Obsah dílu

Přiletěl ministr zahraničí USA Mike Pompeo — První polistopadový primátor vzpomíná na osvobození v květnu 1945 — Dodatečné díkuvzdání americkým vojákům — Soud poslal do vazby obviněného muže z požáru v Bohumíně — Ombudsman vyšetřuje konkurs — Srážka dvou lokomotiv v Jihlavě — Nákaza v domově pro seniory U Břičky — Nosí lidé roušky? — Cestování a koronavirus. Více v Událostech — Potrestaný Metrostav — Stavba i přes nedostatečnou infrastrukturu — Hradec Králové mají řešení na znovupoužití věcí — Kamennou kašnu zámeckého nádvoří v Zákupech znovu zdobí fontána — Stáda skotu, ovcí, koz a koní na loukách v Praze — Nedostatek repelentu — Boj s komáry — Vrátil se český USAR tým — Plánovaná výluka vysílače

Části dílu

01:09
Přiletěl ministr zahraničí USA Mike Pompeo
  Už po 8.hodině ráno do Prahy přiletěl ministr zahraničí USA Mike Pompeo: A hned v 1.den svého celkem 3-denního pobytu v Česku přijel v doprovodu resortního českého ministra Tomáše Petříčka do Plzně.
  03:02
  První polistopadový primátor vzpomíná na osvobození v květnu 1945
   Na příjezd americké armády do Plzně dodnes vzpomíná někdejší primátor Plzně Zdeněk Mraček. Bývalý politik a neurochirurg tehdy jako patnáctiletý trávil poslední týdny války se svou rodinou v bezpečí plzeňské radnice. Jejich dům stál totiž blízko Škodovky.
   04:44
   Dodatečné díkuvzdání americkým vojákům
    A ještě jeden příběh o aspoň dodatečném díkůvzdání americkým vojákům za osvobození Evropy, včetně části Česka.
    05:51
    Soud poslal do vazby obviněného muže z požáru v Bohumíně
     Soud v Karviné poslal do vazby 54 letého muže - pravděpodobného pachatele sobotního tragického, úmyslného zapálení bytu v 11.patře paneláku v Bohumíně.
     07:46
     Ombudsman vyšetřuje konkurs
      Ochránce veřejných práv zkoumá průběh konkursu na eřditele SPŠ řemeslné v Jaroměři. Bývalá ředitelka a neúspěšná uchazečka Jitka Kočišová (62) si stěžuje na diskriminaci kvůli věku.
      09:41
      Srážka dvou lokomotiv v Jihlavě
       V Jihlavě se srazila lokomotiva s vlakem. Nikomu se nic nestalo. Odklízení trvalo celý den a vlaky nahradily autobusy.
       11:04
       Nákaza v domově pro seniory U Břičky
        Nákaza onemocněním covid19 pronikla do domova pro seniory U Biřičky v Hradci Králové - poté, co pozitivní test na koronavirus měla jedna z ošetřovatelek.
        11:31
        Nosí lidé roušky?
         Kde se teď nápadně víc nosí ochranné roušky, i když se to tam úředně nemusí, je část Lounska - Podbořany, Kryry, Blšany a okolí.
         13:29
         Cestování a koronavirus. Více v Událostech
          Ministerstvo zdravotnictví chce posílit testovací kapacity - aby v každém kraji bylo jedno odběrové místo, které bude přednostně obsluhovat lidi se zaplacenými zájezdy do Řecka.
          14:16
          Potrestaný Metrostav
           Stavební firma se 6 let nesmí ucházet o zakázku s dotací či veřejnou podporou a zaplatí 600 tisíc Kč. To je nepravomocný trest za machinace při modernizaci hotelu Bohemia v Chrudimi.
           15:06
           Stavba i přes nedostatečnou infrastrukturu
            Územní plán v Malesicích a Dolním Vlkýši - v obcích, které jsou součástí velké Plzně - jako by vůbec nebral v potaz reálnou situaci.
            16:33
            Hradec Králové mají řešení na znovupoužití věcí
             Nikoli na skládce odpadu, ale u někoho v bytě nebo třeba na chalupě mohou nově skončit věci, které obyvatelé Hradce Králové přivážejí do sběrných dvorů. Tamní radnice totiž spustila projekt nazvaný RE-USE.
             18:21
             Kamennou kašnu zámeckého nádvoří v Zákupech znovu zdobí fontána
              Voda z ní ale netryská. Jedná se totiž o umělecké dílo sklářů z nedalekých Kunratic u Cvikova.
              20:27
              Stáda skotu, ovcí, koz a koní na loukách v Praze
               I v Česku se stále víc - po desetiletích, kdy se preferoval chov výhradně ustájeného dobytka - znovu na loukách a stráních volně pasou stáda skotu, ovcí, koz i koní.
               22:18
               Nedostatek repelentu
                Koupit teď repelent na Jindřichohracku může být problém - repelenty jsou tam nedostatkovým zbožím.
                23:05
                Boj s komáry
                 Lesníci na Břeclavsku začali s postřikem proti komárům. V lanžhotském polesí se hmyzu po deštích z minulého týdne začalo opět dařit.
                 24:31
                 Vrátil se český USAR tým
                  Český USAR tým se dnes odpoledne vrátil z Bejrútu. Téměř čtyřicet hasičů tam pomáhalo s hledáním lidí v troskách po ničivém výbuchu, který si minulé úterý vyžádal nejméně 160 obětí.
                  24:55
                  Plánovaná výluka vysílače
                   Na zítra je plánovaná výluka vysílače Sušice – Svatobor pro multiplex 21. Začne v 6 ráno a potrvá až do 3 hodin odpoledne.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   12. srpen 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   24. březen

                   Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                   24. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   23. březen

                   Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                   23. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   22. březen

                   Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                   22. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   21. březen

                   ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                   21. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   20. březen

                   Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                   20. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. březen

                   Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                   17. 3. 2023 na ČT1

                   Napište nám