Pardubický kraj chce prověřit okolnosti porodu dívky, která si ponese doživotní následky. Požádá proto rodinu o souhlas k použití kompletní lékařské dokumentace. Obyvatelé sídliště na Moravském předměstí v Hradci Králové zablokovali prodej pozemků majiteli tamní herny. S rozšířením herny nesouhlasí.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Pardubický kraj požádá o dokumentaci případu postiženého dítěte

Děvčátko se v pardubické nemocnici narodilo v červnu. Zřejmě kvůli chybě lékařů zůstane celoživotně postižené. Hejtmanství chce teď rodinu požádat o kompletní zdravotnickou dokumentaci - aby prověřilo nejen samotný porod, ale i cestu do nemocnice.

Jednání pražského zastupitelstva

Zastupitelé definitivně ukončili platnost sesterské smlouvy mezi Prahou a Pekingem. Na programu je dále stěhování Slovanské epopeje do Moravského Krumlova, zdražení svozu odpadu, nebo petice proti vybudování zázemí pro údržbu a WC na Petříně.

Pražské Piráty už nepovede Michaela Krausová

Na svůj post rezignovala předsedkyně zastupitelského klubu Pirátů v Praze Michaela Krausová. Najevo vyšly její utajené schůzky s manažerem reklamní firmy JCDecaux Tomášem Tenzerem. Ten je obžalovaný z korupce a manipulování s veřejnými zakázkami.

Dražší svoz komunálního odpadu

Ve více českých městech od příštího roku podraží svoz komunálního odpadu. V Praze zastupitelé projednají 30% zdražení, v Plzni by měli lidé platit až dvojnásobek toho co doposud.

Spory o ZOO ve Větrovech u Tábora

Táborští zastupitelé odložili rozhodnutí o příjezdové cestě k zoologické zahradě ve Větrovech. Stavba nové silnice je přitom podmínkou ke schválení ZOO v územním plánu města, ve kterém chybí už osm let. Místní nedávno sepsaly proti ZOO i petici.

Modernizace trati Liberec–Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou se bude finančně podílet na modernizaci tramvajové trati do Liberce. Shodli se na tom jablonečtí zastupitelé. V opačném případě hrozilo, že tramvaje na území Jablonce nahradí autobusy.

Posprejování Karlova mostu řeší znovu soud

Z posprejování viní soud dva bratry z Německa. Mladší Niclas Steiger se už přiznal, Benjamin Wittig svou vinu popírá.

Za incidenty u památníku maršála Koněva padlo několik trestů

Za poškození plachty, která zakrývala sochu sovětského maršála Koněva na Praze 6, potrestala tamní radnice tři lidi.Ve dvou případech úřad vandaly pouze napomenul. Jednomu z nich současně zabavil předmět, kterým plachtu poškodil.

Soud s Libyjcem obviněným ze znásilnění

Začal proces s Afričanem, který podle obžaloby 18. června na cestě u Lukavce znásilnil nezletilou dívku. Abdalláh Ibrahím Diallo, narozený v Libyi, už neúspěšně žádal o azyl v Německu.

Protesty u jaderných elektráren

Shromáždění několika desítek zaměstnanců před jadernými elektrárnami v Temelíně a v Dukovanech podpořila požadavek odborů ČEZu na zvýšení mezd o 12%.

Občané versus radnice

Občané na Moravském řpedměstí v Hradci Králové zablokovali prodej městsklých pozemků majiteli herny, který ji chce rozšířit.

Dětské domovy trápí nedostatek psychologů

Třeba v Plzeňském kraji je 7 dětských domovů. Psycholog je tam zaměstnaný jediný. Ostatní domovy situaci řeší externí spoluprací. V poslední době ale přibývá žáků s poruchami chování a ředitelé by uvítali, kdyby psycholog byl k dispozici každý den.

Jak se dostat na elektrickém invalidním vozíku do lázní?

Takový problém teď řeší někteří pacienti na Královéhradecku.

Kvůli kontaminované vodě v Dejvicích padly dva statisícové peněžité tresty

V případu kontaminované vody v pražských Dejvicích a Bubenči odsoudil Obvodní soud pro Prahu 6 dva tehdejší zaměstnance Pražských vodovodů a kanalizací. V květnu 2015 onemocnělo kvůli znečištěnému potrubí víc než čtyři tisíce lidí.

UJEP učí seniory, jak se bránit podvodníkům

Přednášky odborníků, policistů doplňují hrané scénky, které prakticky ukazují seniorům, jaké chyby dělají a na co si mají dávat pozor.

Smolení pivovarských sudů

Tradičním smolením ležáckých sudů vrcholí sezona pro osm bednářů plzeňského pivovaru. V tamních sklepech je stovka dřevěných sudů, které bednáři postupně opravují a chystají na další použití. Dnes jich vysmolili patnáct.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD