V největším domově seniorů v Královéhradeckém kraji potvrdily testy na koronavirus nákazu více než 80 lidí. Z toho téměř padesát případů se týká klientů. V Česku je víc než šest a půl tisíce nakažených zdravotníků. Např. v Pardubicích na oddělení ARO vypomáhají studenti v rámci povinné praxe, nebo jako dobrovolníci.

Obsah dílu

Babiš předložil Zemanovi návrh na odvolání Prymuly. Jméno možného nástupce nesdělil

I přes nařízení o uzavření restaurací po osmé hodině večerní zachytili novináři deníku Blesk, ve středu těsně před půlnocí, ministra zdravotnictví Romana Prymulu bez roušky, a to při odchodu z podniku na Vyšehradě.

Schůzku Prymuly a Faltýnka v restauraci vyřeší magistrát a hygiena

Podle pražského primátora hrozí v takovém případě právnické osobě, tedy provozovateli restaurace, pokuta až 3 miliony korun. Za nezakryté dýchací cesty, nebo za přítomnost v takovém podniku jsou ale pokuty řádově nižší a dosahují maximálně tisíců korun

Stále přibývá pacientů a také nemocných zdravotníků

Prachatická nemocnice dnes jako první na jihu Čech, musela zavřít lůžkové části tří oddělení, včetně porodnice.

V nemocnicích vypomáhají dobrovolníci

A to buď při povinné praxi, nebo jako dobrovolníci. V Pardubicích také na oddělení ARO, kde pečují o covid pozitivní pacienty s těžkým průběhem.

Veřejná sbírka "Liberecký kraj sobě!" pomůže s vybavením některých nemocnic v regionu

Do sbírky lidé přispívali hlavně na jaře. Hejtmanství teď rozhodlo, že z ní uvolní další peníze, a nakoupí nemocnicím kyslíkové přístroje.

V největším domově seniorů v Královéhradeckém kraji potvrdily testy na koronavirus nákazu u více než 80 lidí

Zařízení proto vytvořilo takzvané "covid-zóny", které oddělují chod v jednotlivých částech domova.

V Česku chybí – i kvůli pandemii koronaviru – strážníci městské policie.

V situaci, kdy policisté musejí dohlížet i na dodržování nových vládních opatření, je to o to větší problém.

Zákaz návštěv věznic

Ode dneška platí zákaz návštěv ve věznicích. Odsouzení mohou dál pracovat mimo areály věznic.

Děti se učí doma

Letos na jaře byly základní školy odkázány na distanční výku od poloviny března až dokonce školního roku. V září se do škol děti podívaly, ale jen na jeden jediný měsíc. Začátkem října se opět uzavřely. Na to, že by se v blízké době vrátily do lavic, to z

Trojská lávka v provozu

Po nové trojské lávce v Praze už můžou procházet lidé. Ta předchozí z 80. let se zřítila do Vltavy před třemi lety. Čtyři chodci se tehdy zranili. Soudy teď řeší, kdo za to nese vinu. Obžaloba tvrdí, že pochybil autor stavby a taky bývalý vedoucí oddělení

Problém s vodovodem na Ústecku

Lidé z přidružených částí Verneřic si stěžují, že se o něj obec nestarala, a proto se v něm voda zkazila a není pitná. Smlouvy k odběru z veřejného vodovodu jsou teď už proto jen na vodu užitkovou. A to se místním nelíbí.

Na kopci Holedná se staví rozhledna

Na kopci Holedná nad brněnským Jundrovem začalo budování rozhledny. V těchto dnech tam dělníci montují ocelovou konstrukci. Stavba vzešla z nápadu místních a uspěla v prvním ročníku projektu "Dáme na vás".

Farmářské trhy v Karlových Varech

Farmáři na tradičních trzích v Karlových Varech bojují s nepříznivou situací. Kvůli koronavirovým opatřením ztrácí zákazníky a musí omezovat prodej svých výrobků. Do poslední chvíle podle svých slov nevěděli, zda se podle plánu ty dnešní uskuteční.

Cykloservisy mají otevřeno

Vláda sice vyzývá lidi, aby zůstávali doma, ale pohyb v přírodě třeba procházky nebo výlet na kole doporučuje. A právě řada cyklistů nemá stále jasno v tom, jestli jsou servisy kol otevřené.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD