Dovolená v Česku od příštího roku možná podraží. Některá turistická střediska se totiž chystají zvyšovat poplatky za rekreaci a ubytování. Možnosti vyhlášení tzv. bezdoplatkových zón využívá stále více měst a obcí. Kromě Pardubického a Jihomoravského kraje je alespoň jedna taková lokalita ve všech krajích.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

V Ústí nad Labem po desítkách ubývají lidé, kteří pobírají doplatek na bydlení

Jde zřejmě o důsledek vyhlášení bezdoplatkové zóny na celém území města. Sociálně slabí o jednu ze dvou dávek na bydlení přijdou, pokud se v rámci města přestěhují. Nemají na ni nárok ani nově příchozí.

Možnosti vyhlásit takzvané bezdoplatkové zóny využívá stále více měst a obcí

Kromě Pardubického a Jihomoravského kraje je alespoň jedna taková lokalita ve všech regionech. Naposledy vyhlásili zóny bez doplatku na bydlení v Liberci.

Host k tématu bezdoplatkových zón

Rozhovor s Alenou Zieglerovou z Institutu pro sociální inkluzi.

Rekreační poplatky na vsích

Turisticky vytížené obce mohou od příštího roku zvýšit rekreační a ubytovací poplatky. Vybírají je nejen velká města, ale i menší vesnice třeba na Šumavě, Lipensku nebo Třeboňsku.

Pozemkový spor státy versus odbory a město

Kongresové centrum Aldis v Hradci Králové musí zaplatit nájem za pozemky pod budovou a parkovištěm, které podle soudu patří státu.

Premiér a ministři na návštěvě Středočeského kraje

Stavba vodních nádrží pro zmírnění následků sucha u Senomat a Šanova má začít nejpozději za tři roky. Po společném setkání na Rakovnicku to oznámili premiér Babiš, ministr zemědělství Toman a šéf resortu životního prostředí Brabec.

Třicet let od projevu Jakeše

Červený Hrádek - okrajová část Plzně, ve které žije jenom dvanáct set obyvatel. Zdejší kulturní dům ale patří k těm nejznámějším v republice. Dnes je to přesně třicet let od chvíle, kdy v jeho sále pronesl svůj nezapomenutelný projev tehdejší generální ta

Sanace skály ve Špindlerově mlýně

Dopravní omezení, ale taky zajímavý pohled čeká řidiče na hlavní příjezdové cestě do Špindlerova Mlýna. Horolezci totiž přímo nad silnicí zajišťují skálu, ze které padaly kameny.

Obnovený provoz tábora v Žerotíně

Před dvěma týdny ho hygienici uzavřeli kvůli otravě z jídla. 30 jeho účastníků skončilo v nemocnici.

Patnáct dětí utrpělo zranění, když se pod nimi prolomila dřevěná terasa

Záchranáři skupinu dětí ošetřili a zraněné rozvezli do jihočeských nemocnic.

Pozorování zatmění Měsíce

Lidé na celém území Česka v noci na dnešek pozorovali zajímavý úkaz, částečné zatmění Měsíce.

Mezinárodní sportovní hry seniorů

Že ani úctyhodný věk nemusí být ve sportu překážkou, to dnes předvedli účastníci Mezinárodních sportovních her seniorů v Českých Budějovicích.

Velký zájem o letní tábor seniorů na Vysočině

Místa na příští rok už mají zamluvená.Senioři si týdenní pobyt hradí sami. Organizátory platí Kraj Vysočina.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD