Policisté a hasiči ukončili vyšetřování na místě tragického požáru ve Vejprtech. První výsledky oznámí veřejnosti ve čtvrtek. Při požáru zemřelo 8 lidí a 30 bylo zraněno. Další děti ze sociálně slabých rodin se dostanou k obědům zdarma. Poprvé se teď všechny kraje v Česku zapojily do dotačního programu MPSV.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

V Kladrubech u Rokycan se likvidují následky požáru vepřína

Při požáru uhořelo nebo jinak uhynulo víc než 1,5 tisíce tam chovaných zvířat. Rozsah se proti původním odhadům ještě o něco navýšil - na 400 prasnic a 1400 selat.

Starostové středočeských obcí si stěžují na nedostatek policistů

Po politicích s krajskou a celostátní odpovědností chtějí, aby situaci řešili. Hejtmanka Jaroslava Pokorná-Jermanová se nato sešla s vedením středočeské policie a policejního prezidia.

Kokoschka z ČR visí ve Vídni

Nejdražší obraz v historii aukcí v ČR - O. Kokoschka Praha-pohled z křížovbnického kláštera-zspůjčil český majitel na tři roky do Vídně.

Kriminalisté ukončili vyšetřování požáru ve Vejprtech

Zjištění mají oznámit pozítří, ve čtvrtek. Při požáru přišlo o život 8 lidí, dalších 30 bylo zraněno.

Stěhování seniorů

Náhradní ubytování pro 63 seniorů shání Královéhradecký kraj. Dům Metuj končí.

Pražská Zoo za necelé dva týdny veřejné sbírky vybrala už 9,7 milionu korun na pomoc Austrálii

Peníze jsou určené na ochranu přírody a pomoc postiženým zvířatům; o jejich konkrétním využití se rozhodne po domluvě s australskými partnerskými organizacemi.

Soud s obchodníkem se zbraněmi

Za nedovolené ozbrojování a nepovolený mezinárodní obchod se zbraněmi poslal Krajský soud v Plzni na 3 roky do vězení 44-tiletého muže z Přeštic.

Ředitelka Památníku Lidice rezignovala na svou funkci

Martina Lehmannová vedla památník od dubna 2017. Rezignovala kvůli kritice některých přeživších z Lidic. Ti jí vytýkají, že překrucuje fakta a přistupuje k nim necitlivě.

Obědy do škol už ve všech krajích

Další děti ze sociálně slabých rodin se dostanou k obědům zdarma. Kromě projektů soukromých nadací se teď v lednu poprvé všechny kraje v Česku zapojily také do dotačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí. Celkem 100 milionů korun z evropských

Boj s hlukem u mosteckého okruhu

S hlukem žijí sousedé mosteckého okruhu. Na burácení motorů si stěžují už pět let. Dnes i u okresního soudu v Mostě, který rozhodoval o žalobě na závodiště, kterou podali manželé Huličkovi. Bydlí 100 metrů od dráhy. Jejich stížnost soud zamítl.

Vyvlastnění motocentra u dálnice D3

Jihočeský krajský úřad nerozhodl o vyvlastnění pozemků motocentra u dálnice D3. ŘSD tam stále nemůže dostavět část dálnice u Tábora. Majitelé pozemků odmítají podle nich nízké odškodnění.

Splašky z potoka

Za zdravotní obtíže desítek obyvatel Poličky z loňského července mohou splašky z místního potoka.

Kůrovec ničí lesy i v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy

Situace s kůrovcem je nejhorší v okrajových částech chráněné krajinné oblasti. Těžba tam probíhá i v zimních měsících.

Srnky přebíhající silnici zaujaly na sociálních sítích

Desítky srn přebíhajících v řadě za sebou přes silnici natočil řidiči Ladislavu Šternovi u obce Lištany na Plzeňsku. V této roční době to není až tak neobvyklé, množství zvěře ale vzbudilo velkou pozornost hlavně na sociálních sítích.

Česká rajčata ze skleníku chtějí být BIO

Česká rajčata, celoročně na pultech obchodů v BIO kvalitě. Už druhá tuzemská farma, která pěstuje zeleninu v obřích sklenících, chce získat potvrzení, že proti škůdcům nepoužívá chemické postřiky. Úrodu chrání přirození nepřátelé škůdců – třeba vosičky.

Šediváčkův long psích spřežení startuje

Jeden z nejtvrdších evropských závodů psích spřežení začíná v Deštném v Orlických horách. Stovku musherů z devíti zemí čeká několikadenní přejezd horských hřebenů. Letos na poslední chvíli i za dobrých sněhových podmínek.

Grand Festival Smíchu v Pardubicích

Soutěžní přehlídka nejlepších komedií, které v předešlé sezoně vznikly na jevištích českých divadel.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD