25 minut

19. říjen 2020

Část: Kvůli koronaviru kraje přistoupily jednotlivé k redukci veřejné dopravy

Obsah dílu

Přehled zpráv — V pražských Letňanech začala stavba záložní nemocnice — Výrobci nemocničních lůžek chybějí lidé — Nemocnice na Pardubicku zastavily plánované operace — S trasováním pomáhají policisté — Šíření covidu na Kralovicku — Kvůli koronaviru kraje přistoupily jednotlivé k redukci veřejné dopravy — Podpis koaliční smlouvy v Ústeckém kraji — Podpis koaliční smlouvy v Královéhradeckém kraji — Studenti museli opustit koleje — Fronty na úřadech — V centru Plzně se z domu zřítila římsa — Humanitární pomoc uprchlíkům v Řecku — Byty k pronájmu jsou prázdné — Dálnici D8 dnes uzavřela nehoda kamionu — Škoda po požáru skladu sena na Náchodsku z konce září se vyšplahala na 20 mil. korun — Připluli člunem a zasekli se v bahně, tvrdili. Přitom bourali autem — Restaurace využívají fiktivní ubytování — Mince z 15. století v Podřipském muzeu

Části dílu

00:13
Přehled zpráv
  Headlines.
  01:14
  V pražských Letňanech začala stavba záložní nemocnice
   Operační sál, jednotky intenzivní péče a další zdravotní vybavení a techniku dovezl dnes do pražských Letňan armádní konvoj z Hradce Králové. Je to první a zároveň největší část materiálu k výstavbě polní nemocnice. Ta má vyrůst do neděle v areálu místní
   03:21
   Výrobci nemocničních lůžek chybějí lidé
    A právě první nová lůžka pro provizorní nemocnice dodá už tento týden státním hmotným rezervám výrobce z Náchodska. Kvůli vysoké poptávce se vozí přímo z výrobních linek.
    04:57
    Nemocnice na Pardubicku zastavily plánované operace
     Všech pět nemocnic Pardubického kraje dnes zastavilo neakutní plánovanou péči. Roste počet těžkých případů pacientů s koronavirem a zdravotníků je nedostatek.
     05:54
     S trasováním pomáhají policisté
      Krajským hygienikům v Liberci začali pomáhat policisté. Proškolených je zatím dvanáct. Další ale ještě na zaškolení čekají.
      07:04
      Šíření covidu na Kralovicku
       V okrese Kralovice je v přepočtu na sto tisíc obyvatel nejvíc nakažených koronavirem v Česku - aktuálně to je 1779 případů. Hasiči právě kvůli nákaze přistoupili k dezinfekci veřejných prostor.
       09:36
       Kvůli koronaviru kraje přistoupily jednotlivé k redukci veřejné dopravy
        K omezení spojů přistoupila drtivá většina dopravních podniků.
        11:24
        Podpis koaliční smlouvy v Ústeckém kraji
         Na spolupráci se tam domluvilo hnutí ANO s ODS a Spojenci pro kraj. Hlavním tématem nové koalice bude zdravotnictví.
         11:47
         Podpis koaliční smlouvy v Královéhradeckém kraji
          A podepsaná dohoda je také v kraji Králové-hradeckém. Vládnout tam bude koalice ODS, Starostů, Východočechů, Pirátů, lidovců, TOP 09 a Hradeckého demokratického klubu. Hejtmanem bude někdejší policejní prezident, senátor Martin Červíček z ODS.
          12:03
          Studenti museli opustit koleje
           Minulý týden vláda rozhodla o uzavření kolejí pro studenty. Nařízení ale provázely nejasnosti a později bylo zmírněno. Nově tak na kolejích mohou zůstat studenti, na které se vztahuje pracovní povinnost.
           13:28
           Fronty na úřadech
            Před některými úřady v Česku se i dnes tvořily dlouhé fronty. Podle vládního nařízení totiž kvůli epidemii musely omezit otevírací dobu. Úřady a radnice proto vyzývají, aby lidé svou návštěvu na přepážce zvážili.
            16:14
            V centru Plzně se z domu zřítila římsa
             Statik uzavřel budovu a také přilehlou silnici a chodník. Auta i autobusy městské hromadné dopravy úsek musejí objíždět.
             17:53
             Humanitární pomoc uprchlíkům v Řecku
              Z Jablonného nad Orlicí dnes brzy ráno vyrazily dva kamiony s humanitární pomocí. Míří do Řecka konkrétně k městu Soluň. Právě tam se nacházejí tisíce uprchlíků v táborech.
              19:27
              Byty k pronájmu jsou prázdné
               Pandemie koronaviru ovlivnila také trh s nemovitostmi, znát je to zejména ve velkých městech typu Plzeň. Ve městě totiž chybí vysokoškolští studenti i pracovníci ze zahraničí. V nabídkách realitních kanceláří jsou je tak mnohem více bytů určených k pronáj
               21:01
               Dálnici D8 dnes uzavřela nehoda kamionu
                Ten se na 39.kilometru směrem z Prahy do Ústí nad Labem převrátil přes oba jízdní pruhy. Směr do Prahy zůstal průjezdný.
                21:29
                Škoda po požáru skladu sena na Náchodsku z konce září se vyšplahala na 20 mil. korun
                 Původní odhad byl přitom poloviční. Oheň zničil celou plechovou halu a s ní také zhruba dva tisíce balíků sena a slámy.
                 21:52
                 Připluli člunem a zasekli se v bahně, tvrdili. Přitom bourali autem
                  To bylo zapadnuté v bahnité strouze u Soukrad na Mladoboleslavsku. Auto, kterým nejspíš přijeli, sjelo podle jejich výpovědi do vody už v sobotu večer.
                  22:23
                  Restaurace využívají fiktivní ubytování
                   Ubytování na dvě hodiny za pětadvacet korun. I tak vypadá klička, kterou používají nekteré restaurace. Do těch hotelových totiž můžou pouštět hosty ale jen ty, co u nich mají pobyt.
                   24:01
                   Mince z 15. století v Podřipském muzeu
                    300 mincí z konce husitských válek, tedy z 15.století, dnes představilo Podřipské muzeum v Roudnici nad Labem. Na konci srpna na ně v okolí města narazil hledač pokladů.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    20. říjen 2020

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž25 minut

                    7. červen

                    7. 6. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    6. červen

                    Revitalizace brownfieldů a výstavba bytů — V Plzni začalo vyklízení "Skleněného pekla" — Rozsáhlý výpadek elektřiny na Karlovarsku — Požár pneuservisu ve Starém Mateřově — Přípravy na finále konferenční ligy v Edenu — Zálohování PET lahíví a plechovek — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Výstraha před silným deštěm a bouřkami — Odpočívadla na D3 u Chotýčan budou hotová v září — Usazení ocelových nosníků nového mostu — Vlci na Šumavě se podílejí na odlovu přemnožené spárkaté zvěře — Desítky fotografů a botaniků sestavují vůbec největší atlas rostlin v Česku — Aršík známek s prezidentem — Náhradní trasa do Boubínského pralesa

                    6. 6. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    5. červen

                    Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                    5. 6. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    2. červen

                    Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                    2. 6. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    1. červen

                    Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                    1. 6. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    31. květen

                    Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                    31. 5. 2023 na ČT1

                    Napište nám