19. říjen 2020

Část: Škoda po požáru skladu sena na Náchodsku z konce září se vyšplahala na 20 mil. korun

Obsah dílu

Přehled zpráv — V pražských Letňanech začala stavba záložní nemocnice — Výrobci nemocničních lůžek chybějí lidé — Nemocnice na Pardubicku zastavily plánované operace — S trasováním pomáhají policisté — Šíření covidu na Kralovicku — Kvůli koronaviru kraje přistoupily jednotlivé k redukci veřejné dopravy — Podpis koaliční smlouvy v Ústeckém kraji — Podpis koaliční smlouvy v Královéhradeckém kraji — Studenti museli opustit koleje — Fronty na úřadech — V centru Plzně se z domu zřítila římsa — Humanitární pomoc uprchlíkům v Řecku — Byty k pronájmu jsou prázdné — Dálnici D8 dnes uzavřela nehoda kamionu — Škoda po požáru skladu sena na Náchodsku z konce září se vyšplahala na 20 mil. korun — Připluli člunem a zasekli se v bahně, tvrdili. Přitom bourali autem — Restaurace využívají fiktivní ubytování — Mince z 15. století v Podřipském muzeu

Části dílu

00:13
Přehled zpráv
  Headlines.
  01:14
  V pražských Letňanech začala stavba záložní nemocnice
   Operační sál, jednotky intenzivní péče a další zdravotní vybavení a techniku dovezl dnes do pražských Letňan armádní konvoj z Hradce Králové. Je to první a zároveň největší část materiálu k výstavbě polní nemocnice. Ta má vyrůst do neděle v areálu místní
   03:21
   Výrobci nemocničních lůžek chybějí lidé
    A právě první nová lůžka pro provizorní nemocnice dodá už tento týden státním hmotným rezervám výrobce z Náchodska. Kvůli vysoké poptávce se vozí přímo z výrobních linek.
    04:57
    Nemocnice na Pardubicku zastavily plánované operace
     Všech pět nemocnic Pardubického kraje dnes zastavilo neakutní plánovanou péči. Roste počet těžkých případů pacientů s koronavirem a zdravotníků je nedostatek.
     05:54
     S trasováním pomáhají policisté
      Krajským hygienikům v Liberci začali pomáhat policisté. Proškolených je zatím dvanáct. Další ale ještě na zaškolení čekají.
      07:04
      Šíření covidu na Kralovicku
       V okrese Kralovice je v přepočtu na sto tisíc obyvatel nejvíc nakažených koronavirem v Česku - aktuálně to je 1779 případů. Hasiči právě kvůli nákaze přistoupili k dezinfekci veřejných prostor.
       09:36
       Kvůli koronaviru kraje přistoupily jednotlivé k redukci veřejné dopravy
        K omezení spojů přistoupila drtivá většina dopravních podniků.
        11:24
        Podpis koaliční smlouvy v Ústeckém kraji
         Na spolupráci se tam domluvilo hnutí ANO s ODS a Spojenci pro kraj. Hlavním tématem nové koalice bude zdravotnictví.
         11:47
         Podpis koaliční smlouvy v Královéhradeckém kraji
          A podepsaná dohoda je také v kraji Králové-hradeckém. Vládnout tam bude koalice ODS, Starostů, Východočechů, Pirátů, lidovců, TOP 09 a Hradeckého demokratického klubu. Hejtmanem bude někdejší policejní prezident, senátor Martin Červíček z ODS.
          12:03
          Studenti museli opustit koleje
           Minulý týden vláda rozhodla o uzavření kolejí pro studenty. Nařízení ale provázely nejasnosti a později bylo zmírněno. Nově tak na kolejích mohou zůstat studenti, na které se vztahuje pracovní povinnost.
           13:28
           Fronty na úřadech
            Před některými úřady v Česku se i dnes tvořily dlouhé fronty. Podle vládního nařízení totiž kvůli epidemii musely omezit otevírací dobu. Úřady a radnice proto vyzývají, aby lidé svou návštěvu na přepážce zvážili.
            16:14
            V centru Plzně se z domu zřítila římsa
             Statik uzavřel budovu a také přilehlou silnici a chodník. Auta i autobusy městské hromadné dopravy úsek musejí objíždět.
             17:53
             Humanitární pomoc uprchlíkům v Řecku
              Z Jablonného nad Orlicí dnes brzy ráno vyrazily dva kamiony s humanitární pomocí. Míří do Řecka konkrétně k městu Soluň. Právě tam se nacházejí tisíce uprchlíků v táborech.
              19:27
              Byty k pronájmu jsou prázdné
               Pandemie koronaviru ovlivnila také trh s nemovitostmi, znát je to zejména ve velkých městech typu Plzeň. Ve městě totiž chybí vysokoškolští studenti i pracovníci ze zahraničí. V nabídkách realitních kanceláří jsou je tak mnohem více bytů určených k pronáj
               21:01
               Dálnici D8 dnes uzavřela nehoda kamionu
                Ten se na 39.kilometru směrem z Prahy do Ústí nad Labem převrátil přes oba jízdní pruhy. Směr do Prahy zůstal průjezdný.
                21:29
                Škoda po požáru skladu sena na Náchodsku z konce září se vyšplahala na 20 mil. korun
                 Původní odhad byl přitom poloviční. Oheň zničil celou plechovou halu a s ní také zhruba dva tisíce balíků sena a slámy.
                 21:52
                 Připluli člunem a zasekli se v bahně, tvrdili. Přitom bourali autem
                  To bylo zapadnuté v bahnité strouze u Soukrad na Mladoboleslavsku. Auto, kterým nejspíš přijeli, sjelo podle jejich výpovědi do vody už v sobotu večer.
                  22:23
                  Restaurace využívají fiktivní ubytování
                   Ubytování na dvě hodiny za pětadvacet korun. I tak vypadá klička, kterou používají nekteré restaurace. Do těch hotelových totiž můžou pouštět hosty ale jen ty, co u nich mají pobyt.
                   24:01
                   Mince z 15. století v Podřipském muzeu
                    300 mincí z konce husitských válek, tedy z 15.století, dnes představilo Podřipské muzeum v Roudnici nad Labem. Na konci srpna na ně v okolí města narazil hledač pokladů.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    20. říjen 2020

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž25 minut

                    26. květen

                    Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                    26. 5. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    25. květen

                    Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                    25. 5. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    24. květen

                    24. 5. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    23. květen

                    ÚOHS porušení u soutěže potravin nezjistil — Růst cen potravin — Kapacity středních škol v Praze a okolí — Vrchní soud v Praze potvrdil třináctiletý trest vězení bývalému policistovi a vyhazovači za brutální vraždu na Ašsku v roce 2008 — Cizinci převážejícímu potraviny bez dokladů hrozí pokuta až 50 milionů korun — Protest proti důbežárně ve Slavonicích — Českem se prohnaly silné bouřky — Stavba obchvatu zkomplikuje dopravu v Pardubicích — Kamion s nákladem osobních aut se v Ústí nad Labem nevešel pod viadukt — Detektory proti vjezdu aut do národního parku — Lidé v Chodově stále čekají na nový supermarket — Požár biomasy v Žatci — Místo elektrárny galerie — Správa šumavského parku spustila registraci výprav do divočiny

                    23. 5. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    22. květen

                    Vyplácení sociálních dávek — Elektronické žádosti o sociální dávky — Nehoda cisterny na 6 hodin zastavila dopravu — Oprava D3 na trase z Prahy do Tábora — Oprava mostů na silnici I/20 u Kfel — Škola zůstala staveništěm — Náhradní místo pro letiště kvůli gigafactory — Vrchní soud v Praze potvrdil trest pěti let vězení pro Josefu Kijanicu — Zájem studentů o letní brigády — Most nabízí peníze za odstřel divočáků — Končí topná sezona — Výstra před bouřkami — Výluka vysílače Karlovy Vary-Tři kříže

                    22. 5. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    19. květen

                    Bojkot vysokorychlostní tratě kvůli hluku — Na autobusové nádraží nezajíždí autobusy — Pobytové poplatky pro všechny lázeňské hosty — 140. lázeňská sezóna v Třeboni — Zbytečné výjezdy záchranářů — Pravčická brána po požáru opět otevřená — Spádová turistika na základních školách — Historické centrum Českých Budějovic bude více než tři měsíce opět neprůjezdné — Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy — Základna v Čáslavi otvírá pro veřejnost — Fenomén venkovského divadla ožívá — Radnice Prahy 9 integruje lidi bez domova — Vzácná obří ryba — Modernizace muzejnictví — Začala muzejní noc pod Ještědem

                    19. 5. 2023 na ČT1

                    Napište nám