26 minut

17. října 2019

Obsah dílu

Headlines — Pardubický kraj požádá o dokumentaci případu postiženého dítěte — Jednání pražského zastupitelstva — Pražské Piráty už nepovede Michaela Krausová — Dražší svoz komunálního odpadu — Spory o ZOO ve Větrovech u Tábora — Modernizace trati Liberec–Jablonec nad Nisou — Posprejování Karlova mostu řeší znovu soud — Za incidenty u památníku maršála Koněva padlo několik trestů — Soud s Libyjcem obviněným ze znásilnění — Protesty u jaderných elektráren — Občané versus radnice — Dětské domovy trápí nedostatek psychologů — Jak se dostat na elektrickém invalidním vozíku do lázní? — Kvůli kontaminované vodě v Dejvicích padly dva statisícové peněžité tresty — UJEP učí seniory, jak se bránit podvodníkům — Smolení pivovarských sudů

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:59
  Pardubický kraj požádá o dokumentaci případu postiženého dítěte
   Děvčátko se v pardubické nemocnici narodilo v červnu. Zřejmě kvůli chybě lékařů zůstane celoživotně postižené. Hejtmanství chce teď rodinu požádat o kompletní zdravotnickou dokumentaci - aby prověřilo nejen samotný porod, ale i cestu do nemocnice.
   03:13
   Jednání pražského zastupitelstva
    Zastupitelé definitivně ukončili platnost sesterské smlouvy mezi Prahou a Pekingem. Na programu je dále stěhování Slovanské epopeje do Moravského Krumlova, zdražení svozu odpadu, nebo petice proti vybudování zázemí pro údržbu a WC na Petříně.
    06:09
    Pražské Piráty už nepovede Michaela Krausová
     Na svůj post rezignovala předsedkyně zastupitelského klubu Pirátů v Praze Michaela Krausová. Najevo vyšly její utajené schůzky s manažerem reklamní firmy JCDecaux Tomášem Tenzerem. Ten je obžalovaný z korupce a manipulování s veřejnými zakázkami.
     06:31
     Dražší svoz komunálního odpadu
      Ve více českých městech od příštího roku podraží svoz komunálního odpadu. V Praze zastupitelé projednají 30% zdražení, v Plzni by měli lidé platit až dvojnásobek toho co doposud.
      07:01
      Spory o ZOO ve Větrovech u Tábora
       Táborští zastupitelé odložili rozhodnutí o příjezdové cestě k zoologické zahradě ve Větrovech. Stavba nové silnice je přitom podmínkou ke schválení ZOO v územním plánu města, ve kterém chybí už osm let. Místní nedávno sepsaly proti ZOO i petici.
       09:29
       Modernizace trati Liberec–Jablonec nad Nisou
        Jablonec nad Nisou se bude finančně podílet na modernizaci tramvajové trati do Liberce. Shodli se na tom jablonečtí zastupitelé. V opačném případě hrozilo, že tramvaje na území Jablonce nahradí autobusy.
        11:08
        Posprejování Karlova mostu řeší znovu soud
         Z posprejování viní soud dva bratry z Německa. Mladší Niclas Steiger se už přiznal, Benjamin Wittig svou vinu popírá.
         12:21
         Za incidenty u památníku maršála Koněva padlo několik trestů
          Za poškození plachty, která zakrývala sochu sovětského maršála Koněva na Praze 6, potrestala tamní radnice tři lidi.Ve dvou případech úřad vandaly pouze napomenul. Jednomu z nich současně zabavil předmět, kterým plachtu poškodil.
          12:40
          Soud s Libyjcem obviněným ze znásilnění
           Začal proces s Afričanem, který podle obžaloby 18. června na cestě u Lukavce znásilnil nezletilou dívku. Abdalláh Ibrahím Diallo, narozený v Libyi, už neúspěšně žádal o azyl v Německu.
           13:11
           Protesty u jaderných elektráren
            Shromáždění několika desítek zaměstnanců před jadernými elektrárnami v Temelíně a v Dukovanech podpořila požadavek odborů ČEZu na zvýšení mezd o 12%.
            13:55
            Občané versus radnice
             Občané na Moravském řpedměstí v Hradci Králové zablokovali prodej městsklých pozemků majiteli herny, který ji chce rozšířit.
             16:15
             Dětské domovy trápí nedostatek psychologů
              Třeba v Plzeňském kraji je 7 dětských domovů. Psycholog je tam zaměstnaný jediný. Ostatní domovy situaci řeší externí spoluprací. V poslední době ale přibývá žáků s poruchami chování a ředitelé by uvítali, kdyby psycholog byl k dispozici každý den.
              18:27
              Jak se dostat na elektrickém invalidním vozíku do lázní?
               Takový problém teď řeší někteří pacienti na Královéhradecku.
               20:12
               Kvůli kontaminované vodě v Dejvicích padly dva statisícové peněžité tresty
                V případu kontaminované vody v pražských Dejvicích a Bubenči odsoudil Obvodní soud pro Prahu 6 dva tehdejší zaměstnance Pražských vodovodů a kanalizací. V květnu 2015 onemocnělo kvůli znečištěnému potrubí víc než čtyři tisíce lidí.
                20:35
                UJEP učí seniory, jak se bránit podvodníkům
                 Přednášky odborníků, policistů doplňují hrané scénky, které prakticky ukazují seniorům, jaké chyby dělají a na co si mají dávat pozor.
                 22:48
                 Smolení pivovarských sudů
                  Tradičním smolením ležáckých sudů vrcholí sezona pro osm bednářů plzeňského pivovaru. V tamních sklepech je stovka dřevěných sudů, které bednáři postupně opravují a chystají na další použití. Dnes jich vysmolili patnáct.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  18. října 2019

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  16. dubna

                  Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                  16. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. dubna

                  Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                  15. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  12. dubna

                  Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                  12. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  11. dubna

                  Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                  11. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. dubna

                  ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                  10. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  9. dubna

                  Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                  9. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. dubna

                  Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                  8. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. dubna

                  5. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. dubna

                  Případ záměny pacientek na Bulovce — Další pochybení lékařů — Protest proti výstavbě kasin v Chrášťanech — Vědci zkoumali účinnost zákazu hazardu — Další úmrti po nákaze černým kašlem — Cvičení letců AČR a NATO — Demolice části Libeňského mostu — Příprava Českého Švýcarska na suché léto — Méně přestupků díky radarům — Zrušení rozhodnutí o vítězi tendru na D11 — Jarní údržba městského mobiliáře — Veřejná sbírka na záchranu sousoší — Oprava sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Časová schránka na zámku v Opočně

                  4. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  3. dubna

                  Zabezpečení jaderné elektrárny na Ukrajině — Dopravní omezení na pražské magistrále — Pokuta pro ÚOHS pro Pardubice — Výpovědi doktorů v pardubické nemocnici — Restauratéři porušují pravidla pro provoz předzahrádek — Novým hejtmanem Moravskoslezského kraje je Josef Bělica — Začíná Tržnice Zahrady Čech — Blovická škola má kvůli šikaně nové vedení — Oprava mostu rozdělila centrum Českého Krumlova — Sbírka na obnovu vyhořelého kostela — Petice proti nové zástavbě Letňan — Agresivní muž napadal spolucestující — Spuštění registrace na splouvání Teplé Vltavy — Osazení Božího oka v Křišťálovém údolí

                  3. 4. 2024 na ČT1

                  Napište nám