27 minut

26. října 2020

Obsah dílu

Vláda jedná o dalších opatřeních — Maďarsko poskytlo České republice ventilátory — Ventilátory poskytlo i Rakousko — Prachatická nemocnice omezuje provoz oddělení — Nákup až do bytu — Začala stavba brňenské provizorní nemocnice — Nová oddělení pro pacienty s onemocněním covid-19 — Klokánky potřebují pomoc s péčí — Po 15 letech se změní systém dopravy v třebíčské židovské čtvrti — Zátežová zkouška mostu u Hořic — Další zavřené pracoviště registru smluv v Praze — V Jablonci nad Nisou od dnešního dne regulují počet klientů, kteří přicházejí na správní odbor — Nové vedení Pardubického kraje — Dohoda koalice na Vysočině — Památky nemají dostatek peněz — Tradiční vánoční trhy v Praze nebudou — Tým vědců z Univerzity Pardubice získal patent — Poslední rozloučení s Ladislavem Duškem

Části dílu

00:59
Vláda jedná o dalších opatřeních
  Vláda od 14 hodin jedná o dalších opatřeních proti šíření koronaviru. Počet nově přibývajících nakažených se totiž stále nedaří usměrnit. Teď je schůze kabinetu přerušená.
  01:43
  Maďarsko poskytlo České republice ventilátory
   Česko je momentálně spolu s Belgií koronavirem nejhůř zasaženou zemí v Evropě a protože ani prognózy dalšího vývoje nejsou dobré, začínají sem směřovat zásilky pomoci z jiných unijních států.
   03:33
   Ventilátory poskytlo i Rakousko
    Taky z Rakouska do Česka dorazila pomoci 45 plicních ventilátorů ty Správa státních hmotných rezerv uskladnila v Sedlčanech.
    03:45
    Prachatická nemocnice omezuje provoz oddělení
     Některé nemocnice začínají omezovat zbytnou péč ve prospěch lůžek pro pacienty s covidem-19. Např. nemocnice v Prachaticích uzavřela lůžkovou část hned na třech odděleních gynekologicko-porodnickém, novorozeneckém a dětském.
     04:38
     Nákup až do bytu
      Seniorům v době zvýšeného rizika nákazy pomáhají dobrovolníci.
      06:23
      Začala stavba brňenské provizorní nemocnice
       K 500 provizorních nemocničních lůžek pro pacienty s covidem-19 v polní nemocnici v Praze-Letňanech přibude ještě 300 lůžek v Brně.
       06:53
       Nová oddělení pro pacienty s onemocněním covid-19
        A nové, další speciální covidové oddělení má ode dneška taky nemocnice ve Slaném, protože kapacita toho dosavadního přestává stačit.
        07:54
        Klokánky potřebují pomoc s péčí
         Klokánky - zařízení pro děti potřebující okamžitou pomoc s péčí - zatím evidují jediný případ, kdy jim muselo být dítě svěřeno kvůli onemocnění svých rodičů.
         09:58
         Po 15 letech se změní systém dopravy v třebíčské židovské čtvrti
          Kapacita parkování je tam překročena až o 200 procent.
          11:43
          Zátežová zkouška mostu u Hořic
           Na hlavním silničním tahu mezi Hradcem Králové a Jičínem skončila rekonstrukce mostu u Hořic. Jestli je všechno v pořádku, ověřovala jeho dnešní zátěžová zkouška s plně naloženými nákladními auty.
           13:13
           Další zavřené pracoviště registru smluv v Praze
            V Praze kvůli nákaze koronavirem ubývá úřadoven, kde lze vyřídit registraci nebo přepis aut na nového majitele. Registr na Břevnově je v karanténě ode dneška, úřadovna na Pankráci už od minulého týdne.
            13:49
            V Jablonci nad Nisou od dnešního dne regulují počet klientů, kteří přicházejí na správní odbor
             V každém patře budovy, kde vyřizují občanské a řidičské průkazy, přihlášení vozidel, trvalého pobytu a podobně, smí být maximálně pět lidí.
             15:34
             Nové vedení Pardubického kraje
              Živě z Pardubic s Erikem Knajflem
              18:06
              Dohoda koalice na Vysočině
               Živě z Jihlavy s Danielem Zachem
               20:34
               Památky nemají dostatek peněz
                Podzimní opatření proti šíření koronaviru opět uzavřela památky. I přes rekordní návštěvnost v letních měsících nedošlo k pokrytí ztrát.
                22:15
                Tradiční vánoční trhy v Praze nebudou
                 Vánoce v Praze bez velkých trhů. Kvůli koronaviru budou mít letos prosincové oslavy omezenou podobu. Na Staroměstském náměstí sice bude stát strom, obklopený by měl být ale jen několika málo stánky.
                 22:44
                 Tým vědců z Univerzity Pardubice získal patent
                  Z kapky krve dokážou zjistit rakovinu slinivky břišní. A to v její počáteční fázi. Tak by se ve zkratce dala popsat metoda vědců z Univerzity Pardubice pod vedením Michala Holčapka.
                  24:29
                  Poslední rozloučení s Ladislavem Duškem
                   Herec Ladislav Dušek, který zemřel minulý týden ve věku 77 let, měl jen v úzkém rodinném kruhu v Liberci pohřeb. Lidé, kteří se s ním přišli rozloučit, museli zůstat na louce před kostelem.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   27. října 2020

                   Přehled dílů

                   4598 dostupných
                   Stopáž26 minut

                   24. července

                   Jeden lékárník na více provozoven — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Obchvat Českých Budějovic nebude zpoplatněný — Čeští hasiči se po týdnu vrátili z Bulharska — Nové autobusy po závadě opět v provozu — Zákaz nočního vjezdu do části Prahy — Stavební úřady kritizují nový systém — U Žatce vzniknou nové odpočívky pro kamiony — Přibývá zraněných po skocích do vody — Uzavřená Bobří soutěska — NP Šumava opravuje Březník — Stoupá obliba cestování v karavench — Nález podezřelé munice u Máchova jezera — Výstava korunovačních klenot každý rok — V liberecké zoo vzniká umělý mokřad — Proměna záchranné stanice zvířat v Plzni

                   24. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   23. července

                   Jeden mrtvý po požáru v Jičíně — Požár nelegální skládky v Lovosicích — Vyšetřování požáru v Postřekově — Liberečtí policisté vyprostili z auta muže, který zkolaboval uprostřed křižovatky — 200 českých turistů uvízlo ve Španělsku — Oprava Pražského okruhu — Lidé nerespektují značení u dopravních staveb — Malý zájem o autobusy na Ještěd — Obědy v restauracích podražily — Příprava olympijského festivalu — Nejvyšší soud vyhověl dovolání tří bývalých dozorců z Věznice v Rýnovicích — V Plzni přibylo krádeží sdílených kol — Rozsáhlý případ výroby a prodeje pervitinu — Spor o stavbu studentských kolejí v Jihlavě — Řídil v protisměru a zdrogovaný ukradené auto — Letošního medu bude i přes chladnější jaro dost — Rýbáři staví přehrážky pro pstruhy — Na Šumavě přibývá míst bez bariér

                   23. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   22. července

                   Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                   22. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   19. července

                   Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                   19. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. července

                   Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                   18. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. července

                   17. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. července

                   Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                   16. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. července

                   Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                   15. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. července

                   Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                   12. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. července

                   Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                   11. 7. 2024 na ČT1

                   Napište nám