Obsah dílu

Vrátí se roušky na památky? — Aktualizovaný semafor — Situace v Jihlavském Alzheimer centru se zlepšuje — Koronavirus v Horažďovicích — Vyšetřování tragédie v Bohumíně — Policie obvinila muže — Plzeň se připravuje na příjezd ministra zahraničí USA Mike Pompeo — Tragický víkend — Česko zasáhl déšť a kroupy — Krajský soud v Ústí nad Labem zušil pokutu muži — Nejatraktivnější místa Šumavy jsou po víkendech plné odpadků — Poničená vstava Milady Horákové — Obnovení provozu na I.P. Pavlova — Obří model měsíce — Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni zahájilo novou sezonu — Koulovačka v Náchodě — Liberecký magistrát nabízí k adopci veřejná zelená prostranství

Části dílu

01:11
Vrátí se roušky na památky?
  Ochranné roušky uvnitř hradů a zámků návštěvníci nosit nemusí, byť někteří kasteláni - hlavně nejvíc navštěvovaných památek - by to uvítali.
  03:03
  Aktualizovaný semafor
   Epidemiologická situace v Česku, z hlediska míry koronavirového rizika, se zlepšila. Na 4 stupňovém, 4 barevném semaforu Ministerstva zdravotnictví je mapa Česka skoro celá bílá, tedy s nulovým nebo zanedbatelným rizikem nákazy.
   03:35
   Situace v Jihlavském Alzheimer centru se zlepšuje
    Vojáci zůstanou do konce týdne.
    05:36
    Koronavirus v Horažďovicích
     29 lidí se koronavirem nakazilo v nemocnici následné péče v Horažďovicích - 21 z toho je pacientů, 8 zaměstnanců.
     06:07
     Vyšetřování tragédie v Bohumíně
      Do panelového domu v Bohumíně, v němž při úmyslně založeném požáru v 11.patře zahynulo 11 lidí, se postupně vrací část nájemníků.
      09:09
      Policie obvinila muže
       Z vraždy a obecného ohrožení zatím policie obvinila 54 letého muže - s pravděpodobností hraničící s jistotou - pachatele tragického požáru bytu v bohumínském paneláku.
       10:49
       Plzeň se připravuje na příjezd ministra zahraničí USA Mike Pompeo
        Plzeň se připravuje na zítřejší ostře sledovanou návštěvu: Svou cestu do Evropy, během níž navštíví ještě Slovinsko, Rakousko a Polsko, zahájí právě v Česku ministr zahraničí USA Mike Pompeo.
        13:23
        Tragický víkend
         Hned 5 utopených za víkend na jihu Čech: V Sázavě záchranáři našli těla dvou pohřešovaných chlapců a jednoho muže, další dva lidi se utopili v Orlické přehradě a v Lužnici.
         15:11
         Česko zasáhl déšť a kroupy
          Tropické počasí těchto dnů dnes v Česku provázejí i bouřky: A ty, co už zemí prošly, takto zachytili naši i-reportéři: třeba na Jičínsku, kde kolem poledne padaly i kroupy.
          15:27
          Krajský soud v Ústí nad Labem zušil pokutu muži
           Krajský soud v Ústí nad Labem zrušil pokutu muži, kterému přišla složenka za překročení rychlosti jízdy ve Varnsdorfu - podle soudu bylo měření v tomto městě nezákonné.
           17:23
           Nejatraktivnější místa Šumavy jsou po víkendech plné odpadků
            Podle strážců parku je nepořádku mnohem víc než v předchozích letech. Hlavně díky vysoké návštěvnosti národního parku. Větší množství odpadků dříve strážní služba odklízela hlavně na konci sezony. Problémem jsou i chybějící toalety. Hlavně poblíž jezer.
            19:19
            Poničená vstava Milady Horákové
             Neznámý pachatel (nebo pachatelé) v noci v pražském parku na Kampě poničil panely venkovní výstavy připomínající justiční vraždu Milady Horákové a další politické procesy 50.let.
             19:44
             Obnovení provozu na I.P. Pavlova
              V Praze po týdnu znovu jezdí tramvaje mezi Karlovým náměstím a náměstím I.P.Pavlova.
              21:23
              Obří model měsíce
               4 metrový nafukovací model Měsíce s autentickým povrchem je nově k vidění na zahradě hvězdárny v Českých Budějovicích: Byl tam přemístěn z brněnské Kraví hory.
               23:12
               Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni zahájilo novou sezonu
                Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni zahájilo novou sezonu o měsíc dřív, než je obvyklé.
                23:16
                Koulovačka v Náchodě
                 Stačila ledová tříšť ze zimního stadiónu a koulovačka v plavkách mohla začít.
                 23:42
                 Liberecký magistrát nabízí k adopci veřejná zelená prostranství
                  Stačí na magistrát poslat žádost o bezplatnou výpůjčku pozemku. O adopci můžou požádat jednotlivci, školy, firmy, družstva nebo třeba spolky.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  11. srpen 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  28. březen

                  Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                  28. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. březen

                  Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                  27. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  24. březen

                  Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                  24. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  23. březen

                  Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                  23. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. březen

                  Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                  22. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. březen

                  ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                  21. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám