26 minut

10. srpna 2020

Obsah dílu

Vrátí se roušky na památky? — Aktualizovaný semafor — Situace v Jihlavském Alzheimer centru se zlepšuje — Koronavirus v Horažďovicích — Vyšetřování tragédie v Bohumíně — Policie obvinila muže — Plzeň se připravuje na příjezd ministra zahraničí USA Mike Pompeo — Tragický víkend — Česko zasáhl déšť a kroupy — Krajský soud v Ústí nad Labem zušil pokutu muži — Nejatraktivnější místa Šumavy jsou po víkendech plné odpadků — Poničená vstava Milady Horákové — Obnovení provozu na I.P. Pavlova — Obří model měsíce — Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni zahájilo novou sezonu — Koulovačka v Náchodě — Liberecký magistrát nabízí k adopci veřejná zelená prostranství

Části dílu

01:11
Vrátí se roušky na památky?
  Ochranné roušky uvnitř hradů a zámků návštěvníci nosit nemusí, byť někteří kasteláni - hlavně nejvíc navštěvovaných památek - by to uvítali.
  03:03
  Aktualizovaný semafor
   Epidemiologická situace v Česku, z hlediska míry koronavirového rizika, se zlepšila. Na 4 stupňovém, 4 barevném semaforu Ministerstva zdravotnictví je mapa Česka skoro celá bílá, tedy s nulovým nebo zanedbatelným rizikem nákazy.
   03:35
   Situace v Jihlavském Alzheimer centru se zlepšuje
    Vojáci zůstanou do konce týdne.
    05:36
    Koronavirus v Horažďovicích
     29 lidí se koronavirem nakazilo v nemocnici následné péče v Horažďovicích - 21 z toho je pacientů, 8 zaměstnanců.
     06:07
     Vyšetřování tragédie v Bohumíně
      Do panelového domu v Bohumíně, v němž při úmyslně založeném požáru v 11.patře zahynulo 11 lidí, se postupně vrací část nájemníků.
      09:09
      Policie obvinila muže
       Z vraždy a obecného ohrožení zatím policie obvinila 54 letého muže - s pravděpodobností hraničící s jistotou - pachatele tragického požáru bytu v bohumínském paneláku.
       10:49
       Plzeň se připravuje na příjezd ministra zahraničí USA Mike Pompeo
        Plzeň se připravuje na zítřejší ostře sledovanou návštěvu: Svou cestu do Evropy, během níž navštíví ještě Slovinsko, Rakousko a Polsko, zahájí právě v Česku ministr zahraničí USA Mike Pompeo.
        13:23
        Tragický víkend
         Hned 5 utopených za víkend na jihu Čech: V Sázavě záchranáři našli těla dvou pohřešovaných chlapců a jednoho muže, další dva lidi se utopili v Orlické přehradě a v Lužnici.
         15:11
         Česko zasáhl déšť a kroupy
          Tropické počasí těchto dnů dnes v Česku provázejí i bouřky: A ty, co už zemí prošly, takto zachytili naši i-reportéři: třeba na Jičínsku, kde kolem poledne padaly i kroupy.
          15:27
          Krajský soud v Ústí nad Labem zušil pokutu muži
           Krajský soud v Ústí nad Labem zrušil pokutu muži, kterému přišla složenka za překročení rychlosti jízdy ve Varnsdorfu - podle soudu bylo měření v tomto městě nezákonné.
           17:23
           Nejatraktivnější místa Šumavy jsou po víkendech plné odpadků
            Podle strážců parku je nepořádku mnohem víc než v předchozích letech. Hlavně díky vysoké návštěvnosti národního parku. Větší množství odpadků dříve strážní služba odklízela hlavně na konci sezony. Problémem jsou i chybějící toalety. Hlavně poblíž jezer.
            19:19
            Poničená vstava Milady Horákové
             Neznámý pachatel (nebo pachatelé) v noci v pražském parku na Kampě poničil panely venkovní výstavy připomínající justiční vraždu Milady Horákové a další politické procesy 50.let.
             19:44
             Obnovení provozu na I.P. Pavlova
              V Praze po týdnu znovu jezdí tramvaje mezi Karlovým náměstím a náměstím I.P.Pavlova.
              21:23
              Obří model měsíce
               4 metrový nafukovací model Měsíce s autentickým povrchem je nově k vidění na zahradě hvězdárny v Českých Budějovicích: Byl tam přemístěn z brněnské Kraví hory.
               23:12
               Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni zahájilo novou sezonu
                Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni zahájilo novou sezonu o měsíc dřív, než je obvyklé.
                23:16
                Koulovačka v Náchodě
                 Stačila ledová tříšť ze zimního stadiónu a koulovačka v plavkách mohla začít.
                 23:42
                 Liberecký magistrát nabízí k adopci veřejná zelená prostranství
                  Stačí na magistrát poslat žádost o bezplatnou výpůjčku pozemku. O adopci můžou požádat jednotlivci, školy, firmy, družstva nebo třeba spolky.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  11. srpna 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  17. června

                  Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                  17. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. června

                  Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                  10. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  7. června

                  Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                  7. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  6. června

                  Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                  6. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. června

                  Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                  5. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. června

                  Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                  4. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám