Některé regiony využijí možné výjimky a v rámci společných malotřídek pustí do školních lavic i třeťáky. Školy tak vyjdou vstříc hlavně učitelům, pro které by byla už tak náročná příprava výuky ještě složitější. Český červený kříž začal školit vojáky v základní péči o pacienty. Po celé ČR se zapojí do pomoci zdravotníkům v nemocnicích, nebo v zařízeních sociální péče.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Návrh na prodloužení nouzového stavu

Vláda žádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dnů do 20.prosince. Návrh schválila na dnešním zasedání. Nouzový stav platí od 5.října. Vyhlášený je zatím do tohoto pátku.

Nový protiepidemický plán

Ten popisuje opatření a zákazy, které stát v dané fázi epidemie koronaviru zavádí nebo uvolňuje.

Ve středu se vrátí do škol žáci prvních a 2.tříd

A v malotřídních školách se spolu s nimi můžou vrátit do lavic také žáci třetího ročníku. Čtvrťáků a páťáků se má zatím stále týkat on-line výuka.

Třeťáci do lavic

Využít zmiňované výjimky a v rámci společných malotřídek pustit do školních lavic i třeťáky, chtějí školy napříč republikou. A to právě proto, aby vyšly vstříc učitelům, pro které by jinak byla už tak náročná příprava výuky ještě složitější.

Nový protiepidemický systém ve školství

Přehled toho, jak by se i další školy měly vracet ke klasické tedy prezenční výuce.

Problémy s distanční výukou

Problémy s distanční výukou řeší stále řada rodin. Například na jihu Čech vznikla kvůli tomu platforma "Daruj notebook", kam se můžou přihlásit jak školy, kterým elektronika chybí, tak lidé, kteří maji možnost počítač poskytnout.

Útlum těžby

Až 5 tisíc 300 korun. Taková by měla být podpora od státu pro bývalé zaměstnance Sokolovské uhelné, která avizovala postupné propuštění tisícovky pracovníků. Dnes o tom jedná vláda.

Ačkoli je zítra státní svátek, většina zaměstnanců automobilového průmyslu půjde do práce

Na rozdíl od jarní vlny epidemie, teď mají firmy zakázek dostatek. Co jim ale chybí, jsou lidé ve výrobě.

Český červený kříž začal školit vojáky

Po celé republice se zapojí do pomoci zdravotníkům v nemocnicích nebo v zařízeních sociální péče. Pomáhat budou jako ošetřovatelé.

Zrušení superhrubé mzdy a dopady na regiony

O miliardy korun z daňových příjmů mohou přijít regiony kvůli plánovanému zrušení superhrubé mzdy. Asociace krajů města a obce požadují od státu kompenzace.

Likvidace skládky v NP České Švýcarsko

Likvidace je nutná kvůli obavě, aby z nebezpečného odpadu nedošlo ke kontaminaci vody v Hřensku. Ze skládky je třeba odvézt až 20 tisíc kubíků směsného odpadu.

Rekonstrukce dopravního železničního uzlu v Pardubicích

Bagry a skupiny dělníků místo kolejí na pardubickém nádraží. Kvůli rozsáhlé rekonstrukci se teď už cestující k některým nástupištím nedostanou.

Zasedání zastupitelstev Středočeského a Ústeckého kraje

Další dvě hejtmanská křesla jsou ode dneška obsazená novými šéfy krajů. Ustavující zastupitelstva Ústeckého a Středočeského kraje volila také další členy tamních rad.

V Třeboni loví ode dneška rybník Svět

Je to poslední z velkých podzimních výlovů na jihu Čech. Na Vánoce z nich bude podle třeboňských rybářů přes 3 tisíce tun ryb.

Jak budou vypadat oslavy 17. listopadu

Zítra si Česko připomene 31.výročí sametové revoluce. Oslavy 17.listopadu se budou konat na mnoha místech Česka, ale hlavně v Praze. Letošní akce se ale kvůli pandemii uskuteční hlavně on-line.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD