6. říjen 2020

Obsah dílu

Headlines — Už v sedmi krajích mají po volbách jasno, kdo stane v jeho čele a bude novým hejtmanem — Povolební vyjednávání v Jihočeském kraji — Rozdělení postů ve vedení Pardubického kraje — Povolební vyjednávání v Plzeňském kraji — Jednání o koalici v Ústeckém kraji — Povolební jednání v Karlovarském kraji — Jednání na Vysočině — Koalice ve Středočeském kraji — Zájem o lázeňské pobyty — Letošní topná sezona vyjde levněji — Chytré elektroměry — 130. Velká pardubická bude — Dopaden cizinec, který obtěžoval děti — Respirátory do škol — Omezení volnočasových aktivit pro děti — Nové odběrové místo v Praze — Zasedá pražský krizový štáb — Mars je dnes nejblíže Zemi za poslední dva roky — Upouštění vody z přehrady Šance

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:55
  Už v sedmi krajích mají po volbách jasno, kdo stane v jeho čele a bude novým hejtmanem
   V Libereckém kraji hejtmanský post zůstává už třetí volební období Martinu Půtovi. A jasno tam už mají tako o koalici.
   03:02
   Povolební vyjednávání v Jihočeském kraji
    Konkrétní obrysy získává i nová možná koalice v Jihočeském kraji. Memorandum o spolupráci by ještě dnes měli podepsat zástupci ODS, KDU-ČSL a TOP 09, ČSSD a JIHOČEŠI 2012. Vítězné hnutí ANO by v takovém případě zůstalo v opozici.
    04:19
    Rozdělení postů ve vedení Pardubického kraje
     Karty jsou rozdány, jména budoucího hejtmana, jeho náměstků i radních Pardubického kraje jsou už jasná.
     06:17
     Povolební vyjednávání v Plzeňském kraji
      STAN a Piráti v Plzeňském kraji vyzvali ODS k jednání o koalici a nabídli občanským demokratům funkci hejtmana.
      06:54
      Jednání o koalici v Ústeckém kraji
       ednání o krajské koalici pokračuje také v Ústí nad Labem. Odpoledne se tam měli sejít lídři vítězného hnutí ANO s druhými občanskými demokraty a třetími Starosty.
       07:58
       Povolební jednání v Karlovarském kraji
        Zatímco v některých krajích se vytvořila koalice bezprostředně po volbách, v Karlovarském kraji se jednání teď pozastavila.
        09:45
        Jednání na Vysočině
         Na Vysočině spěje do finále dohoda o koalici bez nejsilnějšího hnutí ANO. V nejbližších hodinách o její budoucnosti rozhodnou zástupci ODS, Pirátů, KDU-ČSL, sociálních demokratů a Starostů pro Vysočinu.
         10:29
         Koalice ve Středočeském kraji
          Nově dohodnutá koalice ve Středočeském kraji se před chvílí domluvila na rozložení křesel v radě.
          11:02
          Zájem o lázeňské pobyty
           Lázně dohánějí ztráty z jara, kdy zůstaly kvůli protikoronavirovým nařízením vlády měsíc zavřené: Třeba v Bechyni mají skoro úplně plno, klienty neodrazují ani nynější zpřísněná opatření platná od včerejška.
           12:46
           Letošní topná sezona vyjde levněji
            Alespoň ty, kteří topí elektřinou nebo plynem. Zlevňování totiž ohlásila další společnost: Innogy.
            13:14
            Chytré elektroměry
             Čeká nás převratná novinka právě v odečítání spotřeby elektřiny: První nové, chytré elektroměry už se postupně instalují na Písecku - na rozdíl od těch dosud obvyklých, mechanických, umožní měření a kontrolu spotřeby elektřiny kdykoliv, na dálku.
             15:03
             130. Velká pardubická bude
              Odstartuje v neděli 11. října bez diváků, jen před kamerami ČT.
              17:13
              Dopaden cizinec, který obtěžoval děti
               ražští kriminalisté dopadli 41-ti letého cizince, který sexuálně obtěžoval děti na hřišti v Praze-Kyjích. Poprvé k tomu došlo před dvěma lety.
               18:02
               Respirátory do škol
                Vláda dodá celkem 2,9 milionu respirátorů učitelům a dalším pracovníkům ve školství - hasiči už je ze skladu Ministerstva vnitra v Opočínku u Pardubic začali rozvážet.
                18:38
                Omezení volnočasových aktivit pro děti
                 Některé ZUŠ omezily počty dětí ve skupinách, aby vyhovovaly maximálnímu povolenému počtu 10, někde ale živé setkávání zrušily úplně.
                 20:55
                 Nové odběrové místo v Praze
                  Praha má ode dneška jedno nové odběrové místo pro testování na covid-19 na Výstavišti v Holešovicích - je to odběrové místo drive-in.
                  21:21
                  Zasedá pražský krizový štáb
                   Před chvílí k jednání zasedl krizový štáb hlavního města.
                   23:16
                   Mars je dnes nejblíže Zemi za poslední dva roky
                    Zároveň je to třetí nejvýraznější přiblížení rudé planety za posledních skoro 50 let. Za týden se pak Mars dostane do opozice se Sluncem a bude dobře pozorovatelný po celou noc.
                    23:36
                    Upouštění vody z přehrady Šance
                     Povodí Odry mimořádně upouští vodu přes přeliv přehrady Šance. Podnik kontroluje technický stav nádrže po rozsáhlé rekonstrukci z roku 2018. Přehrada by měla být připravena zvládnout i desetitisíciletou vodu.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     7. říjen 2020

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž25 minut

                     2. červen

                     Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                     2. 6. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     1. červen

                     Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                     1. 6. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     31. květen

                     Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                     31. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     30. květen

                     Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                     30. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     29. květen

                     Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                     29. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     26. květen

                     Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                     26. 5. 2023 na ČT1

                     Napište nám