20. říjen 2020

Obsah dílu

Headlines — Lékaře zaměstnává výdej žádanek — Plicní ventilátory CoroVent z dílny třebíčské firmy by měly mít od středy českou registraci pro nouzové využití — Na Karlovarsku a Liberecku byli na pomoc povoláni vojáci — Pět historických vagonů zničil noční požár v Železničním muzeu v Jaroměři na Náchodsku — Stížnosti na krajské volby — Spor o ředitelku pardubického letiště končí — Odchod hlavního epidemiologa Plzeňského kraje — Testování pendlerů — Problémy při kontaktování nakažených covidem-19: pražské hygieně lidé často neberou telefony — Kvůli stavbě přehrady bourají v Heřminovech na Bruntálsku domy — Vodovod v Malešicích zatím nebude — Unikátní bramboromat ve Velharticích na Klatovsku — Vykrádá chaty, zároveň i zasadí rajčata nebo poseká — Úřad na faře — Oprava petřínské lanovky — Se sběrem vína pomáhají lidi, kteří jsou kvůli koronavirové krizi bez práce — Roušky venku i v autě

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:12
  Lékaře zaměstnává výdej žádanek
   Přetížení kvůli nárůstu nakažených koronavirem jsou v poslední době také praktičtí lékaři. Uvádějí, že často nestíhají vydávat žádanky na covid-testy a kvůli karanténám navíc řeší více případů po telefonu a linky jsou proto zahlcené.
   03:30
   Plicní ventilátory CoroVent z dílny třebíčské firmy by měly mít od středy českou registraci pro nouzové využití
    Dosud se jejich používání řídilo výjimkou ze Zákona o zdravotnických prostředcích a mohly je využívat jen zařízení s nedostatkem standardních ventilátorů.
    05:14
    Na Karlovarsku a Liberecku byli na pomoc povoláni vojáci
     Pomáhat mají s péčí o pacienty, ale třeba i s úklidem. O armádu požádali hejtmani jednotlivých krajů.
     07:49
     Pět historických vagonů zničil noční požár v Železničním muzeu v Jaroměři na Náchodsku
      Mezi nimi jsou i dva vzácné salonní vozy z maďarského vládního vlaku ze 30.let minulého století, které zůstaly na území Československa po druhé světové válce. Sbírková škoda podle muzea přesahuje 80 milionů korun.
      09:11
      Stížnosti na krajské volby
       Krajské soudy po celé republice se začaly zabývat stížnostmi na volby do krajských zastupitelstev. Celkem jich v Česku bylo 17.
       10:39
       Spor o ředitelku pardubického letiště končí
        Spor o ředitelku pardubického letiště končí. Svoji funkci opustí Hana Šmejkalová do konce tohoto roku.
        12:34
        Odchod hlavního epidemiologa Plzeňského kraje
         Po 40ti letech odchází hlavní epidemiolog Plzeňského kraje Petr Pazdiora z hygieny. Výpověď podal ke konci listopadu. Důvody neuvedl.
         12:56
         Testování pendlerů
          Výsledky testování pendlerů na hraničním přechodu v bavorské Železné Rudě odhalily přes 3 procenta nakažených. Většina z pozitivních, které zjistili hygienici za první čtyři dny testování, pracovala v okrese Regen.
          13:23
          Problémy při kontaktování nakažených covidem-19: pražské hygieně lidé často neberou telefony
           Domnívají se, že jim volají s nabídkou lepšího tarifu, levnější elektřiny nebo půjčky. Telefonát proto řada lidí nepřijímá. Ve skutečnosti jim ale teď z neznámého čísla volají trasující hygienici.
           14:06
           Kvůli stavbě přehrady bourají v Heřminovech na Bruntálsku domy
            Objekty mají ustoupit plánované přehradě Nové Heřminovy. S její stavbou se mělo začít už letos. Podle Povodí Odry to ale bude nejdřív za pět let. Dokončení se pak odhaduje na rok 2030.
            14:36
            Vodovod v Malešicích zatím nebude
             Kvůli koronavirové krizi peníze na stavbu mít radnice nebude ani v příštím roce.
             16:16
             Unikátní bramboromat ve Velharticích na Klatovsku
              Místní zemědělská společnost v něm prodává výhradně svoje brambory a navíc nabízené odrůdy střídá. Pro kvalitní brambory si zvykli chodit jak místní, tak hlavně turisté.
              18:35
              Vykrádá chaty, zároveň i zasadí rajčata nebo poseká
               V regionu známého vykrádače chat znovu zatkli policisté. Milan Bonček se v Beskydech v uplynulých letech vloupal nejméně do tří stovek chat a chalup.
               19:57
               Úřad na faře
                Ve Sněžném na Žďársku mají úřad na jiné adrese. Kvůli stavbě bytů se přestěhoval na faru.
                21:16
                Oprava petřínské lanovky
                 Podzimní pravidelná údržba pražské lanovky na Petřín finišuje. Mimo provoz je od 5.října.
                 21:54
                 Se sběrem vína pomáhají lidi, kteří jsou kvůli koronavirové krizi bez práce
                  Nejistí brigádníci z východu a k tomu potřeba rychlého sběru hroznů kvůli počasí. I proto se jihomoravské vinařství pokusilo oslovit ty, kteří teď zůstali kvůli koronavirové krizi bez práce.
                  24:07
                  Roušky venku i v autě
                   Od zítřka budou roušky povinné už i venku ve městech a obcích. Zakryté dýchací cesty lidé musejí mít v případě, že nedodrží dvoumetrové rozestupy. A také v autě, pokud v něm člověk nepojede sám.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   21. říjen 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   2. červen

                   Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                   2. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   1. červen

                   Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                   1. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   31. květen

                   Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                   31. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   30. květen

                   Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                   30. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   29. květen

                   Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                   29. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   26. květen

                   Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                   26. 5. 2023 na ČT1

                   Napište nám