DP v celé ČR přišly kvůli koronaviru o část cestujících. Celkově 21 podniků začleněným do Sdružení dopravních podniků eviduje ztrátu ve výši 1,1 miliardy korun. Praha a Frýdecko-Místecko zůstávají na tzv. semaforu MZ na prvním stupni rizika přenosu nákazy nemocí covid-19. Ani v těchto regionech ale podle resortu nehrozí šíření nemoci komunitním přenosem.

Obsah dílu

Vrátí se roušky na památky?

Ochranné roušky uvnitř hradů a zámků návštěvníci nosit nemusí, byť někteří kasteláni - hlavně nejvíc navštěvovaných památek - by to uvítali.

Aktualizovaný semafor

Epidemiologická situace v Česku, z hlediska míry koronavirového rizika, se zlepšila. Na 4 stupňovém, 4 barevném semaforu Ministerstva zdravotnictví je mapa Česka skoro celá bílá, tedy s nulovým nebo zanedbatelným rizikem nákazy.

Situace v Jihlavském Alzheimer centru se zlepšuje

Vojáci zůstanou do konce týdne.

Koronavirus v Horažďovicích

29 lidí se koronavirem nakazilo v nemocnici následné péče v Horažďovicích - 21 z toho je pacientů, 8 zaměstnanců.

Vyšetřování tragédie v Bohumíně

Do panelového domu v Bohumíně, v němž při úmyslně založeném požáru v 11.patře zahynulo 11 lidí, se postupně vrací část nájemníků.

Policie obvinila muže

Z vraždy a obecného ohrožení zatím policie obvinila 54 letého muže - s pravděpodobností hraničící s jistotou - pachatele tragického požáru bytu v bohumínském paneláku.

Plzeň se připravuje na příjezd ministra zahraničí USA Mike Pompeo

Plzeň se připravuje na zítřejší ostře sledovanou návštěvu: Svou cestu do Evropy, během níž navštíví ještě Slovinsko, Rakousko a Polsko, zahájí právě v Česku ministr zahraničí USA Mike Pompeo.

Tragický víkend

Hned 5 utopených za víkend na jihu Čech: V Sázavě záchranáři našli těla dvou pohřešovaných chlapců a jednoho muže, další dva lidi se utopili v Orlické přehradě a v Lužnici.

Česko zasáhl déšť a kroupy

Tropické počasí těchto dnů dnes v Česku provázejí i bouřky: A ty, co už zemí prošly, takto zachytili naši i-reportéři: třeba na Jičínsku, kde kolem poledne padaly i kroupy.

Krajský soud v Ústí nad Labem zušil pokutu muži

Krajský soud v Ústí nad Labem zrušil pokutu muži, kterému přišla složenka za překročení rychlosti jízdy ve Varnsdorfu - podle soudu bylo měření v tomto městě nezákonné.

Nejatraktivnější místa Šumavy jsou po víkendech plné odpadků

Podle strážců parku je nepořádku mnohem víc než v předchozích letech. Hlavně díky vysoké návštěvnosti národního parku. Větší množství odpadků dříve strážní služba odklízela hlavně na konci sezony. Problémem jsou i chybějící toalety. Hlavně poblíž jezer.

Poničená vstava Milady Horákové

Neznámý pachatel (nebo pachatelé) v noci v pražském parku na Kampě poničil panely venkovní výstavy připomínající justiční vraždu Milady Horákové a další politické procesy 50.let.

Obnovení provozu na I.P. Pavlova

V Praze po týdnu znovu jezdí tramvaje mezi Karlovým náměstím a náměstím I.P.Pavlova.

Obří model měsíce

4 metrový nafukovací model Měsíce s autentickým povrchem je nově k vidění na zahradě hvězdárny v Českých Budějovicích: Byl tam přemístěn z brněnské Kraví hory.

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni zahájilo novou sezonu

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni zahájilo novou sezonu o měsíc dřív, než je obvyklé.

Koulovačka v Náchodě

Stačila ledová tříšť ze zimního stadiónu a koulovačka v plavkách mohla začít.

Liberecký magistrát nabízí k adopci veřejná zelená prostranství

Stačí na magistrát poslat žádost o bezplatnou výpůjčku pozemku. O adopci můžou požádat jednotlivci, školy, firmy, družstva nebo třeba spolky.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD