Na Brněnsku začala sklizeň třešní. Letošní úrodu poznamenal jarní mráz i sucho. Cenu tak ovocnáři očekávají vyšší než loni. Asociace bazénů a wellness zařízení usilují o výjimku u počtu návštěvníků. Areály nad 3 000 m2 upozorňují, že se jim po zmírnění opatření proti šíření koronaviru nevyplatí vůbec otevírat.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Otevírání hranic: Od středeční půlnoci se obnoví volný pohyb mezi Českem a Slovenskem

Od půlnoci se bez omezení otevřou hranice na Slovensko. Pohyb lidí mezi oběma státy se tak vrátí do stavu, který byl před pandemií. To znamená, že lidé už nebudou potřebovat negativní test na koronavirus a nemusejí se vrátit do země do 48 hodin.

Rakousko otevírá svoje hranice od zítřka

Hranice otevírá od zítřka také Rakousko. Zda na nich země ještě ponechá nastavená nějaká pravidla, už řekne přímo od rakouských hranic.

Spor o budoucí muzeum

Spor mezi Památníkem Lidice a pardubickou radnicí - Památník odmítl spravovat budoucí muzeum na pardubickém Zámečku.

První sklizeň třešní

Na Brněnsku začala sklizeň třešní. Letošní úrodu ale poznamenaly jarní mrazy i sucho. Ovocnáři tak muselioproti loňsku zdražovat.

Farmáři bojují s následky koronaviru

Problémy řeší i v živočišné výrobě. Kvůli suchu a taky pandemickým opatřením. Největší ovčí farma v Česku, horský statek Abertamy, se potýká s problémy, které za celou dobu své skoro třicetileté historie nepamatuje.

Likvidační limit pro bazény

Asociace bazénů a wellness zařízení usilují o výjimku u počtu návštěvníků. Areály nad 3 tisíce metrů čtverečních upozorňují, že se jim po zmírnění opatření proti šíření koronaviru nevyplatí vůbec otevírat.

Platby za nevyužití vody

Firmy, které nemají zelené střechy nebo retenční nádrže, musejí platit za to, že srážková voda od nich odtéká do kanalizace. Jedná se o částky, které se pohybují v řádech statisíců až milionů korun ročně.

Nález Rohanova pískovcového kříže

Patrioti z Košťan u Teplic objevili památku, o které se domnívali, že záhadně zmizela a je zničená, Rohanův pískovcový kříž.

Roloučení s Evou Pilarovou

Lidé se přišli naposledy rozloučit se zpěvačkou Evou Pilarovou. Zemřela 14. března ve věku osmdesáti let. Pohřbu se během nouzového stavu mohla zúčastnit jen nejbližší rodina.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD