Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Vláda jedná o dalších opatřeních — Maďarsko poskytlo České republice ventilátory — Ventilátory poskytlo i Rakousko — Prachatická nemocnice omezuje provoz oddělení — Nákup až do bytu — Začala stavba brňenské provizorní nemocnice — Nová oddělení pro pacienty s onemocněním covid-19 — Klokánky potřebují pomoc s péčí — Po 15 letech se změní systém dopravy v třebíčské židovské čtvrti — Zátežová zkouška mostu u Hořic — Další zavřené pracoviště registru smluv v Praze — V Jablonci nad Nisou od dnešního dne regulují počet klientů, kteří přicházejí na správní odbor — Nové vedení Pardubického kraje — Dohoda koalice na Vysočině — Památky nemají dostatek peněz — Tradiční vánoční trhy v Praze nebudou — Tým vědců z Univerzity Pardubice získal patent — Poslední rozloučení s Ladislavem Duškem

Části dílu

00:59
Vláda jedná o dalších opatřeních
  Vláda od 14 hodin jedná o dalších opatřeních proti šíření koronaviru. Počet nově přibývajících nakažených se totiž stále nedaří usměrnit. Teď je schůze kabinetu přerušená.
  01:43
  Maďarsko poskytlo České republice ventilátory
   Česko je momentálně spolu s Belgií koronavirem nejhůř zasaženou zemí v Evropě a protože ani prognózy dalšího vývoje nejsou dobré, začínají sem směřovat zásilky pomoci z jiných unijních států.
   03:33
   Ventilátory poskytlo i Rakousko
    Taky z Rakouska do Česka dorazila pomoci 45 plicních ventilátorů ty Správa státních hmotných rezerv uskladnila v Sedlčanech.
    03:45
    Prachatická nemocnice omezuje provoz oddělení
     Některé nemocnice začínají omezovat zbytnou péč ve prospěch lůžek pro pacienty s covidem-19. Např. nemocnice v Prachaticích uzavřela lůžkovou část hned na třech odděleních gynekologicko-porodnickém, novorozeneckém a dětském.
     04:38
     Nákup až do bytu
      Seniorům v době zvýšeného rizika nákazy pomáhají dobrovolníci.
      06:23
      Začala stavba brňenské provizorní nemocnice
       K 500 provizorních nemocničních lůžek pro pacienty s covidem-19 v polní nemocnici v Praze-Letňanech přibude ještě 300 lůžek v Brně.
       06:53
       Nová oddělení pro pacienty s onemocněním covid-19
        A nové, další speciální covidové oddělení má ode dneška taky nemocnice ve Slaném, protože kapacita toho dosavadního přestává stačit.
        07:54
        Klokánky potřebují pomoc s péčí
         Klokánky - zařízení pro děti potřebující okamžitou pomoc s péčí - zatím evidují jediný případ, kdy jim muselo být dítě svěřeno kvůli onemocnění svých rodičů.
         09:58
         Po 15 letech se změní systém dopravy v třebíčské židovské čtvrti
          Kapacita parkování je tam překročena až o 200 procent.
          11:43
          Zátežová zkouška mostu u Hořic
           Na hlavním silničním tahu mezi Hradcem Králové a Jičínem skončila rekonstrukce mostu u Hořic. Jestli je všechno v pořádku, ověřovala jeho dnešní zátěžová zkouška s plně naloženými nákladními auty.
           13:13
           Další zavřené pracoviště registru smluv v Praze
            V Praze kvůli nákaze koronavirem ubývá úřadoven, kde lze vyřídit registraci nebo přepis aut na nového majitele. Registr na Břevnově je v karanténě ode dneška, úřadovna na Pankráci už od minulého týdne.
            13:49
            V Jablonci nad Nisou od dnešního dne regulují počet klientů, kteří přicházejí na správní odbor
             V každém patře budovy, kde vyřizují občanské a řidičské průkazy, přihlášení vozidel, trvalého pobytu a podobně, smí být maximálně pět lidí.
             15:34
             Nové vedení Pardubického kraje
              Živě z Pardubic s Erikem Knajflem
              18:06
              Dohoda koalice na Vysočině
               Živě z Jihlavy s Danielem Zachem
               20:34
               Památky nemají dostatek peněz
                Podzimní opatření proti šíření koronaviru opět uzavřela památky. I přes rekordní návštěvnost v letních měsících nedošlo k pokrytí ztrát.
                22:15
                Tradiční vánoční trhy v Praze nebudou
                 Vánoce v Praze bez velkých trhů. Kvůli koronaviru budou mít letos prosincové oslavy omezenou podobu. Na Staroměstském náměstí sice bude stát strom, obklopený by měl být ale jen několika málo stánky.
                 22:44
                 Tým vědců z Univerzity Pardubice získal patent
                  Z kapky krve dokážou zjistit rakovinu slinivky břišní. A to v její počáteční fázi. Tak by se ve zkratce dala popsat metoda vědců z Univerzity Pardubice pod vedením Michala Holčapka.
                  24:29
                  Poslední rozloučení s Ladislavem Duškem
                   Herec Ladislav Dušek, který zemřel minulý týden ve věku 77 let, měl jen v úzkém rodinném kruhu v Liberci pohřeb. Lidé, kteří se s ním přišli rozloučit, museli zůstat na louce před kostelem.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                   21. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                   20. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                   17. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                   16. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                   15. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Maloobchodní tržby se v lednu opět snížily — Krize českého ovocnářství — Výjimka z normy Euro 7 pro složky IZS — Lidé z Chebu, Aše a dalších obcí sepsali petici proti vysokým cenám tepla a teplé vody — Pokračuje rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích — Vyšetřování požáru výrobní haly v Čelákovicích — Soud rozhodl v případu děčínských Podmokel — Jednání o vyhlášení CHKO Krušné hory — Prevence kyberšikany ve školách — Kvasiny stále nemají nové vedení — Ve víc než třiceti obcích se komunální volby budou muset opakovat — Nová transfuzní stanice v Domažlicích — Kácení stromů v Liberci těžkou technikou — Evropské dotace na opravu památek v Česku — Ceny vstupného na české památky letos neporostou

                   14. 3. 2023 na ČT1

                   Napište nám