25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Kvůli vysokým teplotám hrozí téměř v celém Česku riziko požárů — Výstraha ČHMÚ na vysoké teploty — Nová policejní loď na Nových Mlýnech — V Prachaticích pokračuje testování — Nové odběrové místo — Plot Holečkovy vily je částečně na pozemku města — Vrchlabský radní vysvětloval své angažmá při přípravě výstavby aquaparku — 10 let od ničivých povodních — Nedostatek peněz na provoz radarů — Budoucnost kasáren v pražském Karlíně — Pes pomáhá vyhledávat kůrovce — Nález archeologické lokality na Hradecku — Hasiči v Praze zachraňovali srnku — Rusalka u pražského metronomu na Letné — Gotická plastika plzeňské madony je pozlacená — Skupina dobrovolníků zachranujě lesy — Správa KRNAP staví dřevěné přehrážky — Začíná festival židovské kultury Šamajim

Části dílu

01:06
Kvůli vysokým teplotám hrozí téměř v celém Česku riziko požárů
  Na Šumavě ho ale rozděláváním ohňů zvyšují i turisti. I když je to v celém národním parku zakázané. Už teď mají zdejší hasiči za sebou víc výjezdů než za celou loňskou sezonu. Každý den proto musí kontrolovat místa, kam se vydává nejvíc návštěvníků.
  03:11
  Výstraha ČHMÚ na vysoké teploty
   Zítra má být v Česku teplota až 32 °C. Český hydrometeorologický ústav proto pro severozápad a jihovýchod země vydal výstrahu kvůli vysokým teplotám. Na tropických hodnotách by měly zůstat i během víkendu.
   03:31
   Nová policejní loď na Nových Mlýnech
    A o bezpečí lidí, kteří se rekreují u Novomlýnské nádrže, bude už od tohoto víkendu postaráno o něco lépe než dosud.
    04:26
    V Prachaticích pokračuje testování
     V Prachaticích pokračuje testování na koronavirus u zaměstnanců společnosti Intica Systems - firmy na vývoj a výrobu automobilové a průmyslové elektroniky, která se před dvěma týdny stala ohniskem nákazy ve městě.
     06:11
     Nové odběrové místo
      Testovací odběrové místo (pro zjišťování koronavirové nákazy) bude od příštího pátku taky přímo v horní části Václavského náměstí v Praze - a bude k dispozici i turistům, kteří v české metropoli pobývají.
      07:23
      Plot Holečkovy vily je částečně na pozemku města
       Pardubický podnikatel Miloš Holeček postavil část svého plotu na pozemku města. Úředníci to zjistili při zaměřování nemovitosti.
       08:50
       Vrchlabský radní vysvětloval své angažmá při přípravě výstavby aquaparku
        Vrchlabský radní Bedřich Hanousek z místního sdružení Zvon dnes v kulturním domě Střelnice vysvětloval své angažmá v přípravě výstavby aquaparku za 190 mil. korun.
        09:49
        10 let od ničivých povodních
         Je to 10 let, co sever Čech zasáhly silné deště následované ničivými povodněmi: Přišlo při nich o život 5 lidí.
         10:56
         Nedostatek peněz na provoz radarů
          Radary na měření rychlosti projíždějících aut: Regulují bezpečnost dopravy, hlavně při průjezdech městy a obcemi. Pro některé z nich je to i příjem do obecní pokladny.
          13:29
          Budoucnost kasáren v pražském Karlíně
           Volnočasové kulturní centrum ve dvoře Karlínských kasáren v Praze bude muset zhruba po třech letech skončit. Úřad pro zastupovaní státu ve věcech majetkových vybral nového nájemce.
           15:46
           Pes pomáhá vyhledávat kůrovce
            Experti Zemědělské univerzity ve spolupráci s kynology ověřují, jak spolehlivě dokáže speciálně vycvičený pes v lese rozpoznat strom napadený kůrovcem.
            17:31
            Nález archeologické lokality na Hradecku
             20 tisíc let staré tábořiště pravěkých lidí z období paleolitu objevil amatérský archeolog na návrší Pardědub nad tokem Labe u Skalice na Královéhradecku.
             18:10
             Hasiči v Praze zachraňovali srnku
              Přímo v Praze v ulici Nad Kazankou uvízla v železném plotě srnka. Vysvobodit a zachránit se ji snažili nejprve městští strážníci, úspěšní byli až přivolaní hasiči.
              18:19
              Rusalka u pražského metronomu na Letné
               A u pražského metronomu na Letné se dnes v 9 hodin večer bude hrát opera Antonína Dvořáka Rusalka.
               18:45
               Gotická plastika plzeňské madony je pozlacená
                Mariánský morový sloup na náměstí Republiky v Plzni je v péči restaurátorů. Obnova začala právě v době koronavirové pandemie v dubnu. A teď už jsou patrné první výsledky.
                20:21
                Skupina dobrovolníků zachranujě lesy
                 Skupina dobrovolníků teď v divoké přírodě na Kralickém Sněžníku pomáhá obnovovat stromy napadené kůrovcem a přemnoženou zvěří.
                 21:55
                 Správa KRNAP staví dřevěné přehrážky
                  Správa Krkonošského národního parku staví v horách dřevěné přehrážky - zábrany v příkopech, které se v krkonošských lesích naopak uměle vytvářely před desítkami let.
                  23:43
                  Začíná festival židovské kultury Šamajim
                   V Třebíči začíná 3 denní festival židovské kultury Šamajim. I jeho letošní program ovlivnila protikoronavirová opatření.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Video nelze z licenčních důvodů přehrát

                   Události v regionech

                   Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                   11. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                   10. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                   9. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                   8. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                   5. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

                   4. 8. 2022 na ČT1

                   Napište nám