Renesanční kostel svatého Jiří ve Velvarech se dočká opravy. Chátrající kostel koupilo město od církve v roce 2011 za symbolickou jednu korunu. Rekonstrukce by měla skončit v roce 2021. Tazatelé ČSÚ v těchto dnech navštěvují rodiny a zjišťují jejich poměry. Průzkum poslouží při posuzování životní úrovně a příjmů tuzemských domácností.

Obsah dílu

Mírné zimy, ušetřené peníze na správu silnic

Jedna z podob letošní, zatím velmi mírné zimy: Silnice jsou bez sněhu, dosud byly i bez náledí, maximálně tak mokré - takže správa silnic má zatím minimum výjezdů kvůli jejich údržbě.

Likvidace drůbeže pokračuje

Na farmě Moras ve Slepoticích na Pardubicku hasiči odklízejí utracenou drůbež. Kamióny ji odvážejí do kafilérie ve Věži na Havlíčkobrodsku.

Jaká je životní úroveň? To teď zjištují statici

Jak se žije v Česku - jaká je životní úroveň a vybavenost českých domácností - to teď zjišťují tazatelé Statistického úřadu.

Nemocný žák v Teplicích

8-miletý žák základní školy v Teplicích onemocněl meningitidou: 60 lidí z jeho okolí tak musí podstoupit prohlídku u obvodního lékaře.

Strastiplná cesta tankeru

Před Vánocemi vše proběhlo, jak mělo: Říční tanker Edda, určený pro nizozemského rejdaře, byl v loděnicích u Lovosic pokřtěn, na vodu sjel hladce. Dnes měl vyjet. Proč se tak nestalo?

První velký zvedací most

V Lužci nad Vltavou ráno instalovali 1.železniční zvedací most v Česku: Vede přes plavební kanál u Mělníka a znamená další velký krok k lepšímu zplavnění vltavské vodní cesty.

Policisté hledají vandala

13 aut, zaparkovaných na náměstí 14.října v Praze na Smíchově, poškodil neznámý vandal. Stalo se to už v sobotu 14.prosince, ale policie záběry z pouličních kamer dala k dispozici až teď.

Zpřísnění pro chovatele volně žijících zvířat

Sněmovní výbory pro životní prostředí a zemědělství podpořily postupné zastavení chovu a drezury volně žijících zvířat v cirkusech.

Ministr životního prostředí Richard Brabec podepsal vyhlášku o nové zonaci Národního parku Šumava

Platit začne od prvního března a je na patnáct let. Nová regule rozděluje šumavský národní park do čtyř sekcí. Přírodní zóna vznikne asi na čtvrtině plochy a ponechá se pouze přírodním procesům.

Záchrana renesančního zámku ve Velvarech

V renesančním kostele svatého Jiří ve Velvarech teď restaurátoři odkrývají původní fresky z roku 1616: Kostel byl v minulosti často cílem vandalů a chátral.

Kriminalisté dopadl muže, který v Plzni kradl auta

Ženu i s dítětem donutil opustit vozidlo a pak jejich autem ujel. Kriminalisté dopadli pětatřicetiletého muže, který na semaforech v Plzni v Klatovské ulici nasedl k řidičce na místo spolujezdce, donutil ji vystoupit a s vozem ujel.

Kraj Vysočina zavádí jednotnou jízdenku v hromadné dopravě.

Jednotná jízdenka je součástí nového systému Veřejná doprava Vysočina.

Matka s nezletilou dcerou vypadly z okna panelového domu v Plzni

Matka s nezletilou dcerou vypadly po osmé hodině ráno z okna panelového domu v Plzni.

Záchrana kriticky ohroženého brouka páchníka hnědého

Jihočeský kraj prořeže tisícovku stromů, ve kterých žije kriticky ohrožený druh brouka páchníka hnědého. Projekt má pomoct k záchraně jeho populace.

Společenství vlastníků v Jihočeském divadle

Schůze vlastníků jednotek plná emocí, urážek a zoufalství. Původní divadelní představení Jiřího Havelky se po úspěšném zfilmování vrací opět na divadelní prkna.

Namísto mokřadu - rodinné domy.

Taková je myšlenka vedení města Hejnice. Ekosystém pod Jizerskými horami chtějí rozparcelovat, vodu svést do dvou tůní a pozemky prodat. Proti se postavila skupina lidí, která peticí bojuje za záchranu mokřadu.

Dětská kniha o pražském metru

Kniha o pražské podzemní dráze nazvaná "To je Metro, čéče" míří do italské Bologni. Ilustrátoři Jan Šrámek a Veronika Vlková ji představí na prestižním veletrhu dětských titulů.

Výluka vysílačů

A ještě jedno upozornění na závěr. Od dnešní půlnoci je naplánována odstávka vysílačů České Budějovice – Kleť a Vimperk – Mařský vrch. Bude trvat do zítřejšího poledne.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD