21. leden 2020

Obsah dílu

Headlines — V Kladrubech u Rokycan se likvidují následky požáru vepřína — Starostové středočeských obcí si stěžují na nedostatek policistů — Kokoschka z ČR visí ve Vídni — Kriminalisté ukončili vyšetřování požáru ve Vejprtech — Stěhování seniorů — Pražská Zoo za necelé dva týdny veřejné sbírky vybrala už 9,7 milionu korun na pomoc Austrálii — Soud s obchodníkem se zbraněmi — Ředitelka Památníku Lidice rezignovala na svou funkci — Obědy do škol už ve všech krajích — Boj s hlukem u mosteckého okruhu — Vyvlastnění motocentra u dálnice D3 — Splašky z potoka — Kůrovec ničí lesy i v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy — Srnky přebíhající silnici zaujaly na sociálních sítích — Česká rajčata ze skleníku chtějí být BIO — Šediváčkův long psích spřežení startuje — Grand Festival Smíchu v Pardubicích

Části dílu

00:26
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:58
  V Kladrubech u Rokycan se likvidují následky požáru vepřína
   Při požáru uhořelo nebo jinak uhynulo víc než 1,5 tisíce tam chovaných zvířat. Rozsah se proti původním odhadům ještě o něco navýšil - na 400 prasnic a 1400 selat.
   02:56
   Starostové středočeských obcí si stěžují na nedostatek policistů
    Po politicích s krajskou a celostátní odpovědností chtějí, aby situaci řešili. Hejtmanka Jaroslava Pokorná-Jermanová se nato sešla s vedením středočeské policie a policejního prezidia.
    05:02
    Kokoschka z ČR visí ve Vídni
     Nejdražší obraz v historii aukcí v ČR - O. Kokoschka Praha-pohled z křížovbnického kláštera-zspůjčil český majitel na tři roky do Vídně.
     05:38
     Kriminalisté ukončili vyšetřování požáru ve Vejprtech
      Zjištění mají oznámit pozítří, ve čtvrtek. Při požáru přišlo o život 8 lidí, dalších 30 bylo zraněno.
      07:03
      Stěhování seniorů
       Náhradní ubytování pro 63 seniorů shání Královéhradecký kraj. Dům Metuj končí.
       09:06
       Pražská Zoo za necelé dva týdny veřejné sbírky vybrala už 9,7 milionu korun na pomoc Austrálii
        Peníze jsou určené na ochranu přírody a pomoc postiženým zvířatům; o jejich konkrétním využití se rozhodne po domluvě s australskými partnerskými organizacemi.
        09:40
        Soud s obchodníkem se zbraněmi
         Za nedovolené ozbrojování a nepovolený mezinárodní obchod se zbraněmi poslal Krajský soud v Plzni na 3 roky do vězení 44-tiletého muže z Přeštic.
         10:35
         Ředitelka Památníku Lidice rezignovala na svou funkci
          Martina Lehmannová vedla památník od dubna 2017. Rezignovala kvůli kritice některých přeživších z Lidic. Ti jí vytýkají, že překrucuje fakta a přistupuje k nim necitlivě.
          12:46
          Obědy do škol už ve všech krajích
           Další děti ze sociálně slabých rodin se dostanou k obědům zdarma. Kromě projektů soukromých nadací se teď v lednu poprvé všechny kraje v Česku zapojily také do dotačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí. Celkem 100 milionů korun z evropských
           14:58
           Boj s hlukem u mosteckého okruhu
            S hlukem žijí sousedé mosteckého okruhu. Na burácení motorů si stěžují už pět let. Dnes i u okresního soudu v Mostě, který rozhodoval o žalobě na závodiště, kterou podali manželé Huličkovi. Bydlí 100 metrů od dráhy. Jejich stížnost soud zamítl.
            16:56
            Vyvlastnění motocentra u dálnice D3
             Jihočeský krajský úřad nerozhodl o vyvlastnění pozemků motocentra u dálnice D3. ŘSD tam stále nemůže dostavět část dálnice u Tábora. Majitelé pozemků odmítají podle nich nízké odškodnění.
             18:16
             Splašky z potoka
              Za zdravotní obtíže desítek obyvatel Poličky z loňského července mohou splašky z místního potoka.
              18:38
              Kůrovec ničí lesy i v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy
               Situace s kůrovcem je nejhorší v okrajových částech chráněné krajinné oblasti. Těžba tam probíhá i v zimních měsících.
               20:29
               Srnky přebíhající silnici zaujaly na sociálních sítích
                Desítky srn přebíhajících v řadě za sebou přes silnici natočil řidiči Ladislavu Šternovi u obce Lištany na Plzeňsku. V této roční době to není až tak neobvyklé, množství zvěře ale vzbudilo velkou pozornost hlavně na sociálních sítích.
                20:49
                Česká rajčata ze skleníku chtějí být BIO
                 Česká rajčata, celoročně na pultech obchodů v BIO kvalitě. Už druhá tuzemská farma, která pěstuje zeleninu v obřích sklenících, chce získat potvrzení, že proti škůdcům nepoužívá chemické postřiky. Úrodu chrání přirození nepřátelé škůdců – třeba vosičky.
                 22:26
                 Šediváčkův long psích spřežení startuje
                  Jeden z nejtvrdších evropských závodů psích spřežení začíná v Deštném v Orlických horách. Stovku musherů z devíti zemí čeká několikadenní přejezd horských hřebenů. Letos na poslední chvíli i za dobrých sněhových podmínek.
                  23:48
                  Grand Festival Smíchu v Pardubicích
                   Soutěžní přehlídka nejlepších komedií, které v předešlé sezoně vznikly na jevištích českých divadel.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   22. leden 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   26. květen

                   Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                   26. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   25. květen

                   Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                   25. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   24. květen

                   24. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   23. květen

                   ÚOHS porušení u soutěže potravin nezjistil — Růst cen potravin — Kapacity středních škol v Praze a okolí — Vrchní soud v Praze potvrdil třináctiletý trest vězení bývalému policistovi a vyhazovači za brutální vraždu na Ašsku v roce 2008 — Cizinci převážejícímu potraviny bez dokladů hrozí pokuta až 50 milionů korun — Protest proti důbežárně ve Slavonicích — Českem se prohnaly silné bouřky — Stavba obchvatu zkomplikuje dopravu v Pardubicích — Kamion s nákladem osobních aut se v Ústí nad Labem nevešel pod viadukt — Detektory proti vjezdu aut do národního parku — Lidé v Chodově stále čekají na nový supermarket — Požár biomasy v Žatci — Místo elektrárny galerie — Správa šumavského parku spustila registraci výprav do divočiny

                   23. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   22. květen

                   Vyplácení sociálních dávek — Elektronické žádosti o sociální dávky — Nehoda cisterny na 6 hodin zastavila dopravu — Oprava D3 na trase z Prahy do Tábora — Oprava mostů na silnici I/20 u Kfel — Škola zůstala staveništěm — Náhradní místo pro letiště kvůli gigafactory — Vrchní soud v Praze potvrdil trest pěti let vězení pro Josefu Kijanicu — Zájem studentů o letní brigády — Most nabízí peníze za odstřel divočáků — Končí topná sezona — Výstra před bouřkami — Výluka vysílače Karlovy Vary-Tři kříže

                   22. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   19. květen

                   Bojkot vysokorychlostní tratě kvůli hluku — Na autobusové nádraží nezajíždí autobusy — Pobytové poplatky pro všechny lázeňské hosty — 140. lázeňská sezóna v Třeboni — Zbytečné výjezdy záchranářů — Pravčická brána po požáru opět otevřená — Spádová turistika na základních školách — Historické centrum Českých Budějovic bude více než tři měsíce opět neprůjezdné — Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy — Základna v Čáslavi otvírá pro veřejnost — Fenomén venkovského divadla ožívá — Radnice Prahy 9 integruje lidi bez domova — Vzácná obří ryba — Modernizace muzejnictví — Začala muzejní noc pod Ještědem

                   19. 5. 2023 na ČT1

                   Napište nám