26 minut

20. října 2020

Obsah dílu

Headlines — Lékaře zaměstnává výdej žádanek — Plicní ventilátory CoroVent z dílny třebíčské firmy by měly mít od středy českou registraci pro nouzové využití — Na Karlovarsku a Liberecku byli na pomoc povoláni vojáci — Pět historických vagonů zničil noční požár v Železničním muzeu v Jaroměři na Náchodsku — Stížnosti na krajské volby — Spor o ředitelku pardubického letiště končí — Odchod hlavního epidemiologa Plzeňského kraje — Testování pendlerů — Problémy při kontaktování nakažených covidem-19: pražské hygieně lidé často neberou telefony — Kvůli stavbě přehrady bourají v Heřminovech na Bruntálsku domy — Vodovod v Malešicích zatím nebude — Unikátní bramboromat ve Velharticích na Klatovsku — Vykrádá chaty, zároveň i zasadí rajčata nebo poseká — Úřad na faře — Oprava petřínské lanovky — Se sběrem vína pomáhají lidi, kteří jsou kvůli koronavirové krizi bez práce — Roušky venku i v autě

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:12
  Lékaře zaměstnává výdej žádanek
   Přetížení kvůli nárůstu nakažených koronavirem jsou v poslední době také praktičtí lékaři. Uvádějí, že často nestíhají vydávat žádanky na covid-testy a kvůli karanténám navíc řeší více případů po telefonu a linky jsou proto zahlcené.
   03:30
   Plicní ventilátory CoroVent z dílny třebíčské firmy by měly mít od středy českou registraci pro nouzové využití
    Dosud se jejich používání řídilo výjimkou ze Zákona o zdravotnických prostředcích a mohly je využívat jen zařízení s nedostatkem standardních ventilátorů.
    05:14
    Na Karlovarsku a Liberecku byli na pomoc povoláni vojáci
     Pomáhat mají s péčí o pacienty, ale třeba i s úklidem. O armádu požádali hejtmani jednotlivých krajů.
     07:49
     Pět historických vagonů zničil noční požár v Železničním muzeu v Jaroměři na Náchodsku
      Mezi nimi jsou i dva vzácné salonní vozy z maďarského vládního vlaku ze 30.let minulého století, které zůstaly na území Československa po druhé světové válce. Sbírková škoda podle muzea přesahuje 80 milionů korun.
      09:11
      Stížnosti na krajské volby
       Krajské soudy po celé republice se začaly zabývat stížnostmi na volby do krajských zastupitelstev. Celkem jich v Česku bylo 17.
       10:39
       Spor o ředitelku pardubického letiště končí
        Spor o ředitelku pardubického letiště končí. Svoji funkci opustí Hana Šmejkalová do konce tohoto roku.
        12:34
        Odchod hlavního epidemiologa Plzeňského kraje
         Po 40ti letech odchází hlavní epidemiolog Plzeňského kraje Petr Pazdiora z hygieny. Výpověď podal ke konci listopadu. Důvody neuvedl.
         12:56
         Testování pendlerů
          Výsledky testování pendlerů na hraničním přechodu v bavorské Železné Rudě odhalily přes 3 procenta nakažených. Většina z pozitivních, které zjistili hygienici za první čtyři dny testování, pracovala v okrese Regen.
          13:23
          Problémy při kontaktování nakažených covidem-19: pražské hygieně lidé často neberou telefony
           Domnívají se, že jim volají s nabídkou lepšího tarifu, levnější elektřiny nebo půjčky. Telefonát proto řada lidí nepřijímá. Ve skutečnosti jim ale teď z neznámého čísla volají trasující hygienici.
           14:06
           Kvůli stavbě přehrady bourají v Heřminovech na Bruntálsku domy
            Objekty mají ustoupit plánované přehradě Nové Heřminovy. S její stavbou se mělo začít už letos. Podle Povodí Odry to ale bude nejdřív za pět let. Dokončení se pak odhaduje na rok 2030.
            14:36
            Vodovod v Malešicích zatím nebude
             Kvůli koronavirové krizi peníze na stavbu mít radnice nebude ani v příštím roce.
             16:16
             Unikátní bramboromat ve Velharticích na Klatovsku
              Místní zemědělská společnost v něm prodává výhradně svoje brambory a navíc nabízené odrůdy střídá. Pro kvalitní brambory si zvykli chodit jak místní, tak hlavně turisté.
              18:35
              Vykrádá chaty, zároveň i zasadí rajčata nebo poseká
               V regionu známého vykrádače chat znovu zatkli policisté. Milan Bonček se v Beskydech v uplynulých letech vloupal nejméně do tří stovek chat a chalup.
               19:57
               Úřad na faře
                Ve Sněžném na Žďársku mají úřad na jiné adrese. Kvůli stavbě bytů se přestěhoval na faru.
                21:16
                Oprava petřínské lanovky
                 Podzimní pravidelná údržba pražské lanovky na Petřín finišuje. Mimo provoz je od 5.října.
                 21:54
                 Se sběrem vína pomáhají lidi, kteří jsou kvůli koronavirové krizi bez práce
                  Nejistí brigádníci z východu a k tomu potřeba rychlého sběru hroznů kvůli počasí. I proto se jihomoravské vinařství pokusilo oslovit ty, kteří teď zůstali kvůli koronavirové krizi bez práce.
                  24:07
                  Roušky venku i v autě
                   Od zítřka budou roušky povinné už i venku ve městech a obcích. Zakryté dýchací cesty lidé musejí mít v případě, že nedodrží dvoumetrové rozestupy. A také v autě, pokud v něm člověk nepojede sám.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   21. října 2020

                   Přehled dílů

                   4594 dostupných
                   Stopáž25 minut

                   18. července

                   18. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. července

                   17. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. července

                   Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                   16. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. července

                   Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                   15. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. července

                   Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                   12. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. července

                   Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                   11. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. července

                   Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                   10. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   9. července

                   Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                   9. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   8. července

                   8. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   4. července

                   Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                   4. 7. 2024 na ČT1

                   Napište nám