25 minut

6. srpen 2020

Obsah dílu

Kvůli vysokým teplotám hrozí téměř v celém Česku riziko požárů — Výstraha ČHMÚ na vysoké teploty — Nová policejní loď na Nových Mlýnech — V Prachaticích pokračuje testování — Nové odběrové místo — Plot Holečkovy vily je částečně na pozemku města — Vrchlabský radní vysvětloval své angažmá při přípravě výstavby aquaparku — 10 let od ničivých povodních — Nedostatek peněz na provoz radarů — Budoucnost kasáren v pražském Karlíně — Pes pomáhá vyhledávat kůrovce — Nález archeologické lokality na Hradecku — Hasiči v Praze zachraňovali srnku — Rusalka u pražského metronomu na Letné — Gotická plastika plzeňské madony je pozlacená — Skupina dobrovolníků zachranujě lesy — Správa KRNAP staví dřevěné přehrážky — Začíná festival židovské kultury Šamajim

Části dílu

01:06
Kvůli vysokým teplotám hrozí téměř v celém Česku riziko požárů
  Na Šumavě ho ale rozděláváním ohňů zvyšují i turisti. I když je to v celém národním parku zakázané. Už teď mají zdejší hasiči za sebou víc výjezdů než za celou loňskou sezonu. Každý den proto musí kontrolovat místa, kam se vydává nejvíc návštěvníků.
  03:11
  Výstraha ČHMÚ na vysoké teploty
   Zítra má být v Česku teplota až 32 °C. Český hydrometeorologický ústav proto pro severozápad a jihovýchod země vydal výstrahu kvůli vysokým teplotám. Na tropických hodnotách by měly zůstat i během víkendu.
   03:31
   Nová policejní loď na Nových Mlýnech
    A o bezpečí lidí, kteří se rekreují u Novomlýnské nádrže, bude už od tohoto víkendu postaráno o něco lépe než dosud.
    04:26
    V Prachaticích pokračuje testování
     V Prachaticích pokračuje testování na koronavirus u zaměstnanců společnosti Intica Systems - firmy na vývoj a výrobu automobilové a průmyslové elektroniky, která se před dvěma týdny stala ohniskem nákazy ve městě.
     06:11
     Nové odběrové místo
      Testovací odběrové místo (pro zjišťování koronavirové nákazy) bude od příštího pátku taky přímo v horní části Václavského náměstí v Praze - a bude k dispozici i turistům, kteří v české metropoli pobývají.
      07:23
      Plot Holečkovy vily je částečně na pozemku města
       Pardubický podnikatel Miloš Holeček postavil část svého plotu na pozemku města. Úředníci to zjistili při zaměřování nemovitosti.
       08:50
       Vrchlabský radní vysvětloval své angažmá při přípravě výstavby aquaparku
        Vrchlabský radní Bedřich Hanousek z místního sdružení Zvon dnes v kulturním domě Střelnice vysvětloval své angažmá v přípravě výstavby aquaparku za 190 mil. korun.
        09:49
        10 let od ničivých povodních
         Je to 10 let, co sever Čech zasáhly silné deště následované ničivými povodněmi: Přišlo při nich o život 5 lidí.
         10:56
         Nedostatek peněz na provoz radarů
          Radary na měření rychlosti projíždějících aut: Regulují bezpečnost dopravy, hlavně při průjezdech městy a obcemi. Pro některé z nich je to i příjem do obecní pokladny.
          13:29
          Budoucnost kasáren v pražském Karlíně
           Volnočasové kulturní centrum ve dvoře Karlínských kasáren v Praze bude muset zhruba po třech letech skončit. Úřad pro zastupovaní státu ve věcech majetkových vybral nového nájemce.
           15:46
           Pes pomáhá vyhledávat kůrovce
            Experti Zemědělské univerzity ve spolupráci s kynology ověřují, jak spolehlivě dokáže speciálně vycvičený pes v lese rozpoznat strom napadený kůrovcem.
            17:31
            Nález archeologické lokality na Hradecku
             20 tisíc let staré tábořiště pravěkých lidí z období paleolitu objevil amatérský archeolog na návrší Pardědub nad tokem Labe u Skalice na Královéhradecku.
             18:10
             Hasiči v Praze zachraňovali srnku
              Přímo v Praze v ulici Nad Kazankou uvízla v železném plotě srnka. Vysvobodit a zachránit se ji snažili nejprve městští strážníci, úspěšní byli až přivolaní hasiči.
              18:19
              Rusalka u pražského metronomu na Letné
               A u pražského metronomu na Letné se dnes v 9 hodin večer bude hrát opera Antonína Dvořáka Rusalka.
               18:45
               Gotická plastika plzeňské madony je pozlacená
                Mariánský morový sloup na náměstí Republiky v Plzni je v péči restaurátorů. Obnova začala právě v době koronavirové pandemie v dubnu. A teď už jsou patrné první výsledky.
                20:21
                Skupina dobrovolníků zachranujě lesy
                 Skupina dobrovolníků teď v divoké přírodě na Kralickém Sněžníku pomáhá obnovovat stromy napadené kůrovcem a přemnoženou zvěří.
                 21:55
                 Správa KRNAP staví dřevěné přehrážky
                  Správa Krkonošského národního parku staví v horách dřevěné přehrážky - zábrany v příkopech, které se v krkonošských lesích naopak uměle vytvářely před desítkami let.
                  23:43
                  Začíná festival židovské kultury Šamajim
                   V Třebíči začíná 3 denní festival židovské kultury Šamajim. I jeho letošní program ovlivnila protikoronavirová opatření.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   7. srpen 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   28. listopad

                   Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                   28. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   27. listopad

                   27. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   24. listopad

                   Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                   24. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   23. listopad

                   Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                   23. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   22. listopad

                   Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                   22. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   21. listopad

                   Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                   21. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   20. listopad

                   Výpovědy lékařů z přesčasů — Nové centrum magnetické rezonance — Uzavírka v centru Karlových Varů — Oprava terminálu MHD v Liberci — Spor o plavecký bazén v Písku — Začala pravidelná kontrola plynovodů — Hromadné propouštění v Hyundai — Týden do protestních akcí odborářů — Stávka ve školách — Proměna Základní školy Cimburkova — Dva odsouzení čelí obvinění z pokusu o vraždu — Reklama v pražském metru — Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová — Vzniká nový dokument o Bedřichu Smetanovi — Jediné planetárium na Vysočině dnes otevřeli v Třebíči

                   20. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. listopad

                   Nedostatek hasičů — Podmínky k přijetí do hasičského sboru — Požár sanatoria v Mělníce — Nehoda zkomplikovala dopravu na Frýdlantsku — Zahájení stavby D35 v úseku V. Mýto - Džbánov — Systémové řešení platů a přesčasů — Omezení výpadku dostupnosti léků — Atleti bez zázemí kvůli špatné rekonstrukci — Zatčení gangů falešných bankéřů — Stávka strojvedoucích na německé železnici — Boj s nelegálními billboardy ve městech — V Česku přibývá nehod s vozidly záchranné služby — Pochybný tendr na stavbu metra D — Vzpomínka na Jana Opletala — Pietní akty k 17. listopadu 1989 — Vzpomínky na jihočeský 17. listopad 1989

                   16. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. listopad

                   Protesty lékařů pokračují — Lékařskými přesčasy se dnes zabývá vláda — Nehoda v koloně vojenské techniky — Studentská stávka za klima — Muž vyhrožoval politikům — Posílení bezpečnosti v pražské židovské čtvrti — Agresivita řidičů na silnicích — Oprava rizikové tramvajové zastávky — Korupční kauza v Olomouci — Hasiči trénovali na požáru skládky — Bohoslužba za Karla Schwarzenberga v Čimelicích — Nehoda vlaku a traktoru u Mikulčic — Stávka německých strojvůdců ovlivní spoje s Českem — Ministerstvo kritizuje obchvat Mariánských Lázní — Rozloučení s Romanem Čechmánkem — Začalo kácení vánočních stromků — Film o předrevolučním dění v Teplicích — V Pardubicích si připomínají listopadové události 1989

                   15. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   14. listopad

                   Rivalita mezi řidiči aut a cyklisty — Přibývá nehod koloběžkářů — Policie pátrá po žháři — Vypovídal muž postřelený bývalým politikem — Zvýšení vodného a stočného až o čtvrtinu — Provoz porcelánek ohrožuje růst cen energií — Oprava Zvíkovského mostu nabírá zpoždění — Cukráři začínají péct vánoční cukroví — Omezení spojů v Teplicích — Výluka metra na trati I. P. Pavlova-Vltavská — Začleňování dětí z dětských domovů — Omezení železniční dopravy na trase Praha–Plzeň — Střední Čechy hlásí rekord v návštěvnosti — Soud potrestal děti za šikanu — Ochrana zdrojů pitné vody — Restaurování zámeckých komínů

                   14. 11. 2023 na ČT1

                   Napište nám