Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Komunální volby ve Strakonicích jsou neplatné a budou se opakovat — Nové volby ve Strakonicích — HOST k tématu: strakonické volby — Zadlužená Lužická nemocnice funguje první den v úpadku — Vlak, který na konci července vykolejil u Mariánských Lázní, jel rychlostí 86 kilometrů za hodinu — Další desítky tun ryb nařídili veterináři zlikvidovat kvůli herpes viru - boj rybářů s nákazou pokračuje — Do tak trochu absurdní situace se dostal státní podnik Povodí Labe — Jihlavu čeká další koaliční vyjednávání. Současné uskupení ztratilo většinu — V Jablonci nad Nisou hrozí rozpad vládnoucí koalice — Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl žalobu italské firmy Grandi Stazioni — Inspektor ČOI půjde před soud — V Pardubicích začala demolice hlavní budovy bývalého lihovaru — Mimoň se chce zbavit kamionů

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:53
  Komunální volby ve Strakonicích jsou neplatné a budou se opakovat
   Živý vstup Martina Štěpánka.
   02:55
   Nové volby ve Strakonicích
    Opoziční strany byly ve volební kampani znevýhodněné. Takové je rozhodnutí Ústavního soudu, který zamítl stížnost vítězného hnutí Strakonická veřejnost.
    04:23
    HOST k tématu: strakonické volby
     Rozhovor s Petrem Jüptnerem - politologem z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.
     08:44
     Zadlužená Lužická nemocnice funguje první den v úpadku
      Vyhlásil ho krajský soud a zároveň jmenoval insolvenčního správce. Jednání o záchraně nemocnice se tím výrazně zkomplikovala. Pacientů se to ale zatím nedotklo.
      10:31
      Vlak, který na konci července vykolejil u Mariánských Lázní, jel rychlostí 86 kilometrů za hodinu
       Podle zjištění České televize to ukázaly údaje z rychloměru. V místě je přitom povolená pouze třicítka. Policie teď čeká na výsledky vyšetřování Drážní inspekce.
       10:58
       Další desítky tun ryb nařídili veterináři zlikvidovat kvůli herpes viru - boj rybářů s nákazou pokračuje
        Nemoc se objevila i ve středních Čechách a na severu Moravy.
        12:51
        Do tak trochu absurdní situace se dostal státní podnik Povodí Labe
         Musí totiž splnit dva protichůdné pokyny. Podle jednoho má pokácet stromy, které by mohly ohrozit vlaky poblíž Ústí nad Orlicí. Jenže tamní Městský úřad to odmítá povolit.
         14:54
         Jihlavu čeká další koaliční vyjednávání. Současné uskupení ztratilo většinu
          Po náměstkovi primátorky Jaromíru Kalinovi (KDU-ČSL), který rezignoval na konci června, ji opustil i druhý lidovec Josef Kodet.
          15:44
          V Jablonci nad Nisou hrozí rozpad vládnoucí koalice
           Živý vstup Jany Šrámkové.
           18:20
           Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl žalobu italské firmy Grandi Stazioni
            Živý vstup Evy Šelepové.
            20:45
            Inspektor ČOI půjde před soud
             Kontrolor České obchodní inspekce půjde za napadení vietnamského obchodníka před soud Na incident upozornila ČT na jaře, kdy ke konfliktu v Jindřichově Hradci došlo. Inspektor je obžalovaný z ublížení na zdraví, výtržnictví a poškození cizí věci.
             22:37
             V Pardubicích začala demolice hlavní budovy bývalého lihovaru
              Úplně srovnaná se zemí by více než dvacet metrů vysoká stavba měla být zítra. Areál před necelými dvěma lety koupil soukromník, který chce na místě postavit multifunkční centrum.
              23:04
              Mimoň se chce zbavit kamionů
               V krajním případě zakáže průjezd úsekem, který patří městu. Přes Mimoň si kamiony zkracují cestu k německým a polským hranicím, vyhýbají se mýtnému.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Roste počet půjček na vánoční dárky — Požár roubenky v Arnultovicích u Nového Boru má druhou oběť — Příčina požáru panelového domu v Českém Těšíně — Pražské městské části dostanou od magistrátu více peněz — Chybějí peníze na stavbu arény v Jihlavě — Spor o výstavbu větrné elektrárny na Sokolovsku — Stavba metra D pokračuje — V 18 hodin začal platit zákaz vstupu do lesů v okolí Jablonce nad Nisou. — Na Jihlavsku pokračuje hledání bolidu — Prodej Jindřišské věže v Praze — Sloučení správy lesů a parků v Karlových Varech — Karlovarský kraj chce uzavřít bazén Domova mládeže — Školení o kyberšikaně pro učitele — Stravenky za úklid města pro bezdomovce v Teplicích

               1. 12. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Archeologický nález na stavbě D6 — Při požáru roubenky na Novoborsku zemřel dobrovolný hasič — Požár v panelovém domě v Českém Těšíně — Vyčíslení škody lednového požáru v Mladé Boleslavi — Jednání o stavbě továrny na baterii — Zájem o vouchery do Českého Švýcarska — Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech — Horkovod z Dukovan do Brna — Bývalý ředitel Lesů ČR zproštěný obžaloby — Žaloba proti vyvlastnění u obchvatu Jaroměře neúspěšná — Zdražování potravin pro celiaky — Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích — Nový most na Výtoni — Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang výrobců pervitinu — Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb

               30. 11. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Senioři před Vánoci terčem podvodníků — Ústavní soud v Brně dnes zamítl stížnosti Jany Nečasové a tří bývalých zpravodajců v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. — Zastevení provozu metra linky B v ranní špičce. — Azyl pro bezdomovce se závislostmi — Počasí přeje stavebním pracím — Kontroly na tržnicích — Přepravci očekávají nápor před Vánoci — Malý zíjem o milostivé léto — Nový ředitel Lesů ČR — Čenkovice přikoupí sjezdovku — Lékařům v liberecké nemocnici začne pomáhat chirurgický robot. — Konec jindřichohradecké úzkokolejky — Návrh na zavedení 5. stupně postižení — 25 let nádrže Slezská Harta

               29. 11. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Češi plánují šetřit na vánočních dárcích — Rakouští železničáři stávkují — Návrh obžaloby pro pyrotechniky za výbuch skladu v Bílině — Filip Sequens končí v zastupitelstvu Plzeňského kraje — Požár stodoly v Lestkově na Tachovsku — Nebývalý zájem o předčasný důchod — Nová tomografie v Rumburku — Obce na Plzeňsku se soudí kvůli cenám vody — Otevření silnice na okraji Ledče — Zdražování jízdenek ve Středočeském kraji — Tramvajová výluka v Praze na Žižkově — Nedostatek dětských psychologů v Česku — Vládní kampaň na podporu očkování — Nová meteočidla na Vysočině — Šumava se chystá na nápor karavanů — Astronaut zůstává pilotem stíhačky

               28. 11. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Dnes je Black Friday — Malé obchody slevy nenabízí — Pomoc seniorům v nouzi — Ministerstvo vnitra potvrdilo 9 kandidátů na prezidenta — Poslanci schválili úplné zrušení EET — Regulace trhu s konopím — Středočeský kraj bez lokálních vlaků — Uzavírka silnice v Litomyšli — Poškozená výstava vlaků z aut Ukrajiny — Rozsvěcení vánočních stromů — Vánoční trhy v Plzni — Neudržované silnice v Karlovarském kraji — Hotel Klínovec se dočká opravy — Projekt pro výchovu mladé generace opravářů spotřebičů — Z běžné policejní kontroly se staly závody — 2. nejstarší hvězdárna v ČR

               25. 11. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Odložené škodovky — Ceny pohonných hmot klesají — Praha po volbách stále nemá vedení — Opakované volby v Moldavě — Výpadek dodávek tepla v části Prahy — Nedostatek stomatologů — Závadná vakcína proti pneumokokovým infekcím — Nehoda nákladního auta s pivem — Celníkům pomáhají speciálně vycvičení psi — První probační dům v České republice — Meteorologická stanice na Churáňově — Netradiční využití ovčí vlny — Opravený zámek Červená Řečice — Záchranáří školí děti — Dějepisná olympiáda — Desátý ročník akce "Noc venku"

               24. 11. 2022 na ČT1

               Napište nám