Události v regionech (Praha)

16. červenec 2020

Část: Historicky první rekonstrukce nádraží v ČB

Obsah dílu

Za nenávistné komentáře na sociální síti padl podmíněný trest — Tresty za výhružky a komentáře na internetu — Ohnisko koronaviru v Čečelicích — Zrušené obvyklé úřední hodiny pro cizince — Nemocnice se připravují na druhou vlnu — Plné sklady ochranných pomůcek — Přísnější trest pro kontrolora obchodní inspekce — Z bankomatu mizely peníze — Další český snímek komety v NASA — Vykolejený vlak - Medlešice — Jablonecká nižuterie zažívá těžké časy — Pokuta pro Prahu za pravidla parkování — Odchyt kačera se podařil — Jezero Most se návštěvníkům otevře až po prázdninách — Historicky první rekonstrukce nádraží v ČB — Pokračuje stavba kostela v Gutech — Plavební cesta na Vltavě plně v provozu

Části dílu

00:59
Za nenávistné komentáře na sociální síti padl podmíněný trest
  Teplický soud potrestal Vítězslava Kroupa, který pod fotografii prvňáků různých národností napsal narážku o plynových komorách.
  02:29
  Tresty za výhružky a komentáře na internetu
   Soudy v Česku už nenávistné komentáře na internetu potrestaly v řadě případů v minulosti. Jak v souvislosti s kauzou teplických prvňáků, tak také třeba schvalování útoku v novozélandském Christchurchi, nebo výhružky zpěvákovi Radku Bangovi.
   04:26
   Ohnisko koronaviru v Čečelicích
    Deset lidí nově nakažených koronavirem je v ubytovně v Čečelicích na Mělnicku. Jsou v izolaci a do styku s místními údajně nepřišli. V okrese je tak celkem 13 případů nemoci covid-19.
    05:36
    Zrušené obvyklé úřední hodiny pro cizince
     Úřad pro pobytovou agendu cizinců v Liberci zrušil obvyklé úřední hodiny a agendu vyřizuje v omezeném režimu, po předchozí telefonické domluvě.
     07:09
     Nemocnice se připravují na druhou vlnu
      Nemocnice vyčíslují ztráty, které jim způsobila koronavirová pandemie: Počítají se v desítkách milionů korun a nemusí být konečné.
      08:58
      Plné sklady ochranných pomůcek
       Pokles cen ochranných pomůcek využily i nemocnice a nakupují do zásoby. Na trhu začínají chybět jednorázové obleky a rukavice.
       10:28
       Přísnější trest pro kontrolora obchodní inspekce
        Soud v Jindřichově Hradci zpřísnil trest pro kontrolora obchodní inspekce Miroslava Suchana - za to, že loni na jaře při kontrole místní rodinné prodejny potravin vietnamských obchodníků napadl syna provozovatelů, který své matce překládal.
        10:53
        Z bankomatu mizely peníze
         Plzenští kriminalisti vyřešili záhadné mizení peněz z bankomatů na západě Čech.
         11:33
         Další český snímek komety v NASA
          Americký Národní úřad pro letectví a vesmír NASA zveřejnil další snímek komety Neowise, který pořídil český astrofotograf Petr Horálek.
          12:01
          Vykolejený vlak - Medlešice
           Nehody na českých železnicích jako by nebraly konce: Po třech za poslední týden, z nichž dvě byly tragické s oběťmi na životech, se stala další - tentokrát, na štěstí, zůstalo jen u materiálních škod.
           14:25
           Jablonecká nižuterie zažívá těžké časy
            Tradiční odvětví na Jablonecku - výroba bižuterie zažívá kvůli koronavirové pandemii, i po ní, propad: Je to totiž obor, který je víc než většina jiných závislý na exportu.
            16:21
            Pokuta pro Prahu za pravidla parkování
             Téměř milionovou pokutu dostalo hlavní město od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a to za pravidla pro parkování aut s hybridním pohonem. Zvýhodněné parkovné totiž měla jen auta s výkonem spalovacího motoru do 135 kW.
             16:46
             Odchyt kačera se podařil
              Čtvrt roku se plzeňští zvířecí záchranáři snažili odchytit ošklivě zraněného samce kachny divoké, aby ho mohli nechat ošetřit na veterinární klinice: Kačer měl hlavu probodnutou střelou z kuše, přičemž zlomená šipka mu zůstávala zabodnutá v lebce.
              18:19
              Jezero Most se návštěvníkům otevře až po prázdninách
               Oficiálně a úředně zpřístupnit jezero Most pro rekreanty, turisty a výletníky se ještě o prázdninách nestihne - plánované je to až na září.
               20:04
               Historicky první rekonstrukce nádraží v ČB
                Opravovat se začala památkově chráněná budova vlakového nádraží v Českých Budějovicích - je to architektonicky ceněná stavba z roku 1908.
                23:00
                Pokračuje stavba kostela v Gutech
                 V Gutech u Třince zase dál pokračuje stavba dřevěného kostela: Vlastně jde o repliku původního kostela ze 16.století, který shořel před třemi lety - poté, co ho tři mladíci úmyslně zapálili.
                 23:01
                 Plavební cesta na Vltavě plně v provozu
                  Plavební sezóna na Vltavě bude po letech po celé léto úplná. Díky prohrábce dna řeky a deštivému počasí je dostatek vody i v plavební komoře Kořensko, která musela být v minulých letech kvůli suchu mimo provoz.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  17. červenec 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  24. březen

                  Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                  24. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  23. březen

                  Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                  23. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. březen

                  Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                  22. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. březen

                  ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                  21. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. březen

                  Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                  20. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. březen

                  Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                  17. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám