Šéf americké diplomacie Mike Pompeo přiletěl dnes ráno do ČR. Dopoledne se přesunul do Plzně, kde si se svým českým protějškem Tomášem Petříčkem připomenul 75. výročí konce 2. světové války a osvobození Plzně americkými vojáky. Na nádraží v Jihlavě se srazil nákladní vlak s lokomotivou. Strojvedoucí nákladního vlaku nedodržel předpisy a projel návěst, která mu jízdu zakazovala.

Obsah dílu

Přiletěl ministr zahraničí USA Mike Pompeo

Už po 8.hodině ráno do Prahy přiletěl ministr zahraničí USA Mike Pompeo: A hned v 1.den svého celkem 3-denního pobytu v Česku přijel v doprovodu resortního českého ministra Tomáše Petříčka do Plzně.

První polistopadový primátor vzpomíná na osvobození v květnu 1945

Na příjezd americké armády do Plzně dodnes vzpomíná někdejší primátor Plzně Zdeněk Mraček. Bývalý politik a neurochirurg tehdy jako patnáctiletý trávil poslední týdny války se svou rodinou v bezpečí plzeňské radnice. Jejich dům stál totiž blízko Škodovky.

Dodatečné díkuvzdání americkým vojákům

A ještě jeden příběh o aspoň dodatečném díkůvzdání americkým vojákům za osvobození Evropy, včetně části Česka.

Soud poslal do vazby obviněného muže z požáru v Bohumíně

Soud v Karviné poslal do vazby 54 letého muže - pravděpodobného pachatele sobotního tragického, úmyslného zapálení bytu v 11.patře paneláku v Bohumíně.

Ombudsman vyšetřuje konkurs

Ochránce veřejných práv zkoumá průběh konkursu na eřditele SPŠ řemeslné v Jaroměři. Bývalá ředitelka a neúspěšná uchazečka Jitka Kočišová (62) si stěžuje na diskriminaci kvůli věku.

Srážka dvou lokomotiv v Jihlavě

V Jihlavě se srazila lokomotiva s vlakem. Nikomu se nic nestalo. Odklízení trvalo celý den a vlaky nahradily autobusy.

Nákaza v domově pro seniory U Břičky

Nákaza onemocněním covid19 pronikla do domova pro seniory U Biřičky v Hradci Králové - poté, co pozitivní test na koronavirus měla jedna z ošetřovatelek.

Nosí lidé roušky?

Kde se teď nápadně víc nosí ochranné roušky, i když se to tam úředně nemusí, je část Lounska - Podbořany, Kryry, Blšany a okolí.

Cestování a koronavirus. Více v Událostech

Ministerstvo zdravotnictví chce posílit testovací kapacity - aby v každém kraji bylo jedno odběrové místo, které bude přednostně obsluhovat lidi se zaplacenými zájezdy do Řecka.

Potrestaný Metrostav

Stavební firma se 6 let nesmí ucházet o zakázku s dotací či veřejnou podporou a zaplatí 600 tisíc Kč. To je nepravomocný trest za machinace při modernizaci hotelu Bohemia v Chrudimi.

Stavba i přes nedostatečnou infrastrukturu

Územní plán v Malesicích a Dolním Vlkýši - v obcích, které jsou součástí velké Plzně - jako by vůbec nebral v potaz reálnou situaci.

Hradec Králové mají řešení na znovupoužití věcí

Nikoli na skládce odpadu, ale u někoho v bytě nebo třeba na chalupě mohou nově skončit věci, které obyvatelé Hradce Králové přivážejí do sběrných dvorů. Tamní radnice totiž spustila projekt nazvaný RE-USE.

Kamennou kašnu zámeckého nádvoří v Zákupech znovu zdobí fontána

Voda z ní ale netryská. Jedná se totiž o umělecké dílo sklářů z nedalekých Kunratic u Cvikova.

Stáda skotu, ovcí, koz a koní na loukách v Praze

I v Česku se stále víc - po desetiletích, kdy se preferoval chov výhradně ustájeného dobytka - znovu na loukách a stráních volně pasou stáda skotu, ovcí, koz i koní.

Nedostatek repelentu

Koupit teď repelent na Jindřichohracku může být problém - repelenty jsou tam nedostatkovým zbožím.

Boj s komáry

Lesníci na Břeclavsku začali s postřikem proti komárům. V lanžhotském polesí se hmyzu po deštích z minulého týdne začalo opět dařit.

Vrátil se český USAR tým

Český USAR tým se dnes odpoledne vrátil z Bejrútu. Téměř čtyřicet hasičů tam pomáhalo s hledáním lidí v troskách po ničivém výbuchu, který si minulé úterý vyžádal nejméně 160 obětí.

Plánovaná výluka vysílače

Na zítra je plánovaná výluka vysílače Sušice – Svatobor pro multiplex 21. Začne v 6 ráno a potrvá až do 3 hodin odpoledne.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2020
 ST AD HD