Nová smlouva o spolupráci mezi Hradcem Králové a ruským Kronštadtem v palbě kritiky – ještě zesílené po čerstvě zveřejněné zprávě BIS. Správa šumavského národního parku udělila výjimku státnímu podniku Lesy České republiky pro zásahy proti kůrovci i v rezervaci boubínského pralesa.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

V Praze neteče voda

700 žáků této základní školy to zjistilo až po otevření kohoutku. A nebyli jediní. Podobné překvapení zažilo ráno dva a dvacet tisíc lidí.

ŽIVĚ: obnova dodávky vody

A jestli se teď, večer, už dodávku vody v Praze 5 a 6 podařilo plně obnovit - to nám z místa, z Prahy-Břevnova, řekne Kristina Kolovrátková.

Hradec Králové blíž Rusku

Partnerskou smlouvu s ruským Kronštadtem má nově Hradec Králové. Zaznívají o tom polemiky.

Propuštěná vychovatelka školní družiny

Autistické dítě se schovalo na záchodě, vychovatelka školní družiny si toho nevšimla a s dětmi na vycházku odešla bez něj; opomenuté dítě pak ze školy vylezlo oknem - stalo se na základní škole v Plzni-Radčicích.

Nový varovný systém v Ústí nad Labem

Nalezení válečné pumy při výkopových pracích v Liberci nebo výbuch v Hamru na Jezeře - to jsou namátkou dvě z posledních mimořádných, bezpečnost ohrožujících událostí, při kterých se uplatnil systém varování obyvatel.

Středočeským nemocnicím chybí peníze na provoz

Pětici středočeských nemocnic, které zřizují nebo zakládají města, chybějí peníze na provoz. Radnice proto požádaly o finanční podporu Středočeský kraj. Ten ale pomoc odmítá.

Přechod na DVBT2

Informace k tomu; a hlavně samozřejmě to nejdůležitější - jak nový signál naladit - nám teď popíše Aneta Rybová, z našeho zpravodajského newsroomu.

Sídliště Kamýk

Zastupitelstvo městské části Praha 12 má ještě dnes večer znovu probírat výstavbu v pražském Kamýku.

Problémy vizuálního smogu

Přehnané, obtěžující reklamní poutače a sdělení - vizuální smog: Různá města k němu přistupují různě - někde ho usměrňují a omezují, někde se na to teprve víc nebo míň úspěšně chystají.

Přibližně sto hektarů v národní přírodní rezervaci Rašeliniště Jizera se stalo novým bezzásahovým územím.

Lesníci. Ochránci přírody tady už nebudou sázet ani těžit – tuto výjimečnou lokalitu v Jizerských horách, v blízkosti polských hranic, ponechají přírodnímu vývoji.

Správa šumavského parku udělila státnímu podniku Lesy České republiky výjimku na zásah proti kůrovci v boubínské rezervaci

Ten se rozmnožil v bezzásahové oblasti po orkánu Herwart před dvěma roky. Lesy už na základě dřívějšího rozhodnutí začaly s loupáním kůry ze stojících smrků. Teď chtějí zásah zintenzivnit. To se ale nelíbí ekologickým skupinám.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD