26 minut

30. června 2020

Obsah dílu

Headlines — Bleskové povodně — Osada Sedliště u Jimramova byla téměř dva dny odříznutí kvůli vodě od okolí — Vyčíslení škod po povodních — V Libereckém kraji další potvrzené případy Covid-19 nepřibývají. — Negativní testy na covid-19 v Junkeru — Nákaza ve Vodňanské drůbeži — Uhelná elektrárna Prunéřov 1 ukončila po více než 50 letech provoz — Otevření opraveného mostu ve Štětí — Město Nymburk opět neuspělo u Krajského soudu v Praze se žalobou na společnost Automotive Painting Partners — Nález vojenského střeliva — Spor o sbírky zámku v Opočně — Invalidní obyvatelé z jižní části Hradce Králové se obávají úbytku parkovacích míst — Hutě Pilsen Steel mají nového majitele — Dokončování rekreačních zón jezera Most — Konec školního roku — Začíná festival Loutkářská Chrudim

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:49
  Bleskové povodně
   Zatímco v některých regionech lidé odklízeli následky bleskových povodní, jinde se na ně připravovali. Na Vysočině byl evakuován tábor.
   02:58
   Osada Sedliště u Jimramova byla téměř dva dny odříznutí kvůli vodě od okolí
    Voda z řeky Svratky zatopila příjezdovou cestu.
    04:33
    Vyčíslení škod po povodních
     Předběžné škody po povodních už sečetli na severu Čech. Konkrétně na Frýdlantsku se dostali zatím k částce 65ti milionů korun.
     05:12
     V Libereckém kraji další potvrzené případy Covid-19 nepřibývají.
      Podle hygieniků není důvod k mimořádným opatřením. Od 19. června evidují 47 nakažených.
      06:01
      Negativní testy na covid-19 v Junkeru
       Výsledky hromadných odběrů jsou také na východě Čech. Testy na koronavirus téměř u stovky zaměstnanců firmy Junker v Holicích na Pardubicku jsou negativní.
       06:20
       Nákaza ve Vodňanské drůbeži
        Také zaměstnance firmy "Vodňanská drůbež" z holdingu Agrofert - testují hygienici na covid-19. Koronavirem tam onemocněla jedna agenturní pracovnice ze zahraničí.
        07:56
        Uhelná elektrárna Prunéřov 1 ukončila po více než 50 letech provoz
         Jejích 150 zaměstnanců přechází do jiných závodů společnosti ČEZ. Asi třetina z nich musí ještě počkat do úplného odstavení provozu, které má trvat asi půl roku.
         08:31
         Otevření opraveného mostu ve Štětí
          Odpoledne se otevřel zrekonstruovaný most ve Štětí na Litoměřicku. Řidičům se tak po 15ti měsících ulevilo. Například ti, kteří se chtěli dostat ze Štětí na dálnici D8, museli jezdit objížďkou, která jim cestu o půl hodiny prodloužila.
          10:31
          Město Nymburk opět neuspělo u Krajského soudu v Praze se žalobou na společnost Automotive Painting Partners
           Podle dnešního verdiktu provoz firmy neobtěžuje zápachem okolí víc, než jiné podniky v průmyslové zóně. Krajský soud rozhodoval o případu už podruhé. Poté, co ho vrátil Nejvyšší soud.
           10:55
           Nález vojenského střeliva
            Strážníci v Pardubicích v minulých dnech vyjížděli k nálezu několika kusů vojenského střeliva. Našla ho skupina školáků ve věku mezi sedmi a jedenácti lety.
            12:38
            Spor o sbírky zámku v Opočně
             Ústavní soud nařídil obnovu řízení a vrátil případ krajskému soudu v Hradci Králové k novému rozhodnutí.
             15:28
             Invalidní obyvatelé z jižní části Hradce Králové se obávají úbytku parkovacích míst
              Poukazují na to, že se parkovací plochy pro handicapované nabízejí k prodeji a že už se objevil případ, kdy nový majitel značku odstranil.
              17:13
              Hutě Pilsen Steel mají nového majitele
               Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel koupil německý podnikatel Max Aicher. Dnes podepsal poslední dokumenty, a od zítřka se stane vlastníkem společnosti.
               19:05
               Dokončování rekreačních zón jezera Most
                Stavební firma už dokončuje práce na rekreačních zónách jezera Most. Na území bývalého hnědouhelného lomu, který vznikl po zbourání historického města Most, je ale zatím zákaz vstupu.
                22:37
                Konec školního roku
                 Ve školách dnes oficiálně skončil školní rok, jehož výuku narušila epidemie covidu. Učitelé předali vysvědčení žákům, kteří ho zatím nedostali.
                 24:57
                 Začíná festival Loutkářská Chrudim
                  A odměnou za vysvědčení může být třeba i návštěva Chrudimi. Právě tam totiž dnes začíná devětašedesátý ročník festivalu Loutkářská Chrudim.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  1. července 2020

                  Přehled dílů

                  4591 dostupných
                  Stopáž26 minut

                  15. července

                  Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                  15. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. července

                  Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. července

                  Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. července

                  Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. července

                  Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                  9. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. července

                  8. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. července

                  Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                  4. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  3. července

                  Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                  3. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  2. července

                  Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

                  2. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  1. července

                  Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

                  1. 7. 2024 na ČT1

                  Napište nám