Kvůli mírné zimě hrozí další přemnožení hlodavců. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský proto zveřejnil podmínky, za jakých povolí aplikaci prostředků na hubení hrabošů. Obce na hlavním tahu z Jihlavy na Znojmo dlouhodobě usilují o obchvat, který by snížil počet projíždějících aut. ŘSD už začalo na projektu pracovat. Obchvat by měl vést z Jihlavy až do Stonařova.

Obsah dílu

Likvidace chovu začala

Hasiči likvidují chov drůbeže Moras.,a.s. ve Slepoticích na Pardubicku kvůli nákaze ptačí chřipky.

Ptačí chřipka- další opatření

Jaká jsou další opatření proti šíření ptačí chřipky? Na to se můžete podívat v reportáži.

Živý vstup z drůbeží farmy ve Slepoticích

Na drůbeží farmě ve Slepoticích jsme teď živě s Erikem Knajflem.

Dvacet sedm nových vrtů vzniká poblíž polských hranic.

Monitorovat mají případný úbytek vody v souvislosti s těžbou v polském hnědouhelném dole Turów. I přes námitky českých sousedů, vydaly polské úřady souhlas s těžbou až do roku 2044. Důl by se měl rozšířit o dalších bezmála patnáct hektarů a klesnout 330

"Kadeřník" z tramvaje

Policie v Praze pátrá po muži, který ženám v tramvajích stříhá vlasy: Zatím vyšetřovatelé vědí o 5-ti takových případech, ale předpokládají, že jich může být víc.

Nehoda na D8

Tragická nehoda dvou kamionů na velkou část dne uzavřela dálnici D8 u Ústí nad Labem, ve směru na Prahu: Při srážce v noci nad ránem jeden řidič přišel o život, druhého se zraněním odvezli do nemocnice.

Kvůli mírné zimě hrozí další přemnožení hlodavců

Zemědělci teď kvůli tomu začali rozorávat pole. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský navíc zveřejnil podmínky, za jakých povolí aplikaci prostředků na hubení hrabošů. Vloni tuto metodu po vlně kritiky ministerstvo zemědělství zastavilo. Výskyt h

Porušování zákazu kouření na zastávkách

Nejen v restauracích, hospodách a dalších uzavřených prostorách se v Česku už 3 roky nesmí kouřit - protikuřácký zákon to od roku 2017 zakazuje i na zastávkách veřejné dopravy

Návrat do vyhořelého panelového domu

Obyvatelé 12-tipatrového panelového domu v Kladně, v Americké ulici, se tři týdny po požáru vracejí do svých bytů: V ohni tam jedna žena zemřela, 14 lidí utrpělo zranění.

Pták roku

Ptákem tohoto roku v Česku je jiřička obecná: Česká ornitologická společnost titul vyhlašuje už 29 let, aby upozornila na druhy, které jsou většinou sice běžně známé, ale neexistuje povědomí o tom, co je ohrožuje.

Stavba obchvatu Jihlava - Stonařov by měla začít v roce 2027.

Obyvatelé obcí mezi Jihlavou a Stonařovem si stěžují na vysokou dopravu.

Pozůstalost Vlasty Chramostové

Literární pozůstalost Vlasty Chramostové do své správy a vlastnictví převzala Krajská knihovna v Karlových Varech: Jako jediná z vícero zájemců, mezi nimiž byl např. i archiv Národního divadla, splnila podmínku - převzít vše jako celek.

Podnikatel roku

Titul Podnikatel roku 2019 v Plzeňském kraji získal Jiří Soukup - zakladatel rodinné firmy Keramika Soukup, která se soustředí na výrobu obkladů a dlažeb.

Místo sportoviště domy

Radní městské části Praha 6 schválili změnu územního plánu na Strahově: Na tamní nefunkční sportovní ploše, v minulosti využívané pro fotbal, by tak soukromý majitel mohl vystavět byty.

Památky sčítají škody po vichru

Jihočeské památky sčítají škody po vichřici Sabina z minulého týdne. Vítr například utrhal tašky a ochrany komínů na zámku v Českém Krumlově. Opravy tam vyjdou až na čtvrt miliony korun.

Trápení zahraničního studenta

Vvyřídit si dlouhodobý pobyt pro zahraničního studenta a jeho hostitelskou rodinu v Česku rozhodně není nic snadného; ani příjemného:

Dravci proti havranům

Táborská radnice se rozhodla, že bude pokračovat v plašení kolonie havranů pomocí cvičených káňat. Sokolníci je vypouští na Pražském sídlišti, tedy na okraji města, kde se ptáci usadili.

Největší pivní slavnosti v Evropě

V Českých Budějovicích začal mezinárodní pivní festival. Odborná porota na něm hodnotí 1 300 vzorků piva. To je v třicetileté historii přehlídky rekordní počet.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD