Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Nečekané nálezy v Kostnici — Nedostatky v hospodaření Zámku Děčín — Rozšíření jaderné elektrárny Dukovany — V Brdech se bude zase střílet — Kola a pásy těžkých bojových vozidel a tanků přeorávají přírodní památku Plachta v Hradci Králové — Pojišťovna nechce platit léčbu spinální svalové atrofie — Obec Horní Lukavice čeká na obchvat — Univerzita Pardubice otevřela výstavu fotografií Olgy Havlové — Stadión a tržní konzultace — Marný boj úřadů s nelegálními billboardy — Až dvacet procent obsahu kontejnerů na tříděný odpad v hlavním městě zabírají odpadky živnostníků — Sbírka pro popálenou Natálku

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:01
  Nečekané nálezy v Kostnici
   Archeologové a restaurátoři rozebrali první ze čtyř pyramid z lidských kostí v kutnohorské kostnici. Uvnitř se neskrývaly pouze kosti, ale také sutiny.
   03:12
   Nedostatky v hospodaření Zámku Děčín
    Nedodržování pravidel, nesrovnalosti ve smlouvách a ničení dat, jsou některá z mnoha pochybení. Město se už kvůli tomu rozhodlo podat žalobu. Prozatím na neznámého pachatele. Další audity nejen na zámku budou následovat.
    05:25
    Rozšíření jaderné elektrárny Dukovany
     JE Dukovany by chtěla příští rok požádat o územní rozhodnutí v souvislosti s výstavbou nového bloku. Ten by se měl začít stavět za 10 let.
     07:28
     V Brdech se bude zase střílet
      Vojáci už tak nebudou muset dojíždět na jiná cvičiště a tím ušetří. Dělostřelecké manévry, ale pomůžou i místní přírodě.
      09:23
      Kola a pásy těžkých bojových vozidel a tanků přeorávají přírodní památku Plachta v Hradci Králové
       Neobvyklá úprava pomáhá lokalitu udržovat ve stavu, který je příznivý třeba pro život kriticky ohrožené ropuchy krátkonohé nebo žábronožky letní.
       10:42
       Pojišťovna nechce platit léčbu spinální svalové atrofie
        Je vrozená a těžko se s ní bojuje. Jde o spinální svalovou atrofii - nemoc, která omezuje pohyb a způsobuje potíže s dýcháním. Od sedmi let upoutala taky na vozík Martina Kuliče z Písku.
        13:16
        Obec Horní Lukavice čeká na obchvat
         Obyvatelům Horní Lukavice u Plzně si v budoucnu uleví. Ředitelství silnic a dálnic by v příštím roce mělo zahájit stavbu obchvatu této obce. Bude to největší silniční stavba příštího roku v Plzeňském kraji, stát bude 1,2 miliardy korun.
         14:50
         Univerzita Pardubice otevřela výstavu fotografií Olgy Havlové
          Soubor snímků více autorů představuje práci někdejší první dámy v charitativní oblasti.
          15:39
          Stadión a tržní konzultace
           Stavební firmy doporučily radnici v Hradci Králové pro čtvrtý tendr na fotbalový stadión metodu design and build.
           20:35
           Marný boj úřadů s nelegálními billboardy
            Po dvou letech platnosti nařízení, zůstávají u silnic jen na východě Čech stovky nelegálních billboardů. Úředníci si stěžují na průtahy ze strany vlastníků.
            22:18
            Až dvacet procent obsahu kontejnerů na tříděný odpad v hlavním městě zabírají odpadky živnostníků
             Na dlouhodobý problém poukázal nedávný průzkum Pražských služeb, které v hlavním městě odpad sváží. Podnikatelé tak často kartony potravin nebo různých produktů zaplňují veřejných popelnicích místo určené pro obyvatele metropole.
             24:10
             Sbírka pro popálenou Natálku
              Natálie, která letos na konci léta utrpěla těžké popáleniny na příměstském táboře v Rokycanech, zorganizovali známí a příbuzní veřejnou sbírku. Neštěstí se stalo na konci prázdnin během chemického pokusu Faraonův had.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Premiéra pondělí 23. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

              Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

              Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

              Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

              Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1

              Napište nám