26 minut

10. srpna 2020

Část: Aktualizovaný semafor

Obsah dílu

Vrátí se roušky na památky? — Aktualizovaný semafor — Situace v Jihlavském Alzheimer centru se zlepšuje — Koronavirus v Horažďovicích — Vyšetřování tragédie v Bohumíně — Policie obvinila muže — Plzeň se připravuje na příjezd ministra zahraničí USA Mike Pompeo — Tragický víkend — Česko zasáhl déšť a kroupy — Krajský soud v Ústí nad Labem zušil pokutu muži — Nejatraktivnější místa Šumavy jsou po víkendech plné odpadků — Poničená vstava Milady Horákové — Obnovení provozu na I.P. Pavlova — Obří model měsíce — Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni zahájilo novou sezonu — Koulovačka v Náchodě — Liberecký magistrát nabízí k adopci veřejná zelená prostranství

Části dílu

01:11
Vrátí se roušky na památky?
  Ochranné roušky uvnitř hradů a zámků návštěvníci nosit nemusí, byť někteří kasteláni - hlavně nejvíc navštěvovaných památek - by to uvítali.
  03:03
  Aktualizovaný semafor
   Epidemiologická situace v Česku, z hlediska míry koronavirového rizika, se zlepšila. Na 4 stupňovém, 4 barevném semaforu Ministerstva zdravotnictví je mapa Česka skoro celá bílá, tedy s nulovým nebo zanedbatelným rizikem nákazy.
   03:35
   Situace v Jihlavském Alzheimer centru se zlepšuje
    Vojáci zůstanou do konce týdne.
    05:36
    Koronavirus v Horažďovicích
     29 lidí se koronavirem nakazilo v nemocnici následné péče v Horažďovicích - 21 z toho je pacientů, 8 zaměstnanců.
     06:07
     Vyšetřování tragédie v Bohumíně
      Do panelového domu v Bohumíně, v němž při úmyslně založeném požáru v 11.patře zahynulo 11 lidí, se postupně vrací část nájemníků.
      09:09
      Policie obvinila muže
       Z vraždy a obecného ohrožení zatím policie obvinila 54 letého muže - s pravděpodobností hraničící s jistotou - pachatele tragického požáru bytu v bohumínském paneláku.
       10:49
       Plzeň se připravuje na příjezd ministra zahraničí USA Mike Pompeo
        Plzeň se připravuje na zítřejší ostře sledovanou návštěvu: Svou cestu do Evropy, během níž navštíví ještě Slovinsko, Rakousko a Polsko, zahájí právě v Česku ministr zahraničí USA Mike Pompeo.
        13:23
        Tragický víkend
         Hned 5 utopených za víkend na jihu Čech: V Sázavě záchranáři našli těla dvou pohřešovaných chlapců a jednoho muže, další dva lidi se utopili v Orlické přehradě a v Lužnici.
         15:11
         Česko zasáhl déšť a kroupy
          Tropické počasí těchto dnů dnes v Česku provázejí i bouřky: A ty, co už zemí prošly, takto zachytili naši i-reportéři: třeba na Jičínsku, kde kolem poledne padaly i kroupy.
          15:27
          Krajský soud v Ústí nad Labem zušil pokutu muži
           Krajský soud v Ústí nad Labem zrušil pokutu muži, kterému přišla složenka za překročení rychlosti jízdy ve Varnsdorfu - podle soudu bylo měření v tomto městě nezákonné.
           17:23
           Nejatraktivnější místa Šumavy jsou po víkendech plné odpadků
            Podle strážců parku je nepořádku mnohem víc než v předchozích letech. Hlavně díky vysoké návštěvnosti národního parku. Větší množství odpadků dříve strážní služba odklízela hlavně na konci sezony. Problémem jsou i chybějící toalety. Hlavně poblíž jezer.
            19:19
            Poničená vstava Milady Horákové
             Neznámý pachatel (nebo pachatelé) v noci v pražském parku na Kampě poničil panely venkovní výstavy připomínající justiční vraždu Milady Horákové a další politické procesy 50.let.
             19:44
             Obnovení provozu na I.P. Pavlova
              V Praze po týdnu znovu jezdí tramvaje mezi Karlovým náměstím a náměstím I.P.Pavlova.
              21:23
              Obří model měsíce
               4 metrový nafukovací model Měsíce s autentickým povrchem je nově k vidění na zahradě hvězdárny v Českých Budějovicích: Byl tam přemístěn z brněnské Kraví hory.
               23:12
               Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni zahájilo novou sezonu
                Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni zahájilo novou sezonu o měsíc dřív, než je obvyklé.
                23:16
                Koulovačka v Náchodě
                 Stačila ledová tříšť ze zimního stadiónu a koulovačka v plavkách mohla začít.
                 23:42
                 Liberecký magistrát nabízí k adopci veřejná zelená prostranství
                  Stačí na magistrát poslat žádost o bezplatnou výpůjčku pozemku. O adopci můžou požádat jednotlivci, školy, firmy, družstva nebo třeba spolky.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  11. srpna 2020

                  Přehled dílů

                  4594 dostupných
                  Stopáž25 minut

                  18. července

                  18. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. července

                  17. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. července

                  Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                  16. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. července

                  Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                  15. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. července

                  Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. července

                  Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. července

                  Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. července

                  Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                  9. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. července

                  8. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. července

                  Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                  4. 7. 2024 na ČT1

                  Napište nám