Na povodňovém účtu na Frýdlantsku je zatím částka zhruba 65 milionů korun. Jde o předběžné škody, které vyčíslili lidé, obce ale i firmy. Zaměstnance firmy Vodňanská drůbež z holdingu Agrofert testují hygienici na covid19. Novým typem koronaviru onemocněla jedna agenturní pracovnice ze zahraničí.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Bleskové povodně

Zatímco v některých regionech lidé odklízeli následky bleskových povodní, jinde se na ně připravovali. Na Vysočině byl evakuován tábor.

Vyčíslení škod po povodních

Předběžné škody po povodních už sečetli na severu Čech. Konkrétně na Frýdlantsku se dostali zatím k částce 65ti milionů korun.

V Libereckém kraji další potvrzené případy Covid-19 nepřibývají.

Podle hygieniků není důvod k mimořádným opatřením. Od 19. června evidují 47 nakažených.

Negativní testy na covid-19 v Junkeru

Výsledky hromadných odběrů jsou také na východě Čech. Testy na koronavirus téměř u stovky zaměstnanců firmy Junker v Holicích na Pardubicku jsou negativní.

Nákaza ve Vodňanské drůbeži

Také zaměstnance firmy "Vodňanská drůbež" z holdingu Agrofert - testují hygienici na covid-19. Koronavirem tam onemocněla jedna agenturní pracovnice ze zahraničí.

Uhelná elektrárna Prunéřov 1 ukončila po více než 50 letech provoz

Jejích 150 zaměstnanců přechází do jiných závodů společnosti ČEZ. Asi třetina z nich musí ještě počkat do úplného odstavení provozu, které má trvat asi půl roku.

Otevření opraveného mostu ve Štětí

Odpoledne se otevřel zrekonstruovaný most ve Štětí na Litoměřicku. Řidičům se tak po 15ti měsících ulevilo. Například ti, kteří se chtěli dostat ze Štětí na dálnici D8, museli jezdit objížďkou, která jim cestu o půl hodiny prodloužila.

Město Nymburk opět neuspělo u Krajského soudu v Praze se žalobou na společnost Automotive Painting Partners

Podle dnešního verdiktu provoz firmy neobtěžuje zápachem okolí víc, než jiné podniky v průmyslové zóně. Krajský soud rozhodoval o případu už podruhé. Poté, co ho vrátil Nejvyšší soud.

Nález vojenského střeliva

Strážníci v Pardubicích v minulých dnech vyjížděli k nálezu několika kusů vojenského střeliva. Našla ho skupina školáků ve věku mezi sedmi a jedenácti lety.

Spor o sbírky zámku v Opočně

Ústavní soud nařídil obnovu řízení a vrátil případ krajskému soudu v Hradci Králové k novému rozhodnutí.

Invalidní obyvatelé z jižní části Hradce Králové se obávají úbytku parkovacích míst

Poukazují na to, že se parkovací plochy pro handicapované nabízejí k prodeji a že už se objevil případ, kdy nový majitel značku odstranil.

Hutě Pilsen Steel mají nového majitele

Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel koupil německý podnikatel Max Aicher. Dnes podepsal poslední dokumenty, a od zítřka se stane vlastníkem společnosti.

Dokončování rekreačních zón jezera Most

Stavební firma už dokončuje práce na rekreačních zónách jezera Most. Na území bývalého hnědouhelného lomu, který vznikl po zbourání historického města Most, je ale zatím zákaz vstupu.

Konec školního roku

Ve školách dnes oficiálně skončil školní rok, jehož výuku narušila epidemie covidu. Učitelé předali vysvědčení žákům, kteří ho zatím nedostali.

Začíná festival Loutkářská Chrudim

A odměnou za vysvědčení může být třeba i návštěva Chrudimi. Právě tam totiž dnes začíná devětašedesátý ročník festivalu Loutkářská Chrudim.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD