37 hasičů z Prahy a Moravskoslezského kraje včetně pěti psovodů odletělo z letiště Václava Havla na pomoc do Bejrútu. Hlavním městem Libanonu otřásla masivní exploze, která si dosud vyžádala přes 100 mrtvých a téměř 4000 zraněných. O více než 70 přírodních památek ve volné krajině se musí každoročně starat Karlovarský kraj. Na jejich údržbu tento rok přispěl částkou 4 mil. Kč.

Obsah dílu

Hasiči letí na pomoc do Bejrútu

36 hasičů, včetně 5-ti psovodů – speciální tým českých záchranářů cvičených na vyhledávání lidí v zastavěných oblastech by měl každou chvílí odletět z Letiště Václava Havla na pomoc do Bejrútu.

Rozhovor o pomoci hasičů

Živě jsme teď s mluvčím a vedoucím vyšetřovatelů Hasičského záchranného sboru v Praze Martinem Kavkou.

Čeští psovodi míří do Bejrútu

Ve speciálním týmu českých hasičů, který poletí pomáhat do Bejrútu, je také pět psovodů. Svého člověka v týmu mají např. kynologové z Pardubického nebo Libereckého kraje.

Podzimní volby i z karantény

Parlamentní strany se dnes shodly s ministerstvem vnitra na třech variantách hlasování z karantény. Bude to možné z auta, ve speciálních volebních okrscích a u výjezdních komisí.

Problémy s kolaudací v nemocnici v Náchodě

Má je hlavně nové únikové schodiště na jednom ze starších pavilónů chirurgie a ortopedie.

Pieta za zabité vojáky v Afghánistánu

2 roky uplynuly od smrti tří českých vojáků v Afghánistánu – Kamil Beneš, Martin Marcin a Patrik Štěpánek tehdy zahynuli při hlídce poblíž základny v Bagrámu.

Vojáci trénují na ferratách

Členové armádních aktivních záloh na možné nasazení v těžkém terénu trénují na tzv ferratách.

Rozapad koalice v Hradci Králové

Kvůli obsazení funkce vedoucí odboru životního prostředí hrozí Hradci Králové rozpad městské koalice.

Královéhradecký kraj začal opravovat silnici

Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších míst regionu – mezi vstupy do skalních měst v Teplicích nad Metují a Adršpachu. Kdo chce autem přejet z Adršpachu do Teplic, nebo naopak, musí využít několikanásobně delší objížďku.

Silniční opravy v Hradci Králové

Silniční opravy teď komplikují dopravu taky v Hradci Králové: ŘSD tam obnovuje živičný povrch na části městského okruhu, a tak je na něm doprava v obou směrech svedená jen do jednoho jízdního pruhu.

Výrobce hudebních nástrojů skončil

Přední evropský výrobce smyčcových hudebních nástrojů Strunal – Schönbach v Lubech na Chebsku definitivně končí svou výrobu a činnost.

Obnova lesa v Krušných horách

V Krušných horách pokračuje obnova lesa poničeného imisní kalamitou. Ta nastala v 70. a 80. letech minulého století.

Zákaz odběru povrchových vod

V okrese Ústí nad Labem platí od dnešního dne zákaz odběru povrchových vod. Týká se to všech vodních toků.

Zmizela nelegální reklama na Samsung

Zmizela obří reklama na Samsung na plachtě nad Nuselským mostem. Nechala ji stáhnout sama firma.

Další nehoda na přejezdu

Odehrála se včera po 18. hodině nedaleko obce Heřmaničky v okrese Benešov. Podle hasičů vlak před sebou tlačil auto skoro tři sta metrů, uvnitř kabiny zůstala zaklíněná jedna osoba, která na místě podlehla zraněním. V osobním vlaku se nikomu nic nestalo.

Divadla v nejistotě a ohrožená premiéra

Zmatky kolem konání kulturních akcí a nejistota pořadatelů, ministerstvo mění podmínky. Už v neděli má plzeňské divadlo Josefa Kajetána Tyla zahájit novu sezonu.

V šumavské Železné Rudě bylo dnes otevřeno muzeum mobilních telefonů

Zdejší sběratel Filip Brož představil prvním návštěvníkům asi pětinu své sbírky. V ní má tisíce modelů od počátku osmdesátých let až po současnost. K vidění jsou i prototypy telefonů, které se na trh nikdy nedostaly.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD