Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — V Kladrubech u Rokycan se likvidují následky požáru vepřína — Starostové středočeských obcí si stěžují na nedostatek policistů — Kokoschka z ČR visí ve Vídni — Kriminalisté ukončili vyšetřování požáru ve Vejprtech — Stěhování seniorů — Pražská Zoo za necelé dva týdny veřejné sbírky vybrala už 9,7 milionu korun na pomoc Austrálii — Soud s obchodníkem se zbraněmi — Ředitelka Památníku Lidice rezignovala na svou funkci — Obědy do škol už ve všech krajích — Boj s hlukem u mosteckého okruhu — Vyvlastnění motocentra u dálnice D3 — Splašky z potoka — Kůrovec ničí lesy i v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy — Srnky přebíhající silnici zaujaly na sociálních sítích — Česká rajčata ze skleníku chtějí být BIO — Šediváčkův long psích spřežení startuje — Grand Festival Smíchu v Pardubicích

Části dílu

00:26
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:58
  V Kladrubech u Rokycan se likvidují následky požáru vepřína
   Při požáru uhořelo nebo jinak uhynulo víc než 1,5 tisíce tam chovaných zvířat. Rozsah se proti původním odhadům ještě o něco navýšil - na 400 prasnic a 1400 selat.
   02:56
   Starostové středočeských obcí si stěžují na nedostatek policistů
    Po politicích s krajskou a celostátní odpovědností chtějí, aby situaci řešili. Hejtmanka Jaroslava Pokorná-Jermanová se nato sešla s vedením středočeské policie a policejního prezidia.
    05:02
    Kokoschka z ČR visí ve Vídni
     Nejdražší obraz v historii aukcí v ČR - O. Kokoschka Praha-pohled z křížovbnického kláštera-zspůjčil český majitel na tři roky do Vídně.
     05:38
     Kriminalisté ukončili vyšetřování požáru ve Vejprtech
      Zjištění mají oznámit pozítří, ve čtvrtek. Při požáru přišlo o život 8 lidí, dalších 30 bylo zraněno.
      07:03
      Stěhování seniorů
       Náhradní ubytování pro 63 seniorů shání Královéhradecký kraj. Dům Metuj končí.
       09:06
       Pražská Zoo za necelé dva týdny veřejné sbírky vybrala už 9,7 milionu korun na pomoc Austrálii
        Peníze jsou určené na ochranu přírody a pomoc postiženým zvířatům; o jejich konkrétním využití se rozhodne po domluvě s australskými partnerskými organizacemi.
        09:40
        Soud s obchodníkem se zbraněmi
         Za nedovolené ozbrojování a nepovolený mezinárodní obchod se zbraněmi poslal Krajský soud v Plzni na 3 roky do vězení 44-tiletého muže z Přeštic.
         10:35
         Ředitelka Památníku Lidice rezignovala na svou funkci
          Martina Lehmannová vedla památník od dubna 2017. Rezignovala kvůli kritice některých přeživších z Lidic. Ti jí vytýkají, že překrucuje fakta a přistupuje k nim necitlivě.
          12:46
          Obědy do škol už ve všech krajích
           Další děti ze sociálně slabých rodin se dostanou k obědům zdarma. Kromě projektů soukromých nadací se teď v lednu poprvé všechny kraje v Česku zapojily také do dotačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí. Celkem 100 milionů korun z evropských
           14:58
           Boj s hlukem u mosteckého okruhu
            S hlukem žijí sousedé mosteckého okruhu. Na burácení motorů si stěžují už pět let. Dnes i u okresního soudu v Mostě, který rozhodoval o žalobě na závodiště, kterou podali manželé Huličkovi. Bydlí 100 metrů od dráhy. Jejich stížnost soud zamítl.
            16:56
            Vyvlastnění motocentra u dálnice D3
             Jihočeský krajský úřad nerozhodl o vyvlastnění pozemků motocentra u dálnice D3. ŘSD tam stále nemůže dostavět část dálnice u Tábora. Majitelé pozemků odmítají podle nich nízké odškodnění.
             18:16
             Splašky z potoka
              Za zdravotní obtíže desítek obyvatel Poličky z loňského července mohou splašky z místního potoka.
              18:38
              Kůrovec ničí lesy i v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy
               Situace s kůrovcem je nejhorší v okrajových částech chráněné krajinné oblasti. Těžba tam probíhá i v zimních měsících.
               20:29
               Srnky přebíhající silnici zaujaly na sociálních sítích
                Desítky srn přebíhajících v řadě za sebou přes silnici natočil řidiči Ladislavu Šternovi u obce Lištany na Plzeňsku. V této roční době to není až tak neobvyklé, množství zvěře ale vzbudilo velkou pozornost hlavně na sociálních sítích.
                20:49
                Česká rajčata ze skleníku chtějí být BIO
                 Česká rajčata, celoročně na pultech obchodů v BIO kvalitě. Už druhá tuzemská farma, která pěstuje zeleninu v obřích sklenících, chce získat potvrzení, že proti škůdcům nepoužívá chemické postřiky. Úrodu chrání přirození nepřátelé škůdců – třeba vosičky.
                 22:26
                 Šediváčkův long psích spřežení startuje
                  Jeden z nejtvrdších evropských závodů psích spřežení začíná v Deštném v Orlických horách. Stovku musherů z devíti zemí čeká několikadenní přejezd horských hřebenů. Letos na poslední chvíli i za dobrých sněhových podmínek.
                  23:48
                  Grand Festival Smíchu v Pardubicích
                   Soutěžní přehlídka nejlepších komedií, které v předešlé sezoně vznikly na jevištích českých divadel.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

                   26. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

                   25. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

                   24. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

                   23. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                   20. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                   19. 5. 2022 na ČT1

                   Napište nám