Leteckých nehod v ČR přibývá. Loni úřady zaevidovaly nejvíc kolizí malých letadel od roku 2016, statistky mluví o nárůstu o 18 %. Loutkoherecké scéně s unikátním pódiem v Žatci hrozí zánik. Ochotníci a loutkoherci nemají kde zkoušet a hrát představení. Divadlo Jitřenka, ve kterém působili 6 desítek let, město uzavřelo.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Teplárny v těchto dnech opět začínají vyhřívat české domácnosti – startuje topná sezóna

Důvodem je předpověď, podle níž výrazně klesnou průměrné denní teploty.

Výstraha před vydatným deštěm

Meteorologové také varují před vydatným deštěm, který má dnes a v sobotu zasáhnout většinu země s výjimkou její severozápadní části.

Výjimky při překročení hranic do Německa

Už dva dny platí omezení při cestách do Německa. Pravidla pro překročení hranic ale mají řadu výjimek. A jak zjistil náš karlovarský štáb, neznají je ani samotní policisté na hranicích.

Aktuální koronavirová situace v Česku

Většina okresů je teď na mapě, která hodnotí epidemickou situaci, oranžová. Nárůst nových případů z minulého týdne, který byl exponenciální, podle Romana Prymuly zpomalil. Tento týden je maximum nižší.

Koronovirová opatření dopadají na sportovní kluby

Hokejová extraliga sice bude pokračovat i při omezeném počtu návštěvníků v hale, ale tohle snížení na maximální počet tisíc lidí v hledišti, znamená pro kluby velké ekonomické ztráty. V Plzni už kvůli tomu řeší snížení platů hráčů.

Humpolecký domov pro seniory dnes opustilo 15 vojáků

V uplynulých více než dvou týdnech se starali o klienty nakažené koronavirem poté, co onemocněla i většina personálu na oddělení. Zaměstnanci se postupně vracejí zpátky a pomoc armády tak už není potřeba.

Předvolební vysílání: Středočeský kraj

Co je typické pro Středočeský kraj a s jakými problémy se tento region potýká. Tomu se už od rána věnuje Česká televize ve svém předvolebním seriálu.

Volební debata

Debata se stranickými lídry se dnes týká Moravskoslezského kraje. Mluvit se bude hlavně o problémech tohoto regionu. Pozvaní jsou zástupci uskupení a stran, které mají podle průzkumů v preferencích největší podporu voličů.

Volby do starých veklých krajů

Definitivně zrušené budou až po letošních šestých volbách do zastupitelstev těch nových, samosprávných krajů - konkrétně 1.1.2021.

Důchodce dostal čtyři roky za zapálení ubytovny, ve které uhořela žena

Oheň vznikl podle soudu od hořící svíčky, kterou měl Nosek ve svém pokoji.

Leteckých nehod v Česku přibývá

Loni úřady zaevidovaly nejvíc kolizí malých letadel od roku 2016. Statistky tak mluví o 18% nárůstu. Jedna z nejtragičtějších nehod se stala před dvěma lety přímo v Plzni, kdy spadl vrtulník na halu na Borských polích.

Divadlu Jitřenka hrozí konec

Loutkoherecké scéně s unikátním pódiem v Žatci hrozí zánik. Ochotníci a loutkoherci nemají kde zkoušet ani kde hrát. Divadlo Jitřenka, ve kterém působili šest desítek let, město uzavřelo.

33. ročník Finále Plzeň

Festival každý den nabídne premiéru nebo před-premiéru z filmových novinek, které vznikly v České republice.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD