Střední a vysoké školy se dnes v omezené míře znovu otevřely. Kvůli epidemii koronaviru byla většina z nich zavřená od první poloviny října. Pomoc dobrovolníků hodnotí v mnoha nemocnicích jako spásu. Např. v městské nemocnici v Kadani na Chomutovsku pomáhají číšník, kuchař i samotní majitelé restaurací.

Obsah dílu

Žáci se vrací do škol

Střední a vysoké školy se dneškem znovu otevřely pro studenty závěrečných ročníků, byť na tuto možnost kvůli organizačním komplikacím zdaleka nepřistoupily všechny.

Návrat k praktické výuce

Studenti a studentky Střední školy zahradnické v Kopidlně se dnes k odbornému výcviku vrátili právě včas, aby narychlo začali vázat adventní věnce.

Studenti zdravotnictví dál pracují

Naproti tomu se k výuce zatím nemůže vrátit řada studentek a studentů Středních zdravotních škol a mediků, i když by už měli.

Proběhne další rozvolňování

Posun do nižšího - 3. protiepidemického stupně by pak znamenal, že by se k prezenční výuce mohl vrátit celý 1. stupeň základních škol. Ministr vnitra Jan Hamáček optimismus poněkud brzdí jako předčasný.

Blíží se restart restaurací?

Úvahy o možném znovuotevření restaurací přiměly majitele a provozovatele k přípravám obnovení provozu.

Hospodští pomáhají v nemocnicích

Když byla řeč o tom, že někteří pracovníci personálu restaurací, hospod nebo kaváren si za nucené odstávky při pandemii koronaviru našli práci jinde.

Zimní stadiony a plavecké bazény vypouští vodu a rozpouští led

Prázdná a bez příjmů hlavně od sportující veřejnosti jsou sportoviště. Největší ztráty počítají zimní stadiony a plavecké bazény. Někde dokonce rozpustili led, bazény vypustily vodu.

V noci proběhla zkouška hlasitosti střelby

Filmaři, kteří připravují film o Tomáši G.Masarykovi na náměstí Jana Palacha se slepými náboji testovali hlučnost různých druhů zbraní - od pistolí až po samopaly.

Dopady koronavirové krize pociťují i tradiční výrobci skla a bižuterie

Obchodování se zahraničním se téměř zastavilo. Tuzemské kamenné obchody jsou zavřené, na trzích svoje zboží prodávat nesmějí.

Pendleři do Bavorka nepotřebují test

Bavorský nejvyšší správní soud dočasně zrušil nařízení, podle kterého se lidi dojíždějící za prací nebo za studiem z Česka a z Rakouska museli nechat pravidelně, každý týden, testovat na koronavirus.

Zemřela Kamila Moučková

Ve věku 92 let zemřela televizní a rozhlasová moderátorka Kamila Moučková. 21. srpna roku 1968 jako vůbec první ve vysílání Československé televize ohlásila invazi vojsk Varšavské smlouvy.

Příspěvky pro propuštěné zaměstnance

Propuštění zaměstnanci Sokolovské uhelné ještě nemůžou žádat o státní příspěvek, byť ho pro ně vláda 16. listopadu schválila. Zatím totiž nebyl uveřejněný ve sbírce zákonů.

Bourání budovy gestapa v Karlových Varech

Bývalá budova gestapa v Karlových Varech jde k zemi. Památkáři proti tomu protestují. Chtěli zachovat alespoň vězeňské cely s původním vybavením.

Vyhořelý zámek v Horním Maršově je na prodej

Vyhořelý novoklasicistní zámek v Horním Maršově je opět na prodej. Krkonošská obec teď hledá způsob, jak památku zachránit.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD