víno ani jiné občerstvení.
   04:31
   Kdy budou moci otevřít lyžařská střediska?
    Přes původní příslib vlády je momentálně nejisté i to, kdy se budou moci pro veřejnost a zájemce otevřít zimní střediska. Mělo to být v pátek příštího týdne – 18. prosince.
    06:16
    Soud rozhodl o dočasném odebrání dívky rodině
     Můžou rodiče odmítnout očkování svého dítěte, nebo naopak? Můžou instituce a soud očkování dítěte vynucovat tím, že nařídí jeho dočasné odebrání rodičům? O to teď jde na jihu Čech.
     07:35
     V Plzni zdraží voda
      Od nového roku lze čekat zdražení vody. Třeba v Plzni už se ví, že cena vodného a stočného půjdou nahoru bezmála o 5 %. Důvod se může zdát trochu paradoxní.
      09:18
      Chomutov se vrací k zákazu hazardu
       Zastupitelé Chomutova po 2 týdnech zase zrušili vyhlášku, která měla po 5 letech znovu povolit hazard a vznik kasín v okrajových částech města.
       10:26
       Pomoc vojáků v domovech pro seniory končí
        Dneškem skončila armádní výpomoc v nemocnicích a zařízeních sociální péče na Vysočině, kde vojáci museli nahradit koronavirem nakažený personál.
        12:14
        Květná zahrada zůstane ve vlastnictví státu
         Květná zahrada v Kroměříži, která je zapsaná na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, zůstane ve vlastnictví státu - Nejvyšší soud potvrdil tento verdikt soudů nižších stupňů.
         12:38
         Jízda v protisměru na D1
          Další vážný případ jízdy v protisměru na dálnici se stal dnes nad ránem u Brna. Podél středových vozidel tam takto po dálnici D1 50 kilometrovou rychlostí s poškozeným autem ujížděl 34 letý řidič - a to od nehody, kterou předtím způsobil v brněnské Bystrcké ulici.
          13:11
          Strážníci a záchranáři zasahovali na Hlavním nádraží
           Pražští městští strážníci a záchranáři zase museli zasahovat u surového nočního útoku ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, kde dvojice mužů pěstmi a kopy do hlavy a hrudníku zbila jiného muže.
           13:33
           Umělci z Českolipska vystavují na plakátovacích plochách.
            Jejich díla mají oživit veřejný prostor, tedy plochy, na kterých se kvůli koronaviru kulturní život před dvěma měsíci úplně zastavil.
            14:57
            Na Šumavě se po víc než měsíci znovu otevírají návštěvnická a informační centra
             Mohla být v provozu už od minulého čtvrtku, kdy se změnila vládní nařízení. Vedení parku ale mělo krátkou dobu na přípravu. Šumava teď o víkendech zažívá nápor turistů. Ti ale musí počítat s tím, že návštěvnická centra mají omezení i ve výběhu se zvířaty.
             16:23
             40 let od smrti Johna Lennona
              Lidé po celém světě si připomínají 40 let od smrti Johna Lennona. Někdejší člen skupiny Beatles zemřel 8. prosince 1980 na následky pěti střelných zranění.
              17:07
              Požár v prodejně eletroniky
               Tak to byly záběry z centra Prahy z dnešního dopoledne. Hasiči museli vyjíždět do Vyšehradské ulice, kde hořelo v prodejně elektroniky.
               17:30
               Učitel kvůli koronaviru youtuberem
                Skoro 9 měsíců youtuberem a k tomu aktuálně přes 7 tisíc odběratelů. Výuková videa z přírodopisu a chemie pro základní školy zaujala nejen žáky Petra Curka z Horažďovic, ale i jejich rodiče nebo dokonce další učitele z celé České republiky.
                19:27
                10 let lanovky na kopec Větruše
                 Je to přesně 10 let, co v centru Ústí nad Labem jezdí kabinová lanovka - přepravuje z obchodního centra Forum na kopec Větruše se zámečkem, restaurací a zrcadlovým bludištěm.
                 20:57
                 Zoo v Hluboké nad Vltavou otevřela
                  Po dvouměsíční pauze naopak otevřela třeba Jihočeská zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou. výběhy pro zvířata jsou vánočně vyzdobené a nasvícené tak, aby rodiny s dětmi zažily sváteční atmosféru.
                  22:41
                  Můstek pro akrobatické lyžaře v Mostě
                   Na severu Čech vyrostl unikátní můstek pro akrobatické lyžaře. V Evropě stojí jen 3 podobné skokanské můstky.
                   23:51
                   Mistroství Evropy dřevorubců
                    Vrcholná dřevorubecká soutěž letos bez diváků a emocí. Čech Martin Komárek je mezi nejlepšími dřevorubci, kteří na konci roku bojují o titul mistra Evropy.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                    31. 1. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                    30. 1. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                    27. 1. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                    26. 1. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                    25. 1. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    V Česku stoupl počet trestných činů — Výcvik dělostřelců v Boleticích — Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou — Snížení trestu Jitce Rudovičové — Nelegální migrace v ČR — Setkání prezidentů Česka a Polska — Měření rychlosti na Plzeňsku — Výsledky jednání o novém vedení Prahy — Soud v kauze prodeje městských bytů — Končí výstava korunovačních klenotů — Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu — Obce omezují ukládání odpadu — Roklanská chata se bourat nebude — Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti — Oprava kostelní věže v Bohdalově

                    24. 1. 2023 na ČT1

                    Napište nám