26 minut

6. října 2020

Obsah dílu

Headlines — Už v sedmi krajích mají po volbách jasno, kdo stane v jeho čele a bude novým hejtmanem — Povolební vyjednávání v Jihočeském kraji — Rozdělení postů ve vedení Pardubického kraje — Povolební vyjednávání v Plzeňském kraji — Jednání o koalici v Ústeckém kraji — Povolební jednání v Karlovarském kraji — Jednání na Vysočině — Koalice ve Středočeském kraji — Zájem o lázeňské pobyty — Letošní topná sezona vyjde levněji — Chytré elektroměry — 130. Velká pardubická bude — Dopaden cizinec, který obtěžoval děti — Respirátory do škol — Omezení volnočasových aktivit pro děti — Nové odběrové místo v Praze — Zasedá pražský krizový štáb — Mars je dnes nejblíže Zemi za poslední dva roky — Upouštění vody z přehrady Šance

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:55
  Už v sedmi krajích mají po volbách jasno, kdo stane v jeho čele a bude novým hejtmanem
   V Libereckém kraji hejtmanský post zůstává už třetí volební období Martinu Půtovi. A jasno tam už mají tako o koalici.
   03:02
   Povolební vyjednávání v Jihočeském kraji
    Konkrétní obrysy získává i nová možná koalice v Jihočeském kraji. Memorandum o spolupráci by ještě dnes měli podepsat zástupci ODS, KDU-ČSL a TOP 09, ČSSD a JIHOČEŠI 2012. Vítězné hnutí ANO by v takovém případě zůstalo v opozici.
    04:19
    Rozdělení postů ve vedení Pardubického kraje
     Karty jsou rozdány, jména budoucího hejtmana, jeho náměstků i radních Pardubického kraje jsou už jasná.
     06:17
     Povolební vyjednávání v Plzeňském kraji
      STAN a Piráti v Plzeňském kraji vyzvali ODS k jednání o koalici a nabídli občanským demokratům funkci hejtmana.
      06:54
      Jednání o koalici v Ústeckém kraji
       ednání o krajské koalici pokračuje také v Ústí nad Labem. Odpoledne se tam měli sejít lídři vítězného hnutí ANO s druhými občanskými demokraty a třetími Starosty.
       07:58
       Povolební jednání v Karlovarském kraji
        Zatímco v některých krajích se vytvořila koalice bezprostředně po volbách, v Karlovarském kraji se jednání teď pozastavila.
        09:45
        Jednání na Vysočině
         Na Vysočině spěje do finále dohoda o koalici bez nejsilnějšího hnutí ANO. V nejbližších hodinách o její budoucnosti rozhodnou zástupci ODS, Pirátů, KDU-ČSL, sociálních demokratů a Starostů pro Vysočinu.
         10:29
         Koalice ve Středočeském kraji
          Nově dohodnutá koalice ve Středočeském kraji se před chvílí domluvila na rozložení křesel v radě.
          11:02
          Zájem o lázeňské pobyty
           Lázně dohánějí ztráty z jara, kdy zůstaly kvůli protikoronavirovým nařízením vlády měsíc zavřené: Třeba v Bechyni mají skoro úplně plno, klienty neodrazují ani nynější zpřísněná opatření platná od včerejška.
           12:46
           Letošní topná sezona vyjde levněji
            Alespoň ty, kteří topí elektřinou nebo plynem. Zlevňování totiž ohlásila další společnost: Innogy.
            13:14
            Chytré elektroměry
             Čeká nás převratná novinka právě v odečítání spotřeby elektřiny: První nové, chytré elektroměry už se postupně instalují na Písecku - na rozdíl od těch dosud obvyklých, mechanických, umožní měření a kontrolu spotřeby elektřiny kdykoliv, na dálku.
             15:03
             130. Velká pardubická bude
              Odstartuje v neděli 11. října bez diváků, jen před kamerami ČT.
              17:13
              Dopaden cizinec, který obtěžoval děti
               ražští kriminalisté dopadli 41-ti letého cizince, který sexuálně obtěžoval děti na hřišti v Praze-Kyjích. Poprvé k tomu došlo před dvěma lety.
               18:02
               Respirátory do škol
                Vláda dodá celkem 2,9 milionu respirátorů učitelům a dalším pracovníkům ve školství - hasiči už je ze skladu Ministerstva vnitra v Opočínku u Pardubic začali rozvážet.
                18:38
                Omezení volnočasových aktivit pro děti
                 Některé ZUŠ omezily počty dětí ve skupinách, aby vyhovovaly maximálnímu povolenému počtu 10, někde ale živé setkávání zrušily úplně.
                 20:55
                 Nové odběrové místo v Praze
                  Praha má ode dneška jedno nové odběrové místo pro testování na covid-19 na Výstavišti v Holešovicích - je to odběrové místo drive-in.
                  21:21
                  Zasedá pražský krizový štáb
                   Před chvílí k jednání zasedl krizový štáb hlavního města.
                   23:16
                   Mars je dnes nejblíže Zemi za poslední dva roky
                    Zároveň je to třetí nejvýraznější přiblížení rudé planety za posledních skoro 50 let. Za týden se pak Mars dostane do opozice se Sluncem a bude dobře pozorovatelný po celou noc.
                    23:36
                    Upouštění vody z přehrady Šance
                     Povodí Odry mimořádně upouští vodu přes přeliv přehrady Šance. Podnik kontroluje technický stav nádrže po rozsáhlé rekonstrukci z roku 2018. Přehrada by měla být připravena zvládnout i desetitisíciletou vodu.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž26 minut
                     Další díl
                     7. října 2020

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž25 minut

                     21. června

                     21. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     20. června

                     Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                     20. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     19. června

                     Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                     19. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     18. června

                     První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                     18. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     17. června

                     Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                     17. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     14. června

                     Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                     14. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     13. června

                     Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                     13. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     12. června

                     Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                     12. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     11. června

                     Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                     11. 6. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     10. června

                     Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                     10. 6. 2024 na ČT1

                     Napište nám