26 minut

8. prosince 2020

Obsah dílu

Zkrácení otvírací doby restaurací — Zákaz konzumace na trzích — Kdy budou moci otevřít lyžařská střediska? — Soud rozhodl o dočasném odebrání dívky rodině — V Plzni zdraží voda — Chomutov se vrací k zákazu hazardu — Pomoc vojáků v domovech pro seniory končí — Květná zahrada zůstane ve vlastnictví státu — Jízda v protisměru na D1 — Strážníci a záchranáři zasahovali na Hlavním nádraží — Umělci z Českolipska vystavují na plakátovacích plochách. — Na Šumavě se po víc než měsíci znovu otevírají návštěvnická a informační centra — 40 let od smrti Johna Lennona — Požár v prodejně eletroniky — Učitel kvůli koronaviru youtuberem — 10 let lanovky na kopec Větruše — Zoo v Hluboké nad Vltavou otevřela — Můstek pro akrobatické lyžaře v Mostě — Mistroství Evropy dřevorubců

Části dílu

01:03
Zkrácení otvírací doby restaurací
  Dnes, na nějakou dobu naposled, můžou mít restaurace, bary a hospody otevřeno do 22 hodin. Od zítřka mají provozní dobu nařízeně zkrácenou do 8 hodin večer.
  02:54
  Zákaz konzumace na trzích
   Nové vládní nařízení navíc po celý den zakazuje prodej i konzumaci alkoholu na veřejnosti. Což se dotýká např. adventních trhů a vánočních trhů, kde se taky už nebude smět prodávat třeba svařené víno ani jiné občerstvení.
   04:31
   Kdy budou moci otevřít lyžařská střediska?
    Přes původní příslib vlády je momentálně nejisté i to, kdy se budou moci pro veřejnost a zájemce otevřít zimní střediska. Mělo to být v pátek příštího týdne – 18. prosince.
    06:16
    Soud rozhodl o dočasném odebrání dívky rodině
     Můžou rodiče odmítnout očkování svého dítěte, nebo naopak? Můžou instituce a soud očkování dítěte vynucovat tím, že nařídí jeho dočasné odebrání rodičům? O to teď jde na jihu Čech.
     07:35
     V Plzni zdraží voda
      Od nového roku lze čekat zdražení vody. Třeba v Plzni už se ví, že cena vodného a stočného půjdou nahoru bezmála o 5 %. Důvod se může zdát trochu paradoxní.
      09:18
      Chomutov se vrací k zákazu hazardu
       Zastupitelé Chomutova po 2 týdnech zase zrušili vyhlášku, která měla po 5 letech znovu povolit hazard a vznik kasín v okrajových částech města.
       10:26
       Pomoc vojáků v domovech pro seniory končí
        Dneškem skončila armádní výpomoc v nemocnicích a zařízeních sociální péče na Vysočině, kde vojáci museli nahradit koronavirem nakažený personál.
        12:14
        Květná zahrada zůstane ve vlastnictví státu
         Květná zahrada v Kroměříži, která je zapsaná na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, zůstane ve vlastnictví státu - Nejvyšší soud potvrdil tento verdikt soudů nižších stupňů.
         12:38
         Jízda v protisměru na D1
          Další vážný případ jízdy v protisměru na dálnici se stal dnes nad ránem u Brna. Podél středových vozidel tam takto po dálnici D1 50 kilometrovou rychlostí s poškozeným autem ujížděl 34 letý řidič - a to od nehody, kterou předtím způsobil v brněnské Bystrcké ulici.
          13:11
          Strážníci a záchranáři zasahovali na Hlavním nádraží
           Pražští městští strážníci a záchranáři zase museli zasahovat u surového nočního útoku ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, kde dvojice mužů pěstmi a kopy do hlavy a hrudníku zbila jiného muže.
           13:33
           Umělci z Českolipska vystavují na plakátovacích plochách.
            Jejich díla mají oživit veřejný prostor, tedy plochy, na kterých se kvůli koronaviru kulturní život před dvěma měsíci úplně zastavil.
            14:57
            Na Šumavě se po víc než měsíci znovu otevírají návštěvnická a informační centra
             Mohla být v provozu už od minulého čtvrtku, kdy se změnila vládní nařízení. Vedení parku ale mělo krátkou dobu na přípravu. Šumava teď o víkendech zažívá nápor turistů. Ti ale musí počítat s tím, že návštěvnická centra mají omezení i ve výběhu se zvířaty.
             16:23
             40 let od smrti Johna Lennona
              Lidé po celém světě si připomínají 40 let od smrti Johna Lennona. Někdejší člen skupiny Beatles zemřel 8. prosince 1980 na následky pěti střelných zranění.
              17:07
              Požár v prodejně eletroniky
               Tak to byly záběry z centra Prahy z dnešního dopoledne. Hasiči museli vyjíždět do Vyšehradské ulice, kde hořelo v prodejně elektroniky.
               17:30
               Učitel kvůli koronaviru youtuberem
                Skoro 9 měsíců youtuberem a k tomu aktuálně přes 7 tisíc odběratelů. Výuková videa z přírodopisu a chemie pro základní školy zaujala nejen žáky Petra Curka z Horažďovic, ale i jejich rodiče nebo dokonce další učitele z celé České republiky.
                19:27
                10 let lanovky na kopec Větruše
                 Je to přesně 10 let, co v centru Ústí nad Labem jezdí kabinová lanovka - přepravuje z obchodního centra Forum na kopec Větruše se zámečkem, restaurací a zrcadlovým bludištěm.
                 20:57
                 Zoo v Hluboké nad Vltavou otevřela
                  Po dvouměsíční pauze naopak otevřela třeba Jihočeská zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou. výběhy pro zvířata jsou vánočně vyzdobené a nasvícené tak, aby rodiny s dětmi zažily sváteční atmosféru.
                  22:41
                  Můstek pro akrobatické lyžaře v Mostě
                   Na severu Čech vyrostl unikátní můstek pro akrobatické lyžaře. V Evropě stojí jen 3 podobné skokanské můstky.
                   23:51
                   Mistroství Evropy dřevorubců
                    Vrcholná dřevorubecká soutěž letos bez diváků a emocí. Čech Martin Komárek je mezi nejlepšími dřevorubci, kteří na konci roku bojují o titul mistra Evropy.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž26 minut
                    Další díl
                    9. prosince 2020

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    17. června

                    Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                    17. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    14. června

                    Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                    14. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    13. června

                    Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                    13. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    12. června

                    Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                    12. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    11. června

                    Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                    11. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    10. června

                    Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                    10. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    7. června

                    Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                    7. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    6. června

                    Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                    6. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    5. června

                    Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                    5. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    4. června

                    Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                    4. 6. 2024 na ČT1

                    Napište nám