Praktičtí lékaři řeší nedostatek ochranných roušek a dalších pomůcek. Přitom právě k nim může přijít pacient s podezřením na nákazu koronavirem jako k prvním. Mají jich málo nebo žádné. Vedení hlavního města přejmenovalo náměstí Pod Kaštany v Praze 6 na náměstí Borise Němcova. Od vraždy ruského opozičního politika v centru Moskvy uplynulo pět let.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Přípravy Česka na výskyt koronaviru

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes kvůli koronaviru svolal Ústřední epidemiologickou komisi. Nejvíc ohroženou skupinou jsou podle něj senioři. U ostatních pacientů bývá průběh nemoci většinou lehký a není třeba hospitalizace.

Připravenost nemocnic

Nemocné s podezřením na koronavirus vyšetří na jihu Čech v nemocnici v Českých Budějovicích. Ta je zatím jediným zařízením v kraji, které je k péči o takové pacienty určené.

Problémy kvůli koronaviru

Karlovarský kraj objedná výrobu respirátorů pro nemocnice a městské policie v regionu. Dalšími dvěma sty plánuje doplnit rezervu pro vlastní potřeby. Záchranná služba Karlovarského kraje hlásí, že má vybavení dostatečné.

Letáky radí dodržovat hygienické zásady

Další postup v případě výskytu koronaviru dnes znovu projednávala i Bezpečnostní rada Pardubického kraje.

Zrušit zájedz kvůli koronaviru?

Stovky Čechů aktuálně řeší, zda odjet na zaplacenou dovolenou do rizikových oblastí. Při rušení zájezdů ze strany cestovních kanceláří mají klienti nárok na výměnu zájezdu, následně i vrácení peněz.

Češi si začínají dělat zásoby

Češi si začínají dělat zásoby. Zpracovatelům masa se téměř ze dne na den zvýšil počet objednávek. My jsme natáčeli ve firmě na Vysočině, která vyrábí masové konzervy.

Nově pojmenované náměstí Borise Němcova

Náměstí Pod Kaštany v Praze 6 se ode dneška jmenuje náměstí Borise Němcova - po ruském opozičním politikovi, od jehož vraždy uplynulo právě pět let. Změnu názvu schválili na pondělním zasedání pražští radní.

Osobnost Borise Němcova

Kdo vlastně byl Boris Němcov, komu jeho vražda prospěla nebo proč se očekávala ostrá reakce Moskvy na rozhodnutí pražských politiků - o tom v následující reportáži.

Soud v případu bývalého hejtmana Martina Půty

Výpovědí znalců v Liberci pokračovalo projednávání korupční kauzy, ve které figuruje i hejtman Libereckého kraje Martin Půta. V souvislosti s rekonstrukcí kostela sv. Máří Magdalény měl podle spisu přijmout úplatek 830 tisíc korun.

Spor kolem stavby bytů v Pardubicích

Spor o největší developerskou lokalitu v Pardubicích – investor chce postavit bytové domy téměř pro šest tisíc lidí na pozemcích bývalých vojenských skladů. Ovšem studii architektonická komise města odmítá.

Výstraha před sněžením

Živý vstup redaktorky Moniky Novákové.

Hadí lázně kulturní památkou

Ministr kultury Lubomír Zaorálek definitivně potvrdil památkovou ochranu teplických Hadích lázní. Zrušil tak rozhodnutí svého předchůdce Antonína Staňka. Ten loni krátce před svým odchodem z funkce chátrající stavbě status kulturní památky odebral.

Nezájem o řeznické řemeslo

O řeznické řemeslo je stále menší zájem. V Plzeňském kraji se tento obor učí pouze na dvou školách. A teď hrozí, že na jedné z nich - Střední škole zemědělské a potravinářské v Klatovech - se obor pro nezájem studentů zruší úplně.

Spor o vlčí populaci

Jasně vytyčit teritoria, kde budou žít vlci, říct v jakých počtech a jinde jejich výskyt regulovat – třeba odstřelem. Tak si další vývoj v Česku představuje většina z farmářů.

Přechod Krkonoš

Dnes vyrazila na přechod našich nejvyšších hor - Krkonoš skupina skialpinistů, členů horské služby a taky štáb České televize. Právě skialpinismus v posledních letech zažívá v tuzemsku obrovský rozmach.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD