25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Lokality pro úložiště jaderného odpadu — Obce chtějí dál vyjadřovat odpor vůči jadernému úložiti. — Lokality pro úložiště jaderného odpadu na Vysočině — A situaci v obcích během dneška také sledovali v jižních Čechách — Vážná autonehoda v Sokolnici u Brna — Rakousko zrušilo hraniční kontroly — Výuka na druhém stupni ZŠ — Nízké hladiny rybníků, jejich předčasné výlovy, zákazy zalévání v obcích — Návrat mariánského sloupu na Staroměstské náměstí — Trest za znásilnění u Litoměřic — Obavy z objížďky přes nový most — Snahy o obnovu železniční tratě — Unikátní stavba Ještědu z roku 1973 je zas o kousek blíž rekonstrukci.

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:56
  Lokality pro úložiště jaderného odpadu
   Panel expertů doporučil - čtyři místa pro stavbu jaderného úložiště. Vybral lokality - Janoch u Temelína, Horka a Hrádek na Vysočině a Březový potok na Klatovsku.
   02:41
   Obce chtějí dál vyjadřovat odpor vůči jadernému úložiti.
    Stát chce výslednou lokalitu ze současných 4 vybrat do roku 2025.
    04:36
    Lokality pro úložiště jaderného odpadu na Vysočině
     Situaci v obcích během dneška jsme sledovali i na Vysočině.
     06:06
     A situaci v obcích během dneška také sledovali v jižních Čechách
      Aktuální situace v souvislosti s úložištěm jaderného odpadu v jižních Čechách.
      07:36
      Vážná autonehoda v Sokolnici u Brna
       Pět lidí se odpoledne zranilo při nehodě dvou osobních aut v Sokolnicích u Brna. Jeden z řidičů nedal přednost při vjezdu na hlavní silnici a vymrštil druhé auto na chodník, kde stála skupina lidí.
       09:13
       Rakousko zrušilo hraniční kontroly
        Rakousko ode dneška zrušilo kontroly na hranicích. Česká strana původně plánovala stejné uvolnění od 15.června.
        10:28
        Výuka na druhém stupni ZŠ
         Základní školy se připravují na návrat dalších dětí do škol. Od pondělí 8.června se můžou do lavic vrátit žáci druhého stupně.
         12:52
         Nízké hladiny rybníků, jejich předčasné výlovy, zákazy zalévání v obcích
          ákazy zalévání a napouštění bazénů v obcích, ale i nízké hladiny rybníků a jejich předčasné výlovy. To všechno má na svědomí nedostatek vody. I přes podle meteorologů poměrně deštivý květen se s ním lidé potýkají napříč celým Českem.
          15:16
          Návrat mariánského sloupu na Staroměstské náměstí
           Na vrcholku mariánského sloupu na pražském Staroměstském náměstí už stojí socha Panny Marie. Sochařům tak už zbývají poslední úpravy okolo sloupu.
           17:38
           Trest za znásilnění u Litoměřic
            Za loňské znásilnění nezletilé dívky a krádež jejího mobilu dostal Afričan dva roky vězení. Trest vynesl dopoledne soud v Litoměřicích. Znalci dospěli k názoru, že muž je psychicky nemocný, a tak mu soudce nařídil ústavní léčbu.
            19:34
            Obavy z objížďky přes nový most
             Těsně před dokončením je most ve Valech u Přelouče. Dílo za čtvrt miliardy korun je součástí postupného splavňování Labe do Pardubic. Po jeho zprovoznění se počítá s rekonstrukcí dalších mostů v okolí.
             21:20
             Snahy o obnovu železniční tratě
              Přes 20 let nefunguje železniční trať mezi Kralovicemi a Mladoticemi na Plzeňsku. Místní spolek se ji opět pokouší oživit.
              23:30
              Unikátní stavba Ještědu z roku 1973 je zas o kousek blíž rekonstrukci.
               Architektonickou studii obnovy odsouhlasil Liberecký kraj i památkáři.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

               9. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

               8. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

               5. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

               4. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Přechod od plynu zpět k tuhým palivům — Prodejci paliv hlásí rekordně vysoký zájem o uhlí — Konec uhlí v teplárně Planá nad Lužnicí — Další tragická dopravní nehoda větroně — Čtyřnásobná vražda v Rožnově pod Radhoštěm — Oprava Barrandovského mostu se prodlouží — Začíná výstavba nové silncie mezi Novým Borem a Svorem — Sesuvy půdy v chatové oblasti Žampach — Nehoda na dálnici D5 u Benešovic u Stříbra — Hasiči zmenšili plochu požářiště — Pietní místo za dvojici — Nová vánoční pohádka České televize

               3. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Hasičům se daří zmenšovat plochu požáru — Hasičům se daří zmenšovat plochu — Řízení letového provozu při požáru — Letecká technika v boji proti požáru — Labe usnadňuje práci hasičům — Roman Janoušek zůstane ve vězení — Služební pes Milník se svým psovodem vypátral pachatele — Řidiči sanitek vymohlim odměny za covid — Začíná stavba nejdelšího mostu na D6 — Úrazy způsobené jízdou na elektrokoloběžkách — Odbahněný táborský Jordán a čištění Svitavského rybníku — Znovu zasáhnou silná vedra — Pražský dopravní podnik ukázal vítězný návrh lanovky — Opravy Karlova mostu v Praze — Replika vagónu oravské lesní železnice

               2. 8. 2022 na ČT1

               Napište nám