Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Návrh na prodloužení nouzového stavu — Nový protiepidemický plán — Ve středu se vrátí do škol žáci prvních a 2.tříd — Třeťáci do lavic — Nový protiepidemický systém ve školství — Problémy s distanční výukou — Útlum těžby — Ačkoli je zítra státní svátek, většina zaměstnanců automobilového průmyslu půjde do práce — Český červený kříž začal školit vojáky — Zrušení superhrubé mzdy a dopady na regiony — Likvidace skládky v NP České Švýcarsko — Rekonstrukce dopravního železničního uzlu v Pardubicích — Zasedání zastupitelstev Středočeského a Ústeckého kraje — V Třeboni loví ode dneška rybník Svět — Jak budou vypadat oslavy 17. listopadu

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:04
  Návrh na prodloužení nouzového stavu
   Vláda žádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dnů do 20.prosince. Návrh schválila na dnešním zasedání. Nouzový stav platí od 5.října. Vyhlášený je zatím do tohoto pátku.
   01:23
   Nový protiepidemický plán
    Ten popisuje opatření a zákazy, které stát v dané fázi epidemie koronaviru zavádí nebo uvolňuje.
    01:46
    Ve středu se vrátí do škol žáci prvních a 2.tříd
     A v malotřídních školách se spolu s nimi můžou vrátit do lavic také žáci třetího ročníku. Čtvrťáků a páťáků se má zatím stále týkat on-line výuka.
     03:39
     Třeťáci do lavic
      Využít zmiňované výjimky a v rámci společných malotřídek pustit do školních lavic i třeťáky, chtějí školy napříč republikou. A to právě proto, aby vyšly vstříc učitelům, pro které by jinak byla už tak náročná příprava výuky ještě složitější.
      05:55
      Nový protiepidemický systém ve školství
       Přehled toho, jak by se i další školy měly vracet ke klasické tedy prezenční výuce.
       06:43
       Problémy s distanční výukou
        Problémy s distanční výukou řeší stále řada rodin. Například na jihu Čech vznikla kvůli tomu platforma "Daruj notebook", kam se můžou přihlásit jak školy, kterým elektronika chybí, tak lidé, kteří maji možnost počítač poskytnout.
        08:05
        Útlum těžby
         Až 5 tisíc 300 korun. Taková by měla být podpora od státu pro bývalé zaměstnance Sokolovské uhelné, která avizovala postupné propuštění tisícovky pracovníků. Dnes o tom jedná vláda.
         09:39
         Ačkoli je zítra státní svátek, většina zaměstnanců automobilového průmyslu půjde do práce
          Na rozdíl od jarní vlny epidemie, teď mají firmy zakázek dostatek. Co jim ale chybí, jsou lidé ve výrobě.
          11:19
          Český červený kříž začal školit vojáky
           Po celé republice se zapojí do pomoci zdravotníkům v nemocnicích nebo v zařízeních sociální péče. Pomáhat budou jako ošetřovatelé.
           16:30
           Zrušení superhrubé mzdy a dopady na regiony
            O miliardy korun z daňových příjmů mohou přijít regiony kvůli plánovanému zrušení superhrubé mzdy. Asociace krajů města a obce požadují od státu kompenzace.
            17:36
            Likvidace skládky v NP České Švýcarsko
             Likvidace je nutná kvůli obavě, aby z nebezpečného odpadu nedošlo ke kontaminaci vody v Hřensku. Ze skládky je třeba odvézt až 20 tisíc kubíků směsného odpadu.
             19:24
             Rekonstrukce dopravního železničního uzlu v Pardubicích
              Bagry a skupiny dělníků místo kolejí na pardubickém nádraží. Kvůli rozsáhlé rekonstrukci se teď už cestující k některým nástupištím nedostanou.
              20:51
              Zasedání zastupitelstev Středočeského a Ústeckého kraje
               Další dvě hejtmanská křesla jsou ode dneška obsazená novými šéfy krajů. Ustavující zastupitelstva Ústeckého a Středočeského kraje volila také další členy tamních rad.
               22:29
               V Třeboni loví ode dneška rybník Svět
                Je to poslední z velkých podzimních výlovů na jihu Čech. Na Vánoce z nich bude podle třeboňských rybářů přes 3 tisíce tun ryb.
                24:28
                Jak budou vypadat oslavy 17. listopadu
                 Zítra si Česko připomene 31.výročí sametové revoluce. Oslavy 17.listopadu se budou konat na mnoha místech Česka, ale hlavně v Praze. Letošní akce se ale kvůli pandemii uskuteční hlavně on-line.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                 22. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                 21. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                 20. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                 17. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                 16. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                 15. 3. 2023 na ČT1

                 Napište nám