O víkendu začne modernizace úseku dálnice D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem. Celkem se tak na D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou bude pracovat na 6 úsecích o celkové délce 60 km. Policie se zabývá případem zpronevěry ve Vísce na Chotěbořsku. Té se měla dopustit místní účetní, která na úřadě pracuje od roku 2005.

Obsah dílu

Headlines:

Přehled zpráv.

Srážka vlaku s kamionem v Uhříněvsi

Osobní vlak z Benešova narazil do naloženého kamionu. Stalo se to poté, co řidič kamionu vjel na zabezpečený přejezd a zůstal stát mezi sklopenými závorami. Vlak po srážce vykolejil.

Návrh na zavedení mýtného za vjezd do Prahy

Návrh projednal koaliční klub Spojené síly pro Prahu a postupně se ukazuje, že nemá podporu nejen u opozice.

Dálniční tunel Valík u Plzně bude o víkendu uzavřený

Tunel bude první v ČR, kde se bude moci jezdit 100 km/h a to už od pondělí. Po celý nadcházející víkend bude proto uzavřený.

O víkendu začne modernizace třetího úseku dálnice D1

Opravy začnou na devíti kilometrech mezi Koberovicemi a Humpolcem. Celkem se tak na D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou bude pracovat na šesti úsecích o celkové délce 60 kilometrů.

Smlouva na pronájem reklamních ploch mezi Pražským dopravním podnikem a Rencar je neplatná

Dopravní podnik smlouvu vypověděl před třemi lety s odůvodněním, že je nevýhodná. Nato společnost Rencar podala žalobu na určení platnosti kontraktu. Teď se proti verdiktu soudu bude ještě odvolávat.

Policie prověřuje hospodaření v obci Víska

Kriminalisté mají podezření, že v obci došlo ke zpronevěře. Prověřují externího spolupracovníka obce. Podle starosty místní účetní. Ta pracovala i v místní školce nebo nedaleké škole. Ani tam není účetnictví v pořádku.

Autorka pokuty zaplatila mandalu

Správě Krkonošského národního parku se dnes přihlásila žena, která vytvořila na Sněžce kamenný obrazec. Zaplatila pokutu 5 tisíc korun. Správa parku navíc zjistila, že k poškození rostlin nedošlo.

Rekonstrukce Horního nádraží v Karlových Varech je hotová

Rekonstrukce Horního nádraží v Karlových Varech je u konce. Kromě nové moderní haly tu vznikl také nový autobusový terminál. Díky této modernizaci teď bude provoz o mnoho snazší.

Únos dítěte

Stal se dnes před 28 lety v Hradci Králové. Uneseným byl novorozenec Tadeáš Kopecký.

ŽIVĚ: horkovzdušné balony přelétají česko-polskou hranici

U přehrady Rozkoš poměřují své dovednosti posádky celkem 25ti horkovzdušných balonů. Do vzduchu stoupají vždy brzy ráno a v podvečer, ode dneška do neděle. Záběry, které vidíme, jsou živé.

Návštěvnost památek klesla

Na jihočeské památky přišlo letos míň lidí, než loni. Výnosy, ale byly vyšší kvůli zdražení vstupného. Hrady a zámky navštívilo do konce srpna 900 tisíc turistů. Menší zájem byl například o Český Krumlov nebo Červenou Lhotu.

Vandalismus na památkách

Kasteláni na hradech, zámcích a dalších památkách pomalu sčítají škody po letošní návštěvnické sezóně - co vandalové, neukáznění lidi poničili nebo poškodili.

100 let Jihočeského divadla

současnosti disponuje činohrou, dětským divadlem, operou i baletem. V posledních letech jeho inscenace uspěly i při udílení cen Thalie.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD