26 minut

11. srpna 2020

Obsah dílu

Přiletěl ministr zahraničí USA Mike Pompeo — První polistopadový primátor vzpomíná na osvobození v květnu 1945 — Dodatečné díkuvzdání americkým vojákům — Soud poslal do vazby obviněného muže z požáru v Bohumíně — Ombudsman vyšetřuje konkurs — Srážka dvou lokomotiv v Jihlavě — Nákaza v domově pro seniory U Břičky — Nosí lidé roušky? — Cestování a koronavirus. Více v Událostech — Potrestaný Metrostav — Stavba i přes nedostatečnou infrastrukturu — Hradec Králové mají řešení na znovupoužití věcí — Kamennou kašnu zámeckého nádvoří v Zákupech znovu zdobí fontána — Stáda skotu, ovcí, koz a koní na loukách v Praze — Nedostatek repelentu — Boj s komáry — Vrátil se český USAR tým — Plánovaná výluka vysílače

Části dílu

01:09
Přiletěl ministr zahraničí USA Mike Pompeo
  Už po 8.hodině ráno do Prahy přiletěl ministr zahraničí USA Mike Pompeo: A hned v 1.den svého celkem 3-denního pobytu v Česku přijel v doprovodu resortního českého ministra Tomáše Petříčka do Plzně.
  03:02
  První polistopadový primátor vzpomíná na osvobození v květnu 1945
   Na příjezd americké armády do Plzně dodnes vzpomíná někdejší primátor Plzně Zdeněk Mraček. Bývalý politik a neurochirurg tehdy jako patnáctiletý trávil poslední týdny války se svou rodinou v bezpečí plzeňské radnice. Jejich dům stál totiž blízko Škodovky.
   04:44
   Dodatečné díkuvzdání americkým vojákům
    A ještě jeden příběh o aspoň dodatečném díkůvzdání americkým vojákům za osvobození Evropy, včetně části Česka.
    05:51
    Soud poslal do vazby obviněného muže z požáru v Bohumíně
     Soud v Karviné poslal do vazby 54 letého muže - pravděpodobného pachatele sobotního tragického, úmyslného zapálení bytu v 11.patře paneláku v Bohumíně.
     07:46
     Ombudsman vyšetřuje konkurs
      Ochránce veřejných práv zkoumá průběh konkursu na eřditele SPŠ řemeslné v Jaroměři. Bývalá ředitelka a neúspěšná uchazečka Jitka Kočišová (62) si stěžuje na diskriminaci kvůli věku.
      09:41
      Srážka dvou lokomotiv v Jihlavě
       V Jihlavě se srazila lokomotiva s vlakem. Nikomu se nic nestalo. Odklízení trvalo celý den a vlaky nahradily autobusy.
       11:04
       Nákaza v domově pro seniory U Břičky
        Nákaza onemocněním covid19 pronikla do domova pro seniory U Biřičky v Hradci Králové - poté, co pozitivní test na koronavirus měla jedna z ošetřovatelek.
        11:31
        Nosí lidé roušky?
         Kde se teď nápadně víc nosí ochranné roušky, i když se to tam úředně nemusí, je část Lounska - Podbořany, Kryry, Blšany a okolí.
         13:29
         Cestování a koronavirus. Více v Událostech
          Ministerstvo zdravotnictví chce posílit testovací kapacity - aby v každém kraji bylo jedno odběrové místo, které bude přednostně obsluhovat lidi se zaplacenými zájezdy do Řecka.
          14:16
          Potrestaný Metrostav
           Stavební firma se 6 let nesmí ucházet o zakázku s dotací či veřejnou podporou a zaplatí 600 tisíc Kč. To je nepravomocný trest za machinace při modernizaci hotelu Bohemia v Chrudimi.
           15:06
           Stavba i přes nedostatečnou infrastrukturu
            Územní plán v Malesicích a Dolním Vlkýši - v obcích, které jsou součástí velké Plzně - jako by vůbec nebral v potaz reálnou situaci.
            16:33
            Hradec Králové mají řešení na znovupoužití věcí
             Nikoli na skládce odpadu, ale u někoho v bytě nebo třeba na chalupě mohou nově skončit věci, které obyvatelé Hradce Králové přivážejí do sběrných dvorů. Tamní radnice totiž spustila projekt nazvaný RE-USE.
             18:21
             Kamennou kašnu zámeckého nádvoří v Zákupech znovu zdobí fontána
              Voda z ní ale netryská. Jedná se totiž o umělecké dílo sklářů z nedalekých Kunratic u Cvikova.
              20:27
              Stáda skotu, ovcí, koz a koní na loukách v Praze
               I v Česku se stále víc - po desetiletích, kdy se preferoval chov výhradně ustájeného dobytka - znovu na loukách a stráních volně pasou stáda skotu, ovcí, koz i koní.
               22:18
               Nedostatek repelentu
                Koupit teď repelent na Jindřichohracku může být problém - repelenty jsou tam nedostatkovým zbožím.
                23:05
                Boj s komáry
                 Lesníci na Břeclavsku začali s postřikem proti komárům. V lanžhotském polesí se hmyzu po deštích z minulého týdne začalo opět dařit.
                 24:31
                 Vrátil se český USAR tým
                  Český USAR tým se dnes odpoledne vrátil z Bejrútu. Téměř čtyřicet hasičů tam pomáhalo s hledáním lidí v troskách po ničivém výbuchu, který si minulé úterý vyžádal nejméně 160 obětí.
                  24:55
                  Plánovaná výluka vysílače
                   Na zítra je plánovaná výluka vysílače Sušice – Svatobor pro multiplex 21. Začne v 6 ráno a potrvá až do 3 hodin odpoledne.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   12. srpna 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   14. června

                   Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                   14. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   13. června

                   Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                   13. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. června

                   Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                   12. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. června

                   Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                   11. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   10. června

                   Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                   10. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   7. června

                   Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                   7. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   6. června

                   Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                   6. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   5. června

                   Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                   5. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   4. června

                   Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                   4. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   3. června

                   Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                   3. 6. 2024 na ČT1

                   Napište nám