Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Jihočeský kraj řeší co s odpady — Na skládkách skončí v Česku každoročně více než 2,5 milionu tun komunálního odpadu — Plzeňská spalovna odpadu — Dlaší pokus o modernizaci spalovny v Rybitví — Aktivisté obsadili rypadlo Lomu Vršany — Rozvoj měst a okolí — Ministr dopravy na kontrole D1 — Problémové tendry v Hradci Králové — ŽIVĚ: V Hradci se nedaří a nedaří — Nelegální skládka v bývalé sodovkárně u Máchova jezera — Státní lesy vrací vodu lesu — Záchranáři na elektrokolech — Psi hledají zavalené horníky — Vzpomínka na 89: Školáci si vyzkoušeli branný den v krytu

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:59
  Jihočeský kraj řeší co s odpady
   Na dnešní konferenci o odpadech řešili zástupci Jihočeského kraje, odborníci i starostové, jak naložit s komunálním odpadem. Na skládkách končí skoro polovina komunálního odpadu v Česku. Přitom skládkování bude úplně zakázané, od roku 2030.
   03:04
   Na skládkách skončí v Česku každoročně více než 2,5 milionu tun komunálního odpadu
    V roce 2030 by to ale mělo být nula. Původně by to tak mělo být už za pět let. S odkladem teď počítá novela zákona o odpadech, který připravuje ministerstvo životního prostředí.
    04:20
    Plzeňská spalovna odpadu
     V celé republice fungují v tuto chvíli čtyři spalovny komunálního odpadu. Tou nejmladší je ZEVO Chotíkov. Od roku 2016 fungovala spalovna u Plzně ve zkušebním režimu, od jara je zkolaudovaná.
     05:50
     Dlaší pokus o modernizaci spalovny v Rybitví
      Majitel odstavené spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví na Pardubicku se pokusí o její znovu zprovoznění. Znovu žádá o posouzení vlivu na životní prostředí.
      07:37
      Aktivisté obsadili rypadlo Lomu Vršany
       Protestují proti tomu, že ČEZ zamýšlí prodat elektrárnu Počerady společnosti Se.ven Energy finančníka Pavla Tykače. Na místě je policie. Osm lidí vylezlo na skrývkový bagr na Slatinické výsypce. Bagr byl v tu dobu mimo provoz.
       09:38
       Rozvoj měst a okolí
        Kde všude se investovalo a co vzniklo pomocí peněz z Evropské fondů v programu ITI - tedy integrovaných územních investic. Na toto téma dnes diskutovali odborníci z Evropské komise a České státní správy a samosprávy na prví mezinárodní konferenci.
        11:15
        Ministr dopravy na kontrole D1
         Opravou dálnice nejvíc trpí Velké Meziříčí, protože v případě problémů na dálnici objíždí auta modernizovaný úsek přes město. Modernizace dálnice by měla skončit v polovině listopadu.
         12:05
         Problémové tendry v Hradci Králové
          Zastupitelé Hradce Králové právě řeší, co se třemi klíčovýýimi investičními projekty ve ěmstě, které se nedaří uskutečnit.
          13:51
          ŽIVĚ: V Hradci se nedaří a nedaří
           Jednání královéhradeckého městského zastupitelstva - i vývoj kolem všech tří popsaných projektů dlouhodobě sleduje náš redaktor Vlastimil Weiner.
           16:21
           Nelegální skládka v bývalé sodovkárně u Máchova jezera
            Celní správa dál kontroluje vjezd do bývalé sodovkárny u Máchova jezera. Minulý týden tam kamiony navezli odpadky z Itálie. První si jich všimli místní obyvatelé. Zavolali proto policii a inspektory životního prostředí.
            18:10
            Státní lesy vrací vodu lesu
             Státní lesy prezentují první výsledky programu, který má zadržet vodu v krajině – kromě nových tůní a rybníků v lesích vracejí meandry původně regulovaným potokům. Těch je víc než desetina ze všech, které Lesy ČR udržují.
             19:54
             Záchranáři na elektrokolech
              Studovaný záchranář a školený odborník, kteří se k pacientovi v těžko přístupném terénu dostanou pomocí elektrokola rychleji než sanitka a poskytnou mu první pomoc. To je vize startupového projektu Fast medic.
              21:56
              Psi hledají zavalené horníky
               Do šachet dolu ČSA jezdí pravidelně cvičit kynologové. Se čtyřnohými záchranáři cvičí například záchranu zavalených horníků. Hnědouhelný důl ČSA na Mostecku je povrchová šachta. V jejích stěnách, pod Krušnými horami těžaři získávají uhlí pomocí chodbicová
               23:35
               Vzpomínka na 89: Školáci si vyzkoušeli branný den v krytu
                60. léta 20. století, na město útočí nepřátelé a všichni se musí schovat do krytu. Scénář branného dne na pardubickém zámku. Dnešní školáci už podobná cvičení neznají. Branná výchova byla přitom povinná desítky let.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

                Napište nám