26 minut

16. listopadu 2020

Obsah dílu

Headlines — Návrh na prodloužení nouzového stavu — Nový protiepidemický plán — Ve středu se vrátí do škol žáci prvních a 2.tříd — Třeťáci do lavic — Nový protiepidemický systém ve školství — Problémy s distanční výukou — Útlum těžby — Ačkoli je zítra státní svátek, většina zaměstnanců automobilového průmyslu půjde do práce — Český červený kříž začal školit vojáky — Zrušení superhrubé mzdy a dopady na regiony — Likvidace skládky v NP České Švýcarsko — Rekonstrukce dopravního železničního uzlu v Pardubicích — Zasedání zastupitelstev Středočeského a Ústeckého kraje — V Třeboni loví ode dneška rybník Svět — Jak budou vypadat oslavy 17. listopadu

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:04
  Návrh na prodloužení nouzového stavu
   Vláda žádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dnů do 20.prosince. Návrh schválila na dnešním zasedání. Nouzový stav platí od 5.října. Vyhlášený je zatím do tohoto pátku.
   01:23
   Nový protiepidemický plán
    Ten popisuje opatření a zákazy, které stát v dané fázi epidemie koronaviru zavádí nebo uvolňuje.
    01:46
    Ve středu se vrátí do škol žáci prvních a 2.tříd
     A v malotřídních školách se spolu s nimi můžou vrátit do lavic také žáci třetího ročníku. Čtvrťáků a páťáků se má zatím stále týkat on-line výuka.
     03:39
     Třeťáci do lavic
      Využít zmiňované výjimky a v rámci společných malotřídek pustit do školních lavic i třeťáky, chtějí školy napříč republikou. A to právě proto, aby vyšly vstříc učitelům, pro které by jinak byla už tak náročná příprava výuky ještě složitější.
      05:55
      Nový protiepidemický systém ve školství
       Přehled toho, jak by se i další školy měly vracet ke klasické tedy prezenční výuce.
       06:43
       Problémy s distanční výukou
        Problémy s distanční výukou řeší stále řada rodin. Například na jihu Čech vznikla kvůli tomu platforma "Daruj notebook", kam se můžou přihlásit jak školy, kterým elektronika chybí, tak lidé, kteří maji možnost počítač poskytnout.
        08:05
        Útlum těžby
         Až 5 tisíc 300 korun. Taková by měla být podpora od státu pro bývalé zaměstnance Sokolovské uhelné, která avizovala postupné propuštění tisícovky pracovníků. Dnes o tom jedná vláda.
         09:39
         Ačkoli je zítra státní svátek, většina zaměstnanců automobilového průmyslu půjde do práce
          Na rozdíl od jarní vlny epidemie, teď mají firmy zakázek dostatek. Co jim ale chybí, jsou lidé ve výrobě.
          11:19
          Český červený kříž začal školit vojáky
           Po celé republice se zapojí do pomoci zdravotníkům v nemocnicích nebo v zařízeních sociální péče. Pomáhat budou jako ošetřovatelé.
           16:30
           Zrušení superhrubé mzdy a dopady na regiony
            O miliardy korun z daňových příjmů mohou přijít regiony kvůli plánovanému zrušení superhrubé mzdy. Asociace krajů města a obce požadují od státu kompenzace.
            17:36
            Likvidace skládky v NP České Švýcarsko
             Likvidace je nutná kvůli obavě, aby z nebezpečného odpadu nedošlo ke kontaminaci vody v Hřensku. Ze skládky je třeba odvézt až 20 tisíc kubíků směsného odpadu.
             19:24
             Rekonstrukce dopravního železničního uzlu v Pardubicích
              Bagry a skupiny dělníků místo kolejí na pardubickém nádraží. Kvůli rozsáhlé rekonstrukci se teď už cestující k některým nástupištím nedostanou.
              20:51
              Zasedání zastupitelstev Středočeského a Ústeckého kraje
               Další dvě hejtmanská křesla jsou ode dneška obsazená novými šéfy krajů. Ustavující zastupitelstva Ústeckého a Středočeského kraje volila také další členy tamních rad.
               22:29
               V Třeboni loví ode dneška rybník Svět
                Je to poslední z velkých podzimních výlovů na jihu Čech. Na Vánoce z nich bude podle třeboňských rybářů přes 3 tisíce tun ryb.
                24:28
                Jak budou vypadat oslavy 17. listopadu
                 Zítra si Česko připomene 31.výročí sametové revoluce. Oslavy 17.listopadu se budou konat na mnoha místech Česka, ale hlavně v Praze. Letošní akce se ale kvůli pandemii uskuteční hlavně on-line.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 18. listopadu 2020

                 Přehled dílů

                 4595 dostupných
                 Stopáž26 minut

                 19. července

                 19. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. července

                 Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                 18. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. července

                 17. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. července

                 Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                 16. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. července

                 Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. července

                 Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. července

                 Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                 10. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. července

                 Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                 9. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. července

                 8. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám