26 minut

16. července 2020

Část: Historicky první rekonstrukce nádraží v ČB

Obsah dílu

Za nenávistné komentáře na sociální síti padl podmíněný trest — Tresty za výhružky a komentáře na internetu — Ohnisko koronaviru v Čečelicích — Zrušené obvyklé úřední hodiny pro cizince — Nemocnice se připravují na druhou vlnu — Plné sklady ochranných pomůcek — Přísnější trest pro kontrolora obchodní inspekce — Z bankomatu mizely peníze — Další český snímek komety v NASA — Vykolejený vlak - Medlešice — Jablonecká nižuterie zažívá těžké časy — Pokuta pro Prahu za pravidla parkování — Odchyt kačera se podařil — Jezero Most se návštěvníkům otevře až po prázdninách — Historicky první rekonstrukce nádraží v ČB — Pokračuje stavba kostela v Gutech — Plavební cesta na Vltavě plně v provozu

Části dílu

00:59
Za nenávistné komentáře na sociální síti padl podmíněný trest
  Teplický soud potrestal Vítězslava Kroupa, který pod fotografii prvňáků různých národností napsal narážku o plynových komorách.
  02:29
  Tresty za výhružky a komentáře na internetu
   Soudy v Česku už nenávistné komentáře na internetu potrestaly v řadě případů v minulosti. Jak v souvislosti s kauzou teplických prvňáků, tak také třeba schvalování útoku v novozélandském Christchurchi, nebo výhružky zpěvákovi Radku Bangovi.
   04:26
   Ohnisko koronaviru v Čečelicích
    Deset lidí nově nakažených koronavirem je v ubytovně v Čečelicích na Mělnicku. Jsou v izolaci a do styku s místními údajně nepřišli. V okrese je tak celkem 13 případů nemoci covid-19.
    05:36
    Zrušené obvyklé úřední hodiny pro cizince
     Úřad pro pobytovou agendu cizinců v Liberci zrušil obvyklé úřední hodiny a agendu vyřizuje v omezeném režimu, po předchozí telefonické domluvě.
     07:09
     Nemocnice se připravují na druhou vlnu
      Nemocnice vyčíslují ztráty, které jim způsobila koronavirová pandemie: Počítají se v desítkách milionů korun a nemusí být konečné.
      08:58
      Plné sklady ochranných pomůcek
       Pokles cen ochranných pomůcek využily i nemocnice a nakupují do zásoby. Na trhu začínají chybět jednorázové obleky a rukavice.
       10:28
       Přísnější trest pro kontrolora obchodní inspekce
        Soud v Jindřichově Hradci zpřísnil trest pro kontrolora obchodní inspekce Miroslava Suchana - za to, že loni na jaře při kontrole místní rodinné prodejny potravin vietnamských obchodníků napadl syna provozovatelů, který své matce překládal.
        10:53
        Z bankomatu mizely peníze
         Plzenští kriminalisti vyřešili záhadné mizení peněz z bankomatů na západě Čech.
         11:33
         Další český snímek komety v NASA
          Americký Národní úřad pro letectví a vesmír NASA zveřejnil další snímek komety Neowise, který pořídil český astrofotograf Petr Horálek.
          12:01
          Vykolejený vlak - Medlešice
           Nehody na českých železnicích jako by nebraly konce: Po třech za poslední týden, z nichž dvě byly tragické s oběťmi na životech, se stala další - tentokrát, na štěstí, zůstalo jen u materiálních škod.
           14:25
           Jablonecká nižuterie zažívá těžké časy
            Tradiční odvětví na Jablonecku - výroba bižuterie zažívá kvůli koronavirové pandemii, i po ní, propad: Je to totiž obor, který je víc než většina jiných závislý na exportu.
            16:21
            Pokuta pro Prahu za pravidla parkování
             Téměř milionovou pokutu dostalo hlavní město od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a to za pravidla pro parkování aut s hybridním pohonem. Zvýhodněné parkovné totiž měla jen auta s výkonem spalovacího motoru do 135 kW.
             16:46
             Odchyt kačera se podařil
              Čtvrt roku se plzeňští zvířecí záchranáři snažili odchytit ošklivě zraněného samce kachny divoké, aby ho mohli nechat ošetřit na veterinární klinice: Kačer měl hlavu probodnutou střelou z kuše, přičemž zlomená šipka mu zůstávala zabodnutá v lebce.
              18:19
              Jezero Most se návštěvníkům otevře až po prázdninách
               Oficiálně a úředně zpřístupnit jezero Most pro rekreanty, turisty a výletníky se ještě o prázdninách nestihne - plánované je to až na září.
               20:04
               Historicky první rekonstrukce nádraží v ČB
                Opravovat se začala památkově chráněná budova vlakového nádraží v Českých Budějovicích - je to architektonicky ceněná stavba z roku 1908.
                23:00
                Pokračuje stavba kostela v Gutech
                 V Gutech u Třince zase dál pokračuje stavba dřevěného kostela: Vlastně jde o repliku původního kostela ze 16.století, který shořel před třemi lety - poté, co ho tři mladíci úmyslně zapálili.
                 23:01
                 Plavební cesta na Vltavě plně v provozu
                  Plavební sezóna na Vltavě bude po letech po celé léto úplná. Díky prohrábce dna řeky a deštivému počasí je dostatek vody i v plavební komoře Kořensko, která musela být v minulých letech kvůli suchu mimo provoz.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž27 minut
                  Další díl
                  17. července 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  12. dubna

                  Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                  12. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  11. dubna

                  Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                  11. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. dubna

                  ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                  10. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  9. dubna

                  Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                  9. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. dubna

                  Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                  8. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. dubna

                  5. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. dubna

                  Případ záměny pacientek na Bulovce — Další pochybení lékařů — Protest proti výstavbě kasin v Chrášťanech — Vědci zkoumali účinnost zákazu hazardu — Další úmrti po nákaze černým kašlem — Cvičení letců AČR a NATO — Demolice části Libeňského mostu — Příprava Českého Švýcarska na suché léto — Méně přestupků díky radarům — Zrušení rozhodnutí o vítězi tendru na D11 — Jarní údržba městského mobiliáře — Veřejná sbírka na záchranu sousoší — Oprava sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Časová schránka na zámku v Opočně

                  4. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  3. dubna

                  Zabezpečení jaderné elektrárny na Ukrajině — Dopravní omezení na pražské magistrále — Pokuta pro ÚOHS pro Pardubice — Výpovědi doktorů v pardubické nemocnici — Restauratéři porušují pravidla pro provoz předzahrádek — Novým hejtmanem Moravskoslezského kraje je Josef Bělica — Začíná Tržnice Zahrady Čech — Blovická škola má kvůli šikaně nové vedení — Oprava mostu rozdělila centrum Českého Krumlova — Sbírka na obnovu vyhořelého kostela — Petice proti nové zástavbě Letňan — Agresivní muž napadal spolucestující — Spuštění registrace na splouvání Teplé Vltavy — Osazení Božího oka v Křišťálovém údolí

                  3. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  2. dubna

                  Začínají zápisy do prvních tříd — Odklady školní docházky — Změny, které resort plánuje pro základní i předškolní vzdělávání — Bourání mostu v Chrudimi — Uzavírka Zvíkovského mostu — Oprava pražské magistrály — Začíná blokové jarní čištění ulic — Otevření nového centra České pošty v Hradci Králové — Protesty proti výškové výstavbě v Kutné Hoře — Prodloužení vazby pro žháře — Rozšíření karlovarského letiště komplikuje les — Roste počet nakažených černým kašlem — Záchrana zkolabovaného řidiče — Zájem o tísňovou péči se zvyšuje — Hubení hlodavců v Praze — Bozkovské jeskyně zahájily sezonu

                  2. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. března

                  Četnější kontrolní hlídky na silnicích — Dopravní situace na dálnici D1 — Dopravci posilují spoje — Zvýšení bezpečnosti v Klánovickém lese — Výjimečný trest pro vrahy seniorky — Požár střechy domu na Václavském náměstí — Utkání mezi Motorem a Třincem — Nový bytový dům v Hradci Králové spoří — Karlovarští strážníci kontrolují dětská hřiště — Zprovoznění dalšího úseku na D7 — Kuriózní dopravní nehoda — Piloti dronů zachraňují srčata — Instalace pastí na sršně asijské — Památky na Zelený čtvrtek otevřely — Zahájení turistické sezony v Kladrubech

                  28. 3. 2024 na ČT1

                  Napište nám