Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Pro letošní rok definitivně končí modernizace dálnice D1 — Aktuální situace na D8 — Nový obchvat na trase D11 — Kontrola uhlí — Do budovy těžařské společnosti v Mostě dnes pronikli aktivisté — Kde aktivisté v minulosti protestovali — Pohřešované děti — Správa šumavského parku má za sebou největší těžbu kůrovcem napadených stromů za posledních pět let – víc než sto osmdesát tisíc metrů krychlových dřeva — Dvojice jeřábů vrátila po měsíční odstávce na hladinu Máchova jezera Máj. — Chytré semafory nefungují — Přestavba magistrátních bytů v Praze — Praha se dohodla s dalšími vlastníky kvůli opravě terasy nad stanicí metra Budějovická — Domažlice mají po čtyřiceti letech nový bazén — Stěhování křišťálového betlému — Netradiční boj proti přemnoženým divočákům

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:54
  Pro letošní rok definitivně končí modernizace dálnice D1
   Od dnešního rána se bez omezení jezdí v nejkomplikovanějších úsecích na Vysočině u Větrného Jeníkova i u Velkého Meziříčí. Letošní modernizace na posledním úseku u Hvězdonic ve středních Čechách skončí o nadcházejícím víkendu.
   03:18
   Aktuální situace na D8
    Dokončila se oprava Prackovické estakády na dálnici D8. Most nedaleko Ústí nad Labem se opravoval už několikrát. Dělníci do něj například v roce 2018 pouštěli pryskyřici, aby ho zpevnily.
    04:23
    Nový obchvat na trase D11
     Ministerstvo dopravy ohlásilo nový termín dokončení dálnice D11 - ke státní hranici s Polskem bude dovedena v roce 2028. Ještě před rokem přitom bývalý ministr dopravy Dan Ťok uváděl, že by stavba mohla být hotová v roce 2025.
     06:34
     Kontrola uhlí
      Na poctivost prodejců uhlí se hned zkraje topné sezony zaměřují kontroloři Obchodní inspekce: Nejčastěji pokuty vyměřují za nedodržování uváděné hmotnosti nebo klamavé používání starých ceníků - dnes např. v Karlovarském kraji.
      07:14
      Do budovy těžařské společnosti v Mostě dnes pronikli aktivisté
       Podle jejich mluvčí vylezli na sídlo Severní energetické i proto, že dnes v Praze zasedá uhelná komise. Na místě zasahovala policie a situaci sledovala redaktorka Renata Malíková.
       08:57
       Kde aktivisté v minulosti protestovali
        Ani ne před měsícem obsadilo osm aktivistů rypadlo v Lomu Vršany - také na Mostecku. To několik stovek aktivistů a z různých zemí takto před rokem a půl protestovalo u lomu Bílina - rovněž na Mostecku.
        10:09
        Pohřešované děti
         Policie pátrá po dvou dětech, které se z vycházky nevrátily do dětského domova v Nechanicích na Královéhradecku. Jde o dvanáctiletou Markétu Janků a čtrnáctiletého Patrika Paloučka.
         10:33
         Správa šumavského parku má za sebou největší těžbu kůrovcem napadených stromů za posledních pět let – víc než sto osmdesát tisíc metrů krychlových dřeva
          Oproti loňsku ho ale prodal za téměř poloviční cenu. Vývoj v příštím roce ale nevidí správa parku příliš pozitivně. Likvidaci kůrovce zatím odhaduje v podobném objemu jako po orkánu Kyrill v roce 2007.
          12:58
          Dvojice jeřábů vrátila po měsíční odstávce na hladinu Máchova jezera Máj.
           Sedmdesátitunová loď z roku 1959 je největší ze zdejší flotily. Na délku měří třicet metrů, pojme až 250 lidí. Naposledy prošel Máj náročnou rekonstrukcí před pěti lety.
           13:48
           Chytré semafory nefungují
            Inteligentní řízení dopravy. To si město Plzeň slibovalo od zavedení - přednostního odbavení vozů MHD na křižovatkách. Mělo to být jedno z chytrých řešení - stejně jako třeba Plzeňská karta nebo mapa intenzity dopravy.
            15:52
            Přestavba magistrátních bytů v Praze
             Praha chce, aby stát podporoval z dotací rekonstrukci prázdných bytů, které by sloužily třeba učitelům, strážníkům nebo seniorům. Hlavní město má vlastních bytů zhruba dva tisíce a skoro třetina potřebuje opravu.
             17:57
             Praha se dohodla s dalšími vlastníky kvůli opravě terasy nad stanicí metra Budějovická
              Do 30. listopadu chce tak hlavní město požádat o stavební povolení a s některými pracemi začít ještě letos. Oprava by měla vyjít asi na 50 milionů korun.
              18:31
              Domažlice mají po čtyřiceti letech nový bazén
               Stavba trvala čtyři roky, stála téměř tři sta milionů korun a město ji hradilo ze svého rozpočtu. V době zpracování projektu totiž domažlická radnice nenašla vypsanou žádnou vhodnou dotaci.
               21:30
               Stěhování křišťálového betlému
                Pardubičtí muzejníci stěhovali světový unikát. Tři a půl tuny vážící křišťálový betlém.
                22:55
                Netradiční boj proti přemnoženým divočákům
                 Způsob, jakým se v Boršově nad Vltavou brání proti přemnoženým divočákům, poutá pozornost dalších obcí.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

                 24. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

                 23. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                 20. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                 19. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                 18. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                 17. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám