Experti doporučili 4 místa pro stavbu jaderného úložiště. Jsou to lokality Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Vysočině a Březový potok na Klatovsku. ZŠ se připravují na návrat dalších dětí do škol. Od pondělí 8. června se můžou do lavic vrátit i žáci druhého stupně.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Lokality pro úložiště jaderného odpadu

Panel expertů doporučil - čtyři místa pro stavbu jaderného úložiště. Vybral lokality - Janoch u Temelína, Horka a Hrádek na Vysočině a Březový potok na Klatovsku.

Obce chtějí dál vyjadřovat odpor vůči jadernému úložiti.

Stát chce výslednou lokalitu ze současných 4 vybrat do roku 2025.

Lokality pro úložiště jaderného odpadu na Vysočině

Situaci v obcích během dneška jsme sledovali i na Vysočině.

A situaci v obcích během dneška také sledovali v jižních Čechách

Aktuální situace v souvislosti s úložištěm jaderného odpadu v jižních Čechách.

Vážná autonehoda v Sokolnici u Brna

Pět lidí se odpoledne zranilo při nehodě dvou osobních aut v Sokolnicích u Brna. Jeden z řidičů nedal přednost při vjezdu na hlavní silnici a vymrštil druhé auto na chodník, kde stála skupina lidí.

Rakousko zrušilo hraniční kontroly

Rakousko ode dneška zrušilo kontroly na hranicích. Česká strana původně plánovala stejné uvolnění od 15.června.

Výuka na druhém stupni ZŠ

Základní školy se připravují na návrat dalších dětí do škol. Od pondělí 8.června se můžou do lavic vrátit žáci druhého stupně.

Nízké hladiny rybníků, jejich předčasné výlovy, zákazy zalévání v obcích

ákazy zalévání a napouštění bazénů v obcích, ale i nízké hladiny rybníků a jejich předčasné výlovy. To všechno má na svědomí nedostatek vody. I přes podle meteorologů poměrně deštivý květen se s ním lidé potýkají napříč celým Českem.

Návrat mariánského sloupu na Staroměstské náměstí

Na vrcholku mariánského sloupu na pražském Staroměstském náměstí už stojí socha Panny Marie. Sochařům tak už zbývají poslední úpravy okolo sloupu.

Trest za znásilnění u Litoměřic

Za loňské znásilnění nezletilé dívky a krádež jejího mobilu dostal Afričan dva roky vězení. Trest vynesl dopoledne soud v Litoměřicích. Znalci dospěli k názoru, že muž je psychicky nemocný, a tak mu soudce nařídil ústavní léčbu.

Obavy z objížďky přes nový most

Těsně před dokončením je most ve Valech u Přelouče. Dílo za čtvrt miliardy korun je součástí postupného splavňování Labe do Pardubic. Po jeho zprovoznění se počítá s rekonstrukcí dalších mostů v okolí.

Snahy o obnovu železniční tratě

Přes 20 let nefunguje železniční trať mezi Kralovicemi a Mladoticemi na Plzeňsku. Místní spolek se ji opět pokouší oživit.

Unikátní stavba Ještědu z roku 1973 je zas o kousek blíž rekonstrukci.

Architektonickou studii obnovy odsouhlasil Liberecký kraj i památkáři.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD